Australian Open: Kolejny duży turniej, kolejna czwarta runda dla Egi Świątek, wiadomości sportowe

Była mistrzyni French Open, Iga Sweetek, kontynuowała swoją passę w Wielkim Szlemie, dominując od linii bazowej, pokonując w sobotę Rosyjską Darię Kasatkinę 6-2 6-3 i awansując do czwartej rundy Australian Open.
To już szósty major z rzędu, w którym 20-letni polski nastolatek dotarł do co najmniej czwartej rundy.

To nie jest dobry sposób na skupienie się na tym – powiedziała Świątek, która startowała w pierwszych trzech meczach w tym tygodniu i przegrała w tym czasie tylko 12 meczów.

„Z tych statystyk jestem naprawdę dumny, że udało mi się to osiągnąć, ale rano powiem, że dało mi to większą presję”.

23-miejscowa Kasatkina, była zawodniczka pierwszej dziesiątki, wygrała swój jedyny poprzedni mecz ze Swatkiem w 2021 roku, ale ten mecz był rozgrywany na trawie.

Siódmy rozstawiony Świątek, który wygrał Grand Slam 2020 na kortach ziemnych na Roland Garros, zebrał 24 zwycięzców i dwukrotnie rozgromił Kasatkinę w każdym secie, aby zakończyć mecz na Margaret Court Arena w godzinę i 34 minuty.

Świątek poczuła, że ​​jest w stanie uniemożliwić Tactical Kasatkinę użycie jej ciężkiego ciosu czołowego.

„To był naprawdę mocny mecz”, powiedział 20-latek. „Czuję, że gram coraz lepiej w każdym meczu, a to pozytywna rzecz”.

Swatik zmierzy się następnie z kolejną rozstawioną z 10. Rosjanką Anastasią Pavlyuchenkovą lub 38. rozstawioną z Rumunią Soraną Kirstią, aby dostać się do ćwierćfinału w Melbourne Park.

Pojedynczy mecz na raz zadziałał dla Świątka i nie planowała zmiany tego podejścia.

„Chcę mieć kilka turniejów, w których naprawdę zamierzam zagrać więcej niż w czwartej rundzie” – powiedziała.

„Ale z drugiej strony nie chcę się na tym skupiać, ponieważ teraz jestem dobry w patrzeniu na kolejną grę, kolejny krok, nie patrzenie na to, co się stanie, jeśli wygram jeszcze dwa mecze”.