Australijscy Boomers rozpoczynają swoją kampanię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio pokonując Nigerię 84-67

Boomers rozpoczęli swoją kampanię na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio od odważnego zwycięstwa 84:67 nad Nigerią na Saitama Super Arena.

Po dwóch ciasnych kwartach otwarcia Boomers mieli ścisłą trzypunktową przewagę w pierwszej połowie i tak naprawdę nie zaczęli ćwiczyć swojej dominacji aż do ostatniej kwarty.

Występ Australii nie może być określony jako dopracowany, z 22 spinami, które mają zostać przeanalizowane w przeglądzie pomeczowym.

Patty Mills, która grała dwa dni po tym, jak służyła jako jedna z nosicieli flagi Australii podczas ceremonii otwarcia, zdobyła najwyższą w grze 25 punktów.

Dante Exum i Joe Ingles wnieśli cenny wkład w Boomers z 11 punktami każdy.

Obi Emigano poprowadził Nigerię z 12 punktami.

Boomers, którzy nigdy nie zdobyli medalu olimpijskiego, zmierzą się w środę z Włochami, aw sobotę z Niemcami, aby zakończyć fazę grupową.

Nigeria, z obsadą pełną graczy NBA, zawsze była trudnym przeciwnikiem dla Boomers.

Nigeryjski trener Mike Brown używał silniejszego składu niż ten Poszedł do Boomers na Pre-Olympic Show Series w Las Vegas na początku tego miesiąca.

Kwartał otwarcia był kluczowy, a przewaga między Boomers i Nigerią zmieniała się więcej niż jeden raz.

Boomers prowadzili 21-14 w jednym etapie, ale trzy kolejne rzuty za trzy – w tym dwie z Chimezie Metu – dały Nigerii awans 23-21 w miarę zbliżania się ćwierćfinału.

Australijski koszykarz trafia do kosza mocnym kopnięciem na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Matisse Thiebol wykonuje wsady dla Boomers przeciwko Nigerii.(

Getty Images: Bradley Canaris

)

Exum zdegradował późny kosz dla Boomerów, aby wyrównać wyniki w 23-23 na koniec pierwszego okresu.

Jednak siłowanie się na rękę trwało do drugiej kwarty, a Boomers zdołali stworzyć niewielką barierę na tablicy wyników pod koniec semestru, z trzema punktami Millsa i wsadem Exum wśród najważniejszych wydarzeń.

The Boomers weszli do pierwszej połowy z przewagą 43-40, szybko otwierając dziewięciopunktową przewagę na początku trzeciej kwarty po trzech punktach Millsa i Matthew Dellavedovej.

Prowadzenie rozszerzyło się do 53-42 w miarę postępu kwarty, ale Nigeria wywalczyła sobie drogę do tyłu i straciła tylko cztery punkty na dwie minuty przed końcem.

Boomers byli w stanie dać sobie trochę miejsca do wytchnienia, gdy Ingles wyczerpali wskaźnik 3-D, aby stworzyć serię 58-52 punktów w trzech czwartych czasu.

W ostatniej kwarcie Australijczycy podnieśli inny sprzęt i ostatecznie zamknęli grę z przewagą 26-15 w kwarcie.

Oleros nie radzi sobie z Hiszpanią

Mark Cucurella skacze, podczas gdy Mitch Duke skacze z nim.
Mark Cucurella jest pod presją Mitcha Duke’a.(

Getty: Masashi Hara

)

Oleros ciężko walczył przeciwko wspaniałej hiszpańskiej drużynie, ale ostatecznie ponieśli porażkę dzięki bramce Mikela Oyarzabala.

Gwiazda Realu Sociedad wróciła do domu w 81. minucie, aby złamać serca Australijczykom po tym, jak Hiszpania cieszyła się długimi okresami dominacji podczas meczu.

Strona hiszpańska jest wypełniona zawodnikami, którzy ostatnio brali udział z całą reprezentacją na Euro 2020 i są jednymi z faworytów do zdobycia złotego medalu, co tym bardziej imponujące, że Oleros zdołał ich powstrzymać. długo.

Chociaż Australia nie dorównywała swoim rywalom tak bardzo, jak przeciwko Argentynie, nigdy nie usiedli z celem utrzymania remisu.

Nawet gdy byli pod presją, próbowali awansować w ataku, zwłaszcza przez imponującego Daniela Arzaniego, ale ostatecznie Hiszpania była bardzo dobra i zasłużyła na zwycięstwo.

Oleros wciąż mają spore szanse na awans do ćwierćfinału i obecnie zajmują drugie miejsce w grupie, a zbliża się mecz z Egiptem – na łatwiejszym papierze w fazie grupowej.

Kookaburras uderza w Indie

Tim Brand i Tim Ogilvy przybijają piątkę.
Kookaburras byli bardzo efektowni w starciu z czwartą drużyną rozstawioną.(

Getty: Aleksander Hassenstein

)

W hokeju Kookaburras zabłysnął drugim zwycięstwem w rozgrywkach, pokonując Indie 7:1.

Pomimo równych debiutów w meczu, Australijczycy pokazali, jak twardzi mogą być przed bramką, aby stopniowo pokonywać czwarte rozstawione Indie z rywalizacji.

Blake Govers strzelił dwa gole, podczas gdy pozostałe gole zostały wymienione, w pokazie siły, która sprawi, że każda drużyna na igrzyskach zwróci uwagę.

– W ciągu ostatnich 18 miesięcy nie mieliśmy zbyt wielu międzynarodowych zawodów – powiedział Flynn Ogilvy, który również strzelił gola dla Australii.

– Wystąpienie przeciwko dobremu zespołowi, jakim są Indie, i zagranie tego występu naprawdę daje nam trochę pewności siebie na resztę turnieju.

Australia zmierzy się we wtorek z Argentyną w kolejnym meczu.