Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bank Anglii przewiduje recesję wraz ze wzrostem inflacji, ujawnia dużą podwyżkę stóp procentowych

Bank Anglii przewidział w czwartek, że Wielka Brytania pogrąży się w przedłużającej się recesji jeszcze w tym roku wraz ze wzrostem inflacji, ponieważ ujawnił największą podwyżkę stóp procentowych od 1995 roku.

Posunięcie to ma miejsce, gdy Brytyjczycy zmagają się z kryzysem kosztów utrzymania, który zdominował wyścig o następcę Borisa Johnsona po jego rezygnacji z funkcji premiera.

Większość decydentów politycznych uważała, że ​​„bardziej agresywne działania polityczne były uzasadnione” w porównaniu z poprzednimi spotkaniami w celu zwalczania szalejącej inflacji napędzanej gwałtownie rosnącymi rachunkami za energię.

„Mam wielkie współczucie dla tych, którzy walczą i pytają, dlaczego utrudniamy to” – powiedział na konferencji prasowej gubernator banku Andrew Bailey.

– 'zima nadchodzi’ –

Hurtowe ceny gazu prawie się podwoiły od maja z powodu ograniczenia dostaw przez Rosję do Europy, poinformował bank, ostrzegając, że to „pogłębi” spadek realnych dochodów i zwiększy inflację w najbliższym czasie.

Według prognoz, brytyjska gospodarka skurczy się nawet o 2,1 proc. od najwyższego punktu.

„Nie popełnij błędu, historyczna podwyżka stóp o 0,5 procent, ale została ona przyćmiona przez złe perspektywy gospodarcze wydane przez Bank Anglii” – powiedział Khalaf.

„Naszym zadaniem jest upewnienie się, że ta inflacja, stworzona przez kryzys, nie utrzyma się w ciągu dwóch lub trzech lat” – powiedział wiceprezes Banku Anglii Ben Broadbent.

– Wyzwanie następnej zimy –

Liz Truss, która prowadzi w sondażach, obiecała, że ​​zacznie obniżać podatki od pierwszego dnia z awaryjnym budżetem.

Były minister finansów Rishi Sunak napisał na Twitterze, że „jednym z najpilniejszych wyzwań, przed jakimi stoimy jako kraj, jest jak najszybsze opanowanie inflacji”.

Co więcej, brytyjska organizacja energetyczna Ofgem ma ponownie podnieść krajowe ceny energii elektrycznej i gazu w październiku, przed najzimniejszą zimą na półkuli północnej.

READ  Polska znosi surowe dwumiesięczne ograniczenia w podróżowaniu z powodu koronawirusa

Oddzielnie, Ofgem ostrzegł w czwartek, że Brytyjczyków czeka „bardzo trudna zima”, dodając, że limit cen energii będzie zmieniany co kwartał, a nie co sześć miesięcy.