Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Raporty: Brexit eliminuje szansę dla fabryki BYD UK EV

Raporty: Brexit eliminuje szansę dla fabryki BYD UK EV

Brytyjskie doniesienia medialne podały, że BYD wykluczył budowę pierwszej europejskiej fabryki samochodów w Wielkiej Brytanii ze względu na wpływ Brexitu.

Producent samochodów, którego celem jest sprzedaż około 800 000 pojazdów rocznie w Europie do 2030 r., ma na krótkiej liście lokalizacje w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Polsce i na Węgrzech, opiekun poinformował w poniedziałek.

Gazeta zacytowała prezesa BYD Europe, Michaela Shawa, który powiedział czasy finansowe: Jako inwestor chcemy, aby kraj był stabilny. Otwarcie fabryki to decyzja na dziesięciolecia. Być może bez brexitu. Ale po Brexicie nie rozumiemy, co się stało”.

Ostatnie doniesienia mówiły, że producent samochodów rozważa budowę nowej fabryki lub ewentualnie przejęcie nadwyżek fabryki Forda w Saarlouis w Niemczech po zakończeniu produkcji Focusa w 2025 roku.

Według opiekunBYD powiedział, że Wielka Brytania nie sporządziła nawet listy 10 najlepszych potencjalnych lokalizacji pod budowę pierwszej fabryki samochodów w Europie. Firma produkuje już autobusy w Europie.

„Wielka Brytania nie ma bardzo dobrego rozwiązania” – powiedział Xu. „Nawet na długiej liście nie mieliśmy Wielkiej Brytanii”.

A gazeta wskazała, że ​​dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział w 2019 r., że decyzja Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej sprawiła, że ​​budowa ogromnej fabryki tutaj była ryzykowna. Firma ostatecznie zbudowała swoją pierwszą europejską fabrykę w Berlinie, gdzie stworzyła również bazę badawczo-rozwojową.

Do tej pory BYD wprowadził na rynek w Europie trzy modele, na rynkach takich jak Norwegia i Niemcy, oraz w pełni elektryczny SUV Atto 3 w Wielkiej Brytanii.

SUV udowodnił już, że jest wielkim sprzedawcą w Chinach i Indiach, gdzie w tym roku BYD zamierza stać się drugim co do wielkości producentem pojazdów elektrycznych po Tata Motors, opiekun Mężczyzna.

BYD planuje założyć fabrykę RHD EV w Tajlandii

READ  Łukasz Fabiański Ekskluzywnie: Bramkarz West Ham jest przekonany, że Hammers unikną degradacji w Premier League | wiadomości piłkarskie