Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijczycy zwykle chwalą się, że Amazon sprzedaje 65 godzin online

Oczekuje się, że australijscy kupujący będą targować się podczas nadchodzącej wyprzedaży online Amazon, która będzie większa i potrwa dłużej niż kiedykolwiek.

Australijczycy są zdenerwowani rosnącymi kosztami życia i podwyżką stóp procentowych RBA w ciągu trzech kolejnych miesięcy, którzy mają zaszaleć na artykułach codziennego użytku podczas ogromnej 65-godzinnej imprezy zakupowej.

Chociaż wyprzedaż jest coroczna, w tym roku będzie większa i dłuższa niż wcześniej, z ponad 100 000 produktów dostępnych do sprzedaży, od znanych produktów po towary produkowane lokalnie.

Wydarzenie rozpoczyna się o północy we wtorek 12 lipca, aby dać australijskim kupującym, którzy są członkami Amazon Prime, zniżki na towary z dużych biletów i artykuły gospodarstwa domowego.

Będą oferty w różnych kategoriach, w tym elektronika, sprzęt AGD, gry wideo, sprzęt Amazon, żywność i napoje, zabawki, sprzęt sportowy, moda i uroda i wiele innych.

Główne marki oferujące zniżki to Apple, Barbie, Bosch, Bose, Garmin, GHD, Instant Pot, Lego, Lenovo, North Face, Nintendo, Oculus i Samsung.

Oszczędności na towarach będą również udostępniane przez małe lokalne firmy, w tym Nakie i Victoria Orbitke z Brisbane oraz Doggie Balm Co.

Niektóre oferty wejdą w życie w tygodniu poprzedzającym Prime Day, więc członkowie mogą rozpocząć zakupy wcześnie.

Oczekuje się, że konsumenci przyjmą sprzedaż ze względu na optymistyczne perspektywy sprzedaży detalicznej, pomimo wyzwań stojących przed australijską gospodarką przez resztę roku.

Roy Morgan prognozuje, że dane dotyczące sprzedaży detalicznej Australijskiego Biura Statystycznego w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyniosą 9,9 proc. rocznego wzrostu w lipcu, prawie 13 proc. w sierpniu i do 10,6 proc. we wrześniu.

Julian McCran, dyrektor ds. komunikacji branżowej w Roy Morgan, nazwał w poniedziałek roczny wzrost „bardzo silny”.

„Prognozy te sugerują, że średnia sprzedaż detaliczna ABS w tych miesiącach wyniesie około 33 miliardów dolarów – podobnie jak poziom sprzedaży detalicznej obserwowany do tej pory w tym roku” – napisał McCran w opinii dla Australian Retailers Association.

READ  Prawnicy rodzinni przygotowują się na więcej separacji po zamknięciu

„Sugeruje to, że chociaż wzrost osłabnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ogólne wyniki sprzedaży prawdopodobnie utrzymają się stosunkowo dobrze, pomimo wyższej inflacji i oczekiwanych podwyżek stóp procentowych”.

McCran powiedział, że jest to spowodowane „dużym buforem oszczędności”, który Australijczycy zbudowali podczas pandemii, na którą Bank Rezerw liczy teraz, aby wesprzeć gospodarkę w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy, pomimo wyższych stóp procentowych.

„Do tej pory to założenie okazało się słuszne, a dane o sprzedaży detalicznej ABS pozostają mocne w pierwszym miesiącu po tym, jak RBA zaczął podnosić stopy”, powiedział.

Bank Rezerw Australii podniósł w tym miesiącu referencyjną stopę procentową o 0,5 punktu procentowego, do 1,35 procent, najwyższego poziomu od maja 2019 roku.

Była to trzecia podwyżka stóp w ciągu ostatnich miesięcy, a Bank Rezerw ostrzegł, że w nadchodzących miesiącach możliwe są kolejne podwyżki.

Peter Monckton, główny ekonomista Bank of Queensland, powiedział, że pomimo góry oszczędności gospodarstw domowych zmiażdżonych przez Covid, Australijczycy są teraz obciążeni wysokim podatkiem inflacyjnym.

Powiedział, że sondaże pokazują, że nastroje konsumentów są negatywne i chociaż wyższe stopy procentowe odegrały pewną rolę, rosnąca inflacja była większym problemem.

W rezultacie Moncton powiedział, że istnieje ryzyko, że wydatki konsumentów mogą spowolnić szybciej niż sądzono.

„Dane o sprzedaży detalicznej za maj podkreślają, że wydatki konsumenckie do tej pory pozostają silne” – powiedział.

Jednak niższe ceny domów, wyższe stopy procentowe i ujemna dynamika płac realnych oznaczają ryzyko, że wydatki konsumentów mogą być wolniejsze niż oczekiwano wcześniej, dlatego RBA bacznie obserwuje rozwój sytuacji, w której gospodarstwa domowe robią ze swoimi pieniędzmi. „

Przeczytaj powiązane tematy:Amazonka