Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijski startup A Cloud Guru został sprzedany firmie Pluralsight w ramach ogromnej transakcji finansowej

Ani Kroonenburg, ani dyrektor generalny Pluralsight, Aaron Skonnard, nie udzielili wywiadu przed publikacją, ale w oświadczeniu pan Skonnard powiedział, że produkty A Cloud Guru pasują do ich programów szkoleniowych w zakresie technologii.

Pomimo nieoczekiwanych zysków finansowych, zarówno Sam, jak i Ryan Kroonenburg pozostaną, aby pracować w Pluralsight, aw oświadczeniu Sam Kroonenburg, dyrektor generalny Cloud Guru, powiedział, że jest podekscytowany „następną fazą” firmy w ramach Pluralsight.

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Pluralsight, Aaron Skonnard.

„Cloud Expert i Pluralsight zostały założone w celu rozwiązania tego samego problemu – wypełnienia luki w umiejętnościach technologicznych poprzez demokratyzację dostępu do edukacji technicznej” – powiedział Kroonenburg.

„W ramach naszych wspólnych misji podjęliśmy różne, ale uzupełniające się podejścia. Oba podejścia okazały się silnie rezonować z klientami, którzy chcą dogłębnej i szerokiej edukacji technologicznej.”

Transakcja jest wielką wygraną dla poprzednich sponsorów kapitału wysokiego ryzyka A ​​Cloud Guru, który obejmuje: Elephant Venture Capital z siedzibą w Nowym Jorku, z siedzibą w Bostonie partnerzy szczytu, Bain Capital i australijski fundusz AirTree Ventures.

AirTree Ventures odmówił komentarza na temat transakcji, kiedy się z nimi skontaktowałem ocena finansowaTransakcja nie została jeszcze oficjalnie zamknięta.

Ekspert ds. chmury zaczął od prostej koncepcji dostarczania filmów online i innych materiałów edukacyjnych, aby pomóc ludziom uzyskać certyfikat do pracy z coraz bardziej popularnymi produktami chmurowymi Amazon Web Services. Z czasem rozszerzyła to na innych dostawców usług przetwarzania w chmurze i postawiła sobie ambitny cel, aby 10 milionów uczniów ukończyło kurs na swojej platformie.

Ta liczba do tej pory osiągnęła 2,5 miliona uczniów, a ponad 4500 organizacji na całym świecie korzysta z usługi A Cloud Guru.

Oprócz tego, że jest założycielem firmy, Kroonenburg’s był również twarzą firmy dla wielu użytkowników, a Ryan prowadzi lekcje wideo online i stał się znaną postacią wśród ogromnej niszowej publiczności profesjonalistów zajmujących się chmurą.

„Jestem jego bratem, więc nie widzę go z zewnątrz, ale zadziwia mnie miłość, jaką ludzie mają do Ryana i jego styl nauczania. Kiedy chodzimy na imprezy, on się na niego bije. Ludzie chcą robić z nim selfie „Sam Cronenburg . powiedział ocena finansowa Powrót w 2017 roku Po pierwszej dużej rundzie finansowania zewnętrznego.

Sam Cronenberg powiedział w czerwcu zeszłego roku, że ekspert od chmury miał Przekroczono granicę 100 milionów dolarów przychodów Roczne przychody operacyjne wyniosły 80 mln USD (115 mln USD), co oznacza wzrost z 17,1 mln USD rok wcześniej. W grudniu 2019 roku przejął również swój największy konkurs, Linux Academy.

„To niesamowite. Wzrost był znacznie większy niż oczekiwaliśmy z Ryanem” – powiedział wtedy Sam Cronenburg.

W nabyciu Williama Blaira & Firma pełniła funkcję wyłącznego doradcy finansowego dla Pluralsight i Vista, z Kirkland & Ellis działa jako jej doradca prawny. Tymczasem JP Morgan Securities był wyłącznym doradcą finansowym A Cloud Guru i Latham & Watkins służył jako jej doradca prawny.

READ  Więc co jest złego w niedoborach siły roboczej, które powodują wzrost niskich płac? | Larry Elliott