Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska drużyna piłkarska zaprasza Manchester City na mecze towarzyskie z Ekwadorem | Australia

Pomocnik Manchesteru City, Alex Robertson, wydaje się być gotowy do złożenia przysięgi wierności Australii po tym, jak znalazł się w kadrze Arabii Saudyjskiej na mecze towarzyskie z Ekwadorem w tym miesiącu.

19-latek, którego ojciec Mark rozegrał jeden mecz dla Australii w 2001 roku, jest jednym z czterech niezaangażowanych graczy w kadrze Grahama Arnolda na mecze w Sydney 24 marca i Melbourne 28 marca.

Bramkarz Adelaide Joe Gucci i duet Melbourne City Aiden O’Neill i Jordan Boss kwalifikują się do swoich pierwszych meczów. Będący w formie napastnik Western Sydney i St Pauli, Brandon Borrello, powołał Conora Metcalfe’a po tym, jak nie trafił do kadry Kataru.

Obrońca Sydney Joel King został usunięty, Danny Vukovic przeszedł na emeryturę, a kontuzjowany kwartet Matthew Leckie, Jamie McClaren, Ajden Hrustek i Martin Boyle jest nieobecny w kadrze, która dotarła do 1/8 finału mistrzostw świata.

Nestori Irankunda Adelaide Wonderkid został włączony do składu podczas zaklęcia treningowego.

Ale Robertson, który jest dostępny dla Australii, jest prawdopodobnie największym tematem rozmów, biorąc pod uwagę, że młodzieniec może dołączyć do Anglii, Szkocji i Peru.

„Nie wybrałem go tylko dlatego, że jest utalentowany” – powiedział Arnold. Bardzo dobrze radzi sobie w Manchesterze City, gra w drużynie U-23, ale codziennie trenuje z pierwszą drużyną.

„Gra bardziej jako numer 8, bardzo podobny do Kevina De Bruyne. Kiedy trenujesz z tymi facetami co tydzień, jesteś tam z jakiegoś powodu, a tym powodem jest to, że Pep Guardiola wysoko go ceni i widzisz, jaką ma jakość.”

Nestori Irancunda w meczu z Adelaide United. Zdjęcie: Darren Bateman/AAP

Robertson dorastał w Sydney i jeszcze nie grał w pierwszej drużynie City. Arnold powiedział, że Robertson załatwił już niezbędne dokumenty z FIFA, aby związać się z Australią.

Australijski trener powiedział, że jest przekonany, że uda mu się przekonać Alessandro Circati i Christiana Volpato, którzy kwalifikują się do reprezentacji Włoch, aby poszli za podejściem Robertsona.

„Zamierzam zejść na dół, aby porozmawiać z nimi obojgiem i porozmawiać o grze dla Australii” – powiedział Arnold. „Jestem pewien, że obsadzenie Alexa Robertsona również pomoże”.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

Ani Volpato, ani Circati nie są uwzględnieni w kadrze na ten miesiąc, ale pomysł drużyny Socceroos, w skład której wchodzą ci dwaj, Robertson, Garang Kowal i Irancunda, stwarza ekscytującą możliwość.

Irankunda zwrócił na siebie uwagę swoimi występami dla Adelajdy w tym sezonie. 17-latek jeszcze nie rozpoczął meczu seniorskiego, ale strzelił gola lub asystował w pięciu z ostatnich sześciu meczów w męskiej Premier League.

„Widząc bawiące się dziecko, ma szczególne cechy” – powiedział Arnold. „Przyszedł na próbę, ale to nie powstrzymuje go przed wyjściem z gry. Chcę, żeby szybko się nauczył i zobaczył, czego potrzeba od Jacksona Irvina lub Aarona Mooya, aby dostać się na najwyższy poziom i myślę, że on” skończę na tym poziomie.”

Zespół Socceroos: Nathaniel Atkinson, Keanu Backus, Aziz Behesh, Brandon Borello, Jordan Bos*, Jason Cummings, Milos Degenek, Thomas Deng, Cami Devlin, Mitch Duke, Joe Gucci*, Craig Goodwin, Jackson Irvin, Garang Cole, Awer Mabel, Riley McGarry , Conor Metcalfe, Aaron Moye, Aiden O’Neil*, Andrew Redmayne, Alex Robertson*, Ke Rowleys, Matt Ryan, Harry Souttar, Marco Tellio, Billy Wright.

* oznacza brak znaku

READ  Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) ogłosił, że FedEx jest partnerem w Lidze Mistrzów UEFA