Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Awaria Optusa sprawia, że ​​dyrektor generalny Kelly Baer Rosmarin staje się wrogiem publicznym

Awaria Optusa sprawia, że ​​dyrektor generalny Kelly Baer Rosmarin staje się wrogiem publicznym

„Była bardzo skutecznym dyrektorem, Ian [Narev] „Byłem zadowolony z szybkiego rozwoju” – mówi Sinz, który wówczas kierował bankiem instytucjonalnym, a obecnie zasiada w zarządzie Macquarie.

Podczas pracy w CBA Beyer-Rosmarin, mająca obsesję na punkcie sportu, zaczęła wykorzystywać swoje inne zainteresowania, w tym dołączać do zarządów Football Federation Australia, współpracować z Fundacją Stanforda i zostać specjalnym doradcą Rady Doradczej Szkoły Inżynierskiej UNSW.

„Mam wrażenie, że to bardzo inteligentna osoba, niezwykle pracowita, a także bardzo kolektywna” – mówi David Gonski, kanclerz UNSW i były dyrektor Singtel, który zna firmę Bayer-Rosmarin od wielu lat.

Wspinając się po szczeblach kariery w banku, Bayer-Rosmarin również zyskała reputację osoby chcącej znać każdy szczegół. Chęć zrozumienia rzeczy, zanim zaczniesz mówić. Być może nie doceniamy faktu, że niektórzy współpracownicy – ​​lub klienci – mogą nie od razu rozumieć te szczegóły tak jak Ty.

Jill Kelly, kiedy była dyrektorem generalnym Westpac. Obecnie jest członkiem Zarządu SingTel. Petera Brigga

„Nie współczuje ludziom, którzy nie dostają tego, czego chcą tak szybko, jak ona chce… i to właśnie doprowadziło do jej sukcesu” – mówi jedna z osób, która pracowała dla Bayer Rosmarin, ale wypowiada się pod warunkiem zachowania anonimowości. Doskonałość.”

Bardziej dosadnie: „Ona wie lepiej niż ktokolwiek inny”.

Inni twierdzą, że jej pewność siebie i skupienie sprawiły, że była w stanie skutecznie zarządzać swoim ego w banku instytucjonalnym CBA, a także zdała sobie sprawę, że musi przenieść się do Optus, jeśli chce zajmować stanowisko wyższego szczebla w firmie.

Baer Rosmarin jest żoną innego byłego dyrektora CBA, Rodneya Rosmarina. Rodzina mieszka z dwiema córkami na zamożnych przedmieściach Sydney, Vaucluse, w domu zakupionym za 15 milionów dolarów. (Ta głośna kariera wiązała się również z podobnie wysokimi zarobkami. W 2021 r. para sprzedała kolejny dom na wschodnich przedmieściach za 7,75 mln dolarów, a w zeszłym roku wyremontowała kamienicę w Southern Highlands za 4 mln dolarów).

READ  Jak epidemia, Rosja utrzymuje wysokie ceny domów i niskie stopy procentowe

Bayer Rosmarin, mianowany dyrektorem generalnym zaledwie po roku pracy w Optus, od pierwszego dnia piastuje najwyższe stanowisko w Vaucluse, ponieważ pandemia wirusa koronaawirusa (COVID-19) wstrzymuje wszystkie podróże. Jej córki urządziły domowe biuro.

Kilka miesięcy później dołączyła także do zarządu Airtel Africa, z czego zrezygnowała na początku tego miesiąca po trzech latach zasiadania w zarządzie. Wraz z dziewięcioma innymi rodzinami założyła Krąg Dawania. W styczniu 2022 roku została powołana do Zarządu Grupy REA.

„Kelly wnosi do zarządu dobre doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o rozwój naszej ważnej strategii w zakresie usług finansowych” – powiedział w tym tygodniu prezes REA Hamish McLennan przed dorocznym zgromadzeniem spółki w przyszłym tygodniu. „Jak na ironię incydent związany z naruszeniem danych w Optus dostarczył także naszej firmie informacji o tym, czego należy szukać.”

Jednak całe to publiczne uznanie sprawiło, że podejście Bayer Rosmarin – bagatelizujące przerwy w dostawie prądu, tak jak zrobił to Optus podczas cyberataku – jest dla wielu bardziej zagadkowe.

Rodzi to również pytania o to, dlaczego zarząd Singtela, w skład którego wchodzi była dyrektor naczelna Westpac Gail Kelly i wieloletni doradca Optus Paul O’Sullivan, nie nalegał po włamaniu na zmianę strategii kryzysowej.

Inni zastanawiają się, czy nie jest to po prostu priorytet dla SingTel w Singapurze – do czasu, aż liczba klientów zacznie spadać.

W czwartek Optus poinformował o 14-procentowym spadku swoich zysków przed odsetkami i opodatkowaniem w okresie sześciu miesięcy poprzedzających wrzesień, do 141 milionów dolarów. Wyższe wydatki zrównoważyły ​​wzrost przychodów, a średni przychód brutto z urządzeń mobilnych brutto na użytkownika, który mierzy, ile pieniędzy firma Optus zarabia na abonamentach komórkowych, również nieznacznie spadł.

Klienci zostali pozostawieni w ciemności po tym, jak w środę w całym kraju nastąpiła awaria Optus. Louiego Dovesa

W piątek w siedzibie Optus na przedmieściach Sydney, w Ryde, pewne rzeczy wyraźnie zaczęły się zmieniać.

READ  65% ukraińskich uchodźców pracuje, ale stoi przed wieloma wyzwaniami na polskim rynku pracy - Polski Instytut Ekonomiczny

Najbardziej zauważalna rzecz — poza tym, że wielu pracowników było wyczerpanych całodobową pracą nad usuwaniem skutków awarii — miała miejsce podczas odprawy złożonej z całego personelu TGIF. (Innym skrótem wprowadzonym przez Bayer Rosmarin jest TOFU, czyli „przejąć na własność, podążać”. Był on również używany w CBA.)

W każdy piątek Bayer Rosmarin organizuje spotkanie dla wszystkich pracowników, o to jest pytanie&Sesja, która zazwyczaj rozpoczyna się pisemnym wprowadzeniem od dyrektora generalnego. W tym tygodniu odszedłem od scenariusza i wspomniałem o awarii. Jeden z pracowników powiedział, że żałuje, że nie pokazała tej strony opinii publicznej.

Może to niewielka zmiana, ale podsumowuje dylemat Optusa.

Wewnętrznie Bayer Rosmarin jest wysoko ceniony przez swoich pracowników ze względu na etykę pracy i koncentrację, nawet jeśli zarząd nie popiera tego publicznie. Zewnętrznie postrzegana jest jako osoba, której firma jest nadmiernie podatna na wypadki i nie bierze odpowiedzialności za upadek klienta.

Słuszne czy nie, wśród menedżerów panuje pogląd, że politycy nie będą ryzykowali, że będą wyglądać zbyt przyjaźnie w stosunku do dostawcy infrastruktury krajowej po tym, jak padli ofiarą krytyki za kontakty z Qantas pod rządami Alana Joyce’a.

Pytanie brzmi, czego Bayer Rosmarin nauczy się na następną rundę. Być może rozwiązanie jest tak proste jak TOFU.