Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania Jeziora Superior rzucają światło na starożytny cykl siarki w oceanie

Badania Jeziora Superior rzucają światło na starożytny cykl siarki w oceanie

Geochemik Alexandra Phillips ma na myśli siarkę. Żółty pierwiastek jest niezbędnym makroelementem i ona próbuje zrozumieć, w jaki sposób krąży w środowisku. W szczególności interesuje ją obieg siarki w starożytnych oceanach Ziemi, około 3 miliardy lat temu.

Na szczęście ubogie w składniki odżywcze wody jeziora Superior oferują mile widziany wgląd w przeszłość. „Naprawdę trudno jest spojrzeć wstecz na miliardy lat” – powiedział Phillips, były pracownik naukowy ze stopniem doktora na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara i Uniwersytecie Minnesoty w Duluth. „A więc to jest świetne okno”. Ona i jej koledzy odkryli nowy typ obiegu siarki w jeziorze. Ich ustalenia, opublikowane w Limonologia i oceanografiaSkoncentruj uwagę na roli, jaką odgrywają związki siarkoorganiczne w tym cyklu biogeochemicznym.

Jon siarczanowy (SO4) jest najpowszechniejszą formą siarki w środowisku i jest głównym składnikiem wody morskiej. Na dnie oceanów i jezior, gdzie tlen nie jest dostępny, niektóre drobnoustroje przeżywają, przekształcając siarczany w siarkowodór (H2S). Los tego siarkowodoru jest złożony; Może zostać szybko pochłonięty przez mikroorganizmy podczas oddychania lub może zalegać w osadach przez miliony lat. Przekształcanie siarczanów w siarkowodór to starożytny zawód; Dowody genomiczne sugerują, że drobnoustroje robią to od co najmniej 3 miliardów lat.

Naukowcy uważają jednak, że siarczany stały się powszechne dopiero około 2,7–2,4 miliarda lat temu, kiedy aktywność fotosyntetyczna nowo wyewoluowanych cyjanobakterii zaczęła pompować ogromne ilości tlenu do oceanu i atmosfery. Skąd więc te starożytne mikroby zdobyły siarczany?

Alexandra Phillips jest naukowcem zajmującym się morzem i klimatem, specjalizującym się w oceanografii, geochemii i geobiologii. Jej badania skupiają się na siarki organicznej występującej w oceanach i jeziorach, a także na tym, jak media społecznościowe mogą prezentować różnorodne wzorce do naśladowania dla kobiet w dziedzinach STEM. Phillips pełni także funkcję popularyzatora nauki i specjalisty ds. polityki.

READ  Wykorzystywanie elektronów do tworzenia wymiarów syntetycznych

Myśląc o tym dylemacie, Phillips zwróciła swoją uwagę na siarkę organiczną, cząsteczki, w których siarka jest związana z węglem. Należą do nich sulfotłuszcze i aminokwasy siarkowe. We współczesnym oceanie siarczany występują w przybliżeniu milion razy w większej ilości niż siarka organiczna. „Ale w systemie, w którym nie ma dużo siarczanów, nagłe pojawienie się siarki organicznej jest o wiele ważniejsze” – powiedziała.

„Przez długi czas nasze myślenie było zdominowane przez to, czego możemy się nauczyć od współczesnych oceanów bogatych w siarczany” – powiedział główny badacz Siergiej Katsev, profesor w Obserwatorium Wielkich Jezior na Uniwersytecie w Minnesocie. Katsev był głównym naukowcem w projekcie finansowanym przez National Science Foundation. „Jednak zrozumienie wczesnej Ziemi wymaga przyjrzenia się procesom zachodzącym, gdy brakuje siarczanów, i właśnie w tym przypadku siarka organiczna może zmienić cały paradygmat”.

Przypadkowo Jezioro Superior zawiera bardzo mało siarki, około tysiąc razy mniej niż współczesny ocean. „Jeśli chodzi o siarczany, miliardy lat temu Jezioro Superior wydaje się znacznie bliżej oceanu, co może pomóc nam zrozumieć procesy, których nie możemy cofnąć się w czasie i bezpośrednio obserwować” – powiedział Phillips. Wczesne oceany zawierały bardzo mało siarczanów, ponieważ było mało wolnego tlenu, który mógł tworzyć dwutlenek siarki4.

Wielkie jezioro działa jak odpowiednik starożytnego oceanu, dzięki czemu Phillips mógł zobaczyć, jak w tamtym czasie przebiegałby cykl siarki w warunkach podobnego składu chemicznego. W jej głowie krążyły trzy pytania:

 1. Jeśli nastąpi redukcja siarczanów, jakie drobnoustroje są za to odpowiedzialne?
 2. Jeśli siarka organiczna napędza ten proces, jakie rodzaje związków preferują drobnoustroje?
 3. Co dzieje się z powstałym siarkowodorem?

Phillips i jej współpracownicy udali się do jeziora Superior, aby śledzić siarkę organiczną od źródła do ujścia. Zespół pobrał do laboratorium próbki wody i osadu do analizy z dwóch miejsc: jednego z dużą ilością tlenu w osadzie i drugiego bez. Redukcja siarczanów zwykle zachodzi w częściach środowiska z niedoborem tlenu. Tlen jest wspaniałym zasobem, dlatego organizmy, kiedy tylko mogą, wolą używać tlenu niż siarczanów. Zespół wykorzystał metagenomikę do poszukiwania drobnoustrojów posiadających geny zaangażowane w redukcję siarczanów. Znaleźli go dużo, szczególnie w warstwie, w której osiągnięto najwyższy poziom siarczanów w osadach. W sumie udało im się zidentyfikować osiem typów komórek redukujących siarczany.

READ  Opracowanie ukierunkowanego, niezawodnego, długotrwałego genetycznego wyłącznika zabijania

  Następnie badacze postanowili określić, jaki rodzaj siarki organicznej preferują drobnoustroje. Podali różne formy siarki organicznej w celu oddzielenia społeczności drobnoustrojów i obserwowali wyniki. Naukowcy odkryli, że drobnoustroje wytwarzały większość siarki z sulfolipidów, a nie z aminokwasów siarkowych. Chociaż proces ten wymaga pewnej ilości energii, jest to znacznie mniej niż to, co mikroorganizmy mogą uzyskać w wyniku późniejszej redukcji siarczanu do siarkowodoru.

  W tym procesie nie tylko faworyzowano sulfotłuszcze, ale było ich także więcej w osadzie. Lipidy progenitorowe są wytwarzane przez inne społeczności drobnoustrojów i po śmierci dryfują na dno jeziora.

  Po odpowiedziach na pytania „kto” i „jak” Phillips skupiła się na losie siarkowodoru. We współczesnym oceanie siarkowodór może reagować z żelazem, tworząc piryt. Ale może również reagować z cząsteczkami organicznymi, tworząc związki siarkoorganiczne. „Odkryliśmy, że w jeziorze było mnóstwo siarkowej materii organicznej, co było dla nas naprawdę zaskakujące” – powiedziała. „Siarka organiczna, która zasila cykl siarki, jest nie tylko źródłem, ale jest także ostatecznym pochłaniaczem siarkowodoru”.

  Ten cykl – od siarki organicznej, przez siarczan, siarkowodór i z powrotem – jest dla badaczy zupełnie nowy. „Naukowcy badający systemy wodne muszą zacząć myśleć o siarki organicznej jako o głównym czynniku” – powiedział Phillips. Związki te mogą napędzać cykl siarki w środowiskach ubogich w składniki odżywcze, takich jak Jezioro Superior, a nawet starożytny ocean.

  Proces ten może być również istotny w układach o dużej zawartości siarczanów. „Organiczny obieg siarki, taki jak ten, który obserwujemy w Jeziorze Górnym, jest prawdopodobnie wszechobecny w osadach morskich i słodkiej wodzie. Jednak siarczany w oceanach są tak obfite, że ich zachowanie przyćmiewa większość naszych sygnałów” – stwierdził główny badacz. Morgan Raven, biochemik z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. „Praca w jeziorze Superior o niskiej zawartości siarki pozwala nam zobaczyć, jak dynamiczny jest obieg siarki organicznej w osadach”. Wydaje się, że siarka organiczna służy jako źródło energii dla społeczności drobnoustrojów, a także chroni węgiel organiczny i skamieniałości molekularne. Łącznie te czynniki mogą pomóc naukowcom zrozumieć ewolucję mikroorganizmów krążących w siarki i ich wpływ na chemię Ziemi.

  READ  Patolog sądowy mówi o dziedzictwie blokady: codziennie patrzę na śmierć - zmieńmy sposób, w jaki o niej mówimy | śmierć i umieranie

  Phillips dodał, że w niektórych wczesnych reakcjach biochemicznych mogła brać udział siarka. „Jesteśmy pewni, że siarka odegrała ważną rolę w naprawdę wczesnych procesach metabolicznych”. Lepsze zrozumienie cyklu siarki mogłoby dostarczyć wglądu w to, jak wczesne formy życia wykorzystywały ten typ chemii redoks.

  /Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowiska korporacyjnego ani stron, a wszystkie poglądy, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autorów. Zobacz całość tutaj.