Emma Raducano odzyskuje formę US Open, pokonując Beatrice Haddad-Maya w Indian Wells i awansując do 1/8 finału

Emma Raducano ponownie odkryła swoją chwałę podczas US Open 2021, pokonując Beatriz Haddad-Maia 6:1, 2:6, 6:4 w Indian Wells i awansując do 1/8 finału.

20-latka zmierzy się z numerem jeden na świecie Igą Świątek pokonując Biancę Andreescu 6:3, 7:6(1).

Imponujące występy Raducanu na imprezie miały miejsce przed tym meczem, pomimo odczuwania skutków choroby i kontuzji, a do tego momentu pokonywała coraz lepszych przeciwników, pokonując Dankę Kovinic z numerem 62 na świecie w swoim meczu otwarcia, a następnie pokonując nr. 20 Polska Magda Lynette rozstawiona w drugiej rundzie.

ATP Indian Wells

O której godzinie Murray kontra Draper i Raducano? Murray składa hołd wschodzącej gwieździe

dzień temu

Nie inaczej było w poniedziałkowym losowaniu, w którym zmierzyła się z rozstawioną z 13. Brazylijką Beatriz Haddad Maia, ale Raducano nie był zainteresowany tym, co przyszło w rozstawieniu, ponieważ Brytyjka wyszła z bloków wcześnie.

Po trzymaniu się miłości, aby rozpocząć mecz, Raducanu szybko przełamała się w następnej grze, obejmując prowadzenie 4-1, gdzie ponownie przełamała, a następnie serwowała z minimalnymi fanfarami, aby wygrać 6-1.

Oszałamiający początek 20-latki, ponieważ jej serwis i mecz z parkietu pozostawiają jej bardziej doświadczonej przeciwniczce niewiele odpowiedzi.

Niestety dla Raducanu wszystko się zmieniło, gdy rozpoczął się drugi set, ponieważ pogrążona w żałobie Maya najwyraźniej zmieniła swoją taktykę i w rezultacie znalazła więcej zabawy.

W niemal całkowitym odwróceniu ról w pierwszym zestawie, tym razem Haddad Maya zaczęła trzymać się miłości, potem zrobiła sobie przerwę, a potem postawiła stopę na akceleratorze, by odjechać od Raducanu.

Zrobiła to tak bardzo, że zapewniła sobie drugą przerwę w serwisie Brytyjczyka, wygrywając seta 6:2 i wyrównując w przekonującym meczu.

Trzeci set był porywającym meczem, na który zasłużył mecz, ponieważ obaj gracze zachowali spokój, aby przetrwać momenty presji.

Czułem, że jedna przerwa może być kluczowa i to Raducanu ją zdobył.

READ  Wyniki, oszukiwanie Lewisa Hamiltona, Maxa Verstappena, Grid, Daniela Ricciardo

Przy stanie 3:3 20-latka – teraz z powrotem po odbiciu od linii podstawowej – zdobyła punkt przełamania, a następnie szarpała nerwy, aby prowadzić 5:3.

Napięcie było wyczuwalne pod gorącym kalifornijskim niebem, tym bardziej, że Raducanu zdobył punkt meczowy w następnym meczu po serwisie Maya Haddad.

Brazylijka obroniła to, a potem kolejną, gdy walczyła 5-4.

Ale Raducano, która wróciła, by służyć sobie, nie została odrzucona, serwując spokojnie, zanim rzuciła rakietę w coś, co wydawało się mieszanką ulgi i niedowierzania w jej zwycięstwo.

Przemawiając później, Raducano powiedział: „Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki walczyłem i kopałem w trzecim secie. Myślę, że trochę zmniejszyłem intensywność w drugim secie, przeciwko wspaniałej przeciwniczce, takiej jak Beatrice, i to wystarczy i jest 6,2 set, zanim się zorientujesz. Więc byłem szczęśliwy. ”W ten sposób udało mi się odzyskać koncentrację i intensywność i wrócić w trzecim secie.

„Dla mnie to absolutnie niesamowite, tak naprawdę nie przygotowywałem się do tego turnieju, tak naprawdę nie trenowałem, więc przyjście tutaj i granie na tym poziomie i bycie konkurencyjnym to dla mnie świetny znak.

„Spędziłem fantastyczne dwa tygodnie w domu w Londynie i oglądanie tych, którzy pojawiają się na boisku w kluczowych momentach, jest dla mnie czasami naprawdę ekscytujące.

„To niewiarygodne, wsparcie było bardzo dobre i myślę, że było to dobre dla nas obu dzisiaj i uwielbiam grać przed entuzjastyczną atmosferą i publicznością. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Indian Wells. To jeden z moich ulubione turnieje”.

– – –

Transmituj na żywo turniej French Open 2023 Odkryj +w aplikacji Eurosport i na eurosport.com