Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

McLaren odtwarza swój zespół techniczny Formuły 1, a Sanchez odchodzi po trzech miesiącach

McLaren odtwarza swój zespół techniczny Formuły 1, a Sanchez odchodzi po trzech miesiącach

Sanchez dołączył do McLarena z Ferrari w styczniu zeszłego roku w ramach serii spotkań mających na celu wzmocnienie kadry inżynieryjnej zespołu, ale stało się jasne, że jego obowiązki jako dyrektora technicznego odpowiedzialnego za koncepcję i osiągi „nie są zgodne” z wcześniej omówionymi.

Dlatego menadżer zespołu Andrea Stella przejmie w międzyczasie obowiązki Sancheza, podczas gdy zespół będzie szukał następcy, który miałby kierować zespołem odpowiedzialnym za wyniki.

Przeczytaj także:

W oświadczeniu Stella zauważyła, że ​​był wdzięczny za wkład Sancheza podczas jego krótkiego pobytu w zespole, zdał sobie jednak sprawę, że sporządzone wstępne założenia nie przełożyły się na rzeczywistość pracy.

„Po przemyślanych dyskusjach między Davidem Sanchezem a kierownictwem zespołu podjęto wspólną decyzję w sprawie opuszczenia zespołu przez Davida” – powiedziała Stella.

„Po naszej wspólnej refleksji stało się jasne, że rola, obowiązki i ambicje związane ze stanowiskiem Davida nie były zgodne z naszymi pierwotnymi oczekiwaniami, kiedy zgodził się dołączyć do nas w lutym 2023 r.

„Widząc tę ​​nierównowagę, David i ja zgodziliśmy się, że najlepiej będzie się teraz rozstać, aby umożliwić mu skorzystanie z innych możliwości, które pozwolą lepiej wykorzystać pełny zakres jego imponujących umiejętności.

„Jesteśmy głęboko i wdzięczni za wkład, jaki David wniósł podczas jego stosunkowo krótkiego pobytu u nas, i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach”.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, David Sanchez, Rob Marshall, Andrea Stella, szef zespołu McLaren

Zdjęcie: McLaren

Odejście Sancheza spowodowało wiele zmian, a stanowisko głównego projektanta objął były inżynier Red Bulla Rob Marshall.

Neil Hoadley przejmie stery od Marshalla na stanowisku dyrektora technicznego ds. inżynierii, natomiast Peter Prodromou pozostanie na swoim stanowisku dyrektora technicznego ds. aerodynamiki.

Sanchez rozpoczął karierę w Formule 1 w Renault, a następnie w 2007 roku przeniósł się do McLarena jako ekspert od aerodynamiki, pozostając w zespole przez pierwszy rok zdobycia mistrzostwa przez Lewisa Hamiltona.

READ  Chcąc powtórzyć, Turner prowadzi Money Golf do mistrzostw stanu | Wiadomości, sport, praca

Francuz przeniósł się do Ferrari w 2012 roku i pozostał w Prancing Horse przez ponad dekadę, zanim w zeszłym roku podpisał kontrakt i dołączył do McLarena na początku 2024 roku.

„Jestem wdzięczny za możliwość bycia częścią tego zespołu” – powiedział Sanchez.

„Chociaż rola, którą sobie wyobrażaliśmy i którą uzgodniliśmy, nie była zgodna z rzeczywistością stanowiska, które zastałem, opuszczam ją z szacunku dla przywództwa, z podziwu dla poświęcenia moich kolegów oraz w uznaniu szczerości i uczciwości, z jaką rozmawialiśmy i podjąłem tę decyzję.

„Mam nadzieję, że ten zespół będzie nadal odnosił sukcesy i będzie kontynuował swoją podróż na czoło stawki, tam, gdzie jego miejsce. Nie mogę się doczekać kolejnego wyzwania w Formule 1.”

Przeczytaj także: