Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rada nakazuje mieszkańcom Queenslandu usunięcie dekoracji świątecznych

Rada nakazuje mieszkańcom Queenslandu usunięcie dekoracji świątecznych

Małżeństwo z Brisbane wyraziło swój gniew po tym, jak władze lokalne poprosiły je o zburzenie części bożonarodzeniowego oświetlenia w odpowiedzi na skargę społeczną.

Mieszkaniec Coopers Plains, Jamie Lehmann, ujawnił, że Rada Miasta Brisbane „wyłączyła” imponujący bożonarodzeniowy pokaz świateł, na który składają się sznury bajkowych świateł, oświetlone renifery, różne dekoracje ogrodu zoologicznego i zdobiony łuk.

„Rada właśnie wyszła i nas zamknęła” – powiedział w filmie na TikToku, który od czasu publikacji w czwartek uzyskał ponad 700 000 wyświetleń.

Lehman, którego rodzina od kilku lat urządzała bożonarodzeniową wystawę, powiedział, że członek społeczności złożył skargę do rady i „zrujnował ją tysiącom ludzi”.

„W tym roku nie ma świąt Bożego Narodzenia” – powiedział. „Mam dość. Mam dość tego cholernego byka”.
„Jednej osobie uszło na sucho zamknięcie całej sprawy”.

Pan Lehmann udostępnił także na Facebooku zdjęcie wizytówki, którą otrzymał od Rady Miasta Brisbane w związku ze skargą.

„Ludzie szczerze nie mogą się powstrzymać” – napisał w poście, dodając: „#grinchchristmas in the Community”.

Rada Miasta Brisbane powiedziała portalowi news.com.au, że otrzymała dwie skargi dotyczące dostępu mieszkańców do publicznych chodników, po osobnej skardze dotyczącej wystawy w zeszłym roku.

„Jeśli rada będzie twierdzić, że to ta sama osoba, która złożyła skargę w zeszłym roku, to mam dość! Wszystkie światła zostaną usunięte i w tym roku nie będzie się nic działo, a na naszym podwórku zostaną umieszczone znaki informujące, że skarżący i rada zamknęli nam sprawę!”

Partnerka Lehmanna, Leticia Lai, powiedziała portalowi news.com.au, że byli „sfrustrowani” i „wściekli”, gdy rada poprosiła ich o zdjęcie części odznaczeń.

„Włożyliśmy w nasz program dużo czasu, wysiłku, pieniędzy, ciężkiej pracy i poświęcenia”.

Powiedziała, że ​​początkowa skarga społeczności dotyczyła braku przejścia dla pieszych przed ich posesją.

READ  Covid Geelong: dodatni czynnik dworu Vonlea; Australijska firma Colac została zamknięta

Powiedziała jednak, że para stworzyła chodnik o długości 1,3 m, po którym mogli chodzić przechodnie, ale na czas ustawiania ekspozycji zamknięto go na krótko ze względów bezpieczeństwa.

„Wtedy rada zaczęła narzekać na oświetlenie na pasie przyrodniczym”.

Powiedziała, że ​​„nie może zrozumieć”, dlaczego rada zażądała częściowego usunięcia dekoracji po wprowadzeniu programu świątecznych przejść dla pieszych, który umożliwia mieszkańcom Brisbane dekorowanie chodników i drzew ulicznych w świątecznym okresie Halloween i Bożego Narodzenia.

„Musisz upewnić się, że uroczyste dekoracje przejść dla pieszych respektują potrzeby innych. Muszą być dobrze utrzymane i bezpieczne, nie mogą uszkadzać drzew ulicznych i muszą zapewniać dostępność ścieżki dla wszystkich, bez negatywnego wpływu na otaczające środowisko i infrastrukturę” Jak podano na stronie internetowej Rady.

Pani Ley powiedziała, że ​​pan Lehmann zaproponował radzie przeniesienie ekspozycji z molo i pozostawienie gminy o długości 1,2 m wymaganej przez lokalne prawo w przypadku gruntów publicznych i majątku samorządu.

„On [a council representative] Powiedział, że nie, wszystko musi wrócić do skrzynki pocztowej.

„Więc dlaczego oferujemy ten program?” zapytała.

Lai powiedziała, że ​​rada zagroziła nakładaniem grzywny w wysokości 800 dolarów dziennie do czasu usunięcia dekoracji.

Jednak para musi jeszcze zmienić ekspozycję i chce ją uzupełnić, aby mogła zostać ukończona przed konkursem KIISmas Lights 2023 organizowanym przez stację radiową.

W oświadczeniu dla news.com.au przewodniczący City Standards Board Kim Marks powiedział, że Rada Miasta Brisbane „nie poradziła temu mieszkańcowi całkowitego usunięcia wyświetlacza, ale poprosiła o niewielką modyfikację, aby inni mieszkańcy mogli bezpiecznie parkować i wysiadać z pojazdów”.

„To była decyzja mieszkańców, aby nie wprowadzać tej modyfikacji. Rada ma na celu współpracę z mieszkańcem w celu stworzenia bezpiecznej propozycji przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań”.

Rada stwierdziła również, że funkcjonariusze zauważyli, że część konstrukcji była przymocowana do słupa energetycznego, a mieszkańcy wycięli uliczne drzewa, aby pomieścić dekoracje.

READ  WeWork: Akcje WFH spadły o 97%, może nie trwać cały rok

Pani Lai powiedziała, że ​​skontaktowała się ze swoim lokalnym radnym, który kontaktował się z radą, i spodziewa się wkrótce odpowiedzi.

Przeczytaj powiązane tematy:Brisbane