Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego porażka Tygrysów jest ważną pobudką dla młodych Pelikanów

Dlaczego porażka Tygrysów jest ważną pobudką dla młodych Pelikanów

Byli pod dużą presją i zostali ograni, ale nie oznacza to paniki dla Pelicans po niedzielnej porażce. Jest to jednak ważne przypomnienie dla młodego zespołu po błyskotliwym rozpoczęciu sezonu, aby nie kontynuować gry.

AFL: Trener Swans, John Longmire, rozmawiał z mediami po porażce w czwartej rundzie z Richmond Tigers.

Tygrysy zaimponowały na MCG nowym wigorem i nieustanną presją, zmuszając wcześniej nienaganne Swans do najgorszego występu w 2024 roku.

Ponieważ tydzień temu zmiana Sydney w meczu przeciwko Bombers była druzgocąca, nieskuteczne kopnięcia sprawiły, że Strikers osiągnęli słabą pozycję i zaledwie siedem punktów brakowało do 50.

Errol Golden, Chad Warner, Tom Babley i James Rowbottom, czterej najważniejsi użytkownicy drużyny Swans, wszyscy kopali z 50% lub mniejszą skutecznością. Ten sam kwartet znalazł się także w pierwszej piątce większości graczy w meczu.

Jako zespół nie byli w stanie wywrzeć presji ataku zaledwie czterema odbiorami w 50 minutach meczu, choć czasami ich struktura obronna była słaba.

Do paniki po trzech zwycięstwach w pierwszym miesiącu jeszcze daleko, ale trener z Sydney uznał, że to dobre przypomnienie tego, w jakiej sytuacji znajduje się jego zespół.

John Longmire uważa, że ​​jego zespół musi jeszcze wykazać się większą spójnością w ogólnym poziomie swoich występów. Zdjęcie: Michael Wilson/AFL Images za pośrednictwem Getty Images

„Byliśmy mniejsi niż dzisiejsze Richmond” – powiedział Longmire. „Nadal mamy 13 zawodników w wieku do 23 lat, więc nadal mamy nad czym pracować, jeśli chodzi o spójność gry, ale musimy być lepsi.

„Nie byliśmy ostrożni przy piłce, zwłaszcza poza nią… Częściowo jest to zasługa Richmonda, a oni byli w tym naprawdę dobrzy.

„Aby być dobrym zespołem, trzeba być w stanie utrzymać się przez cały czas na tym poziomie. Nie byliśmy w najlepszej formie, ale straciliśmy tylko pięć punktów. Jest jeszcze kilka rzeczy, których się z tego nauczymy z.”

READ  Kanada zamknęła swoje drzwi w meczu hiszpańskich siódemek z mieszanymi wynikami

Chociaż należy wziąć pod uwagę młodość Sydney, ważne jest również określenie zakresu ich faktycznego doświadczenia. W niedzielę ich 15 zawodników wystąpiło w wielkim finale zaledwie dwa lata temu, w związku z czym od zespołu zbudowanego z myślą o sukcesie w lidze można oczywiście oczekiwać wyższych standardów.

Luksus, jaki Longmire ma w tym roku, to wybór. Kontuzje spustoszyły skład Swansea w 2023 roku, ale główną korzyścią był stały czas gry takich zawodników jak Hayden McLean, Joel Amartey i Brayden Campbell, którzy ugruntowali swoją pozycję wśród 23 najlepszych zawodników Sydney.

Teraz pojawił się odwrotny problem, gdyż głębokość Swans stała się prawdziwym atutem. Mają doświadczonych graczy, takich jak Taylor Adams i Luke Parker, którzy wkrótce powrócą, podczas gdy inni członkowie drużyny VFL pukają do drzwi, aby ich odwołać.

Adams jest bliski debiutu w Sydney po kontuzji kolana przed sezonem. Zdjęcie: Phil Hilliard

„Chcemy wybrać najlepszy zespół, jaki możemy, aby wygrać” – powiedział Longmire. „Jakkolwiek to będzie wyglądać, tak będzie, więc decyzję będziemy podejmować tydzień po tygodniu”.

Sobotni mecz z West Coast w Gather Round będzie doskonałą okazją do sprawdzenia tej filozofii.

Longmire będzie musiał dokonać co najmniej jednej zmiany po zastąpieniu Dane'a Rampe z meczu z Richmond ze względu na naciągnięcie ścięgna podkolanowego, ale może ulec pokusie wprowadzenia dwóch lub trzech więcej.

Nieobecność Rampeya była odczuwalna na boisku, gdy Richmond strzelił pięć goli z rzędu w trzeciej kwarcie. Komunikacja byłego kapitana zawsze była znakomita i wniosła duży wkład do struktury defensywnej drużyny.

Harry Cunningham będzie oczywistym zmiennikiem z tyłu, jeśli przejdzie wszystkie protokoły dotyczące wstrząśnienia mózgu. Ale co ważniejsze, może to być szansa dla Longmire na sprawdzenie głębokości swojej obrony przeciwko drużynie Eagles, która w ciągu ostatnich dwóch tygodni strzeliła łącznie osiem bramek.

READ  Indie ubiegają się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., po tym jak MKOl krytykuje „upolitycznienie sportu” | Wiadomości olimpijskie

Kontuzja ścięgna podkolanowego Dane'a Ramby'ego wymusi w drużynie Swans co najmniej jedną zmianę przed meczem Gather Round. Zdjęcie: Michael Wilson/AFL Images za pośrednictwem Getty Images

Joel Hamling został sprowadzony z Fremantle jako obrońca, a Aaron Francis i Will Edwards wywarli wrażenie na drużynie przed sezonem. Jeśli uda im się w pełni wykorzystać swoją szansę w lidze AFL, spowoduje to większą presję selekcyjną na Louisa Millicana i Toma McCartena, pomimo ich dobrego początku roku.

Z przodu jest podobna historia. MacDonald, Amartey i Hayden McLean to bez wątpienia przyszłość Swans, ale Peter Ladhams powrócił do formy w VFL jako zawodnik hybrydowy. Jeśli uda mu się utrzymać ten trend, jego magnes może nagle wejść w rywalizację o tablicę AFL.

Adams to kolejny zawodnik, który prawdopodobnie zostanie powołany w związku z debiutem Swans przeciwko Eagles za dwa tygodnie, ponieważ pomocnik Sydney nie był w stanie zapewnić sobie trwałej dynamiki.

Nie ma wątpliwości, że Pelicans są w tym sezonie prawdziwą potęgą. Potwierdził to profesjonalizm, jaki wykazali się w zwycięstwach nad Melbourne i Collingwood.

Aby jednak zdobyć flagę, potrzebny jest wkład całego zespołu. Co najważniejsze dla Sydney, oznacza to stworzenie środowiska, które nie zawsze było możliwe w ostatnich latach, w którym żaden zawodnik nie traktuje swojej pozycji w zespole jako oczywistej.