Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Autor i nauczyciel Poundmaker Favel dzieli się historiami z Polski |  Sask Teraz |  Saskatchewan

Autor i nauczyciel Poundmaker Favel dzieli się historiami z Polski | Sask Teraz | Saskatchewan

Pisanie artykułów i dziennikarstwo nazywa się słowa z ziemi, W Polsce zadebiutuje 15 kwietnia. Książka jest napisana w języku angielskim, ale Favel powiedział, że jego wydawca jest w Polsce, więc książka zostanie wydana po polsku. Zauważył, że jego książka obejmuje więcej niż jeden gatunek, więc wydawanie jej w Kanadzie może być nieco trudniejsze, gdzie książki często promuje się w ramach jednego gatunku lub tożsamości, a nie w kategorii mieszanej lub wielokulturowej.

„Ostatecznie książka zostanie opublikowana w języku angielskim, gdy zacznę szukać wydawcy w Kanadzie” – powiedział.

Favel opisuje swoją nową książkę jako zbiór artykułów publicystycznych i esejów teoretycznych na temat teatru i kultury.

„Moja teza w teatrze jest taka, że ​​teatr tubylczy jest gatunkiem artystycznym, a nie gatunkiem definiowanym przez kategorie tożsamości kolonialnej; [such as] Pierwsi Narody, Metis, tożsamość rdzennej i odległej ludności tubylczej oraz dziedzictwo tubylcze. Sposób, w jaki teatr w Kanadzie kategoryzuje rdzenną ludność, zależy od tożsamości. Tożsamość jest już kategorią przestarzałą. Jest to gatunek sztuki – specyficzna sztuka, która ma swoje własne techniki, metody i zasób wiedzy. „Jest otwarty i dostępny dla każdego” – zapewnił.

Książka, łącznie z jej dziennikarstwem, powstawała przez ostatnie siedem do ośmiu lat.

Pisma dziennikarskie Favela skupiają się na artykułach, które napisał podczas swoich podróży po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie.

„że to [based on] – Moje notatki – powiedział. „To rodzaj dziennikarstwa fikcyjnego. Chodzi o kulturę, problemy i tożsamość. ”

Favel zauważył, że wczesny odbiór jego książki był pozytywny i „zaskakujący”.

„Opowiadam także o szkołach z internatem, a także o historii naszego narodu, moich podróżach do Stanów Zjednoczonych, poznawaniu innych rdzennych mieszkańców i [learning about] Dodał, że to ich sprawy.

READ  Runda 4 Drużyny ligi Hostplus SANFL

Favel, który jest także nauczycielem, od 3 kwietnia będzie prowadził zajęcia na Uniwersytecie Katowickim w południowo-środkowej części Polski.

Po zakończeniu pracy w Polsce Favel uda się 21 kwietnia do Szwecji, gdzie będzie współpracował z Sami Theatre Company i reżyserem Asą Simą.

W ramach tej inicjatywy zauważył: „Kiedy byłem uczniem, chodziłem z nią do szkoły w Danii”. „Piszę tam i pracuję nad projektem”.

[email protected]

Na dziesiątym: @BattlefordsTeraz