Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bank z Melbourne Westpac ma zamiar zamknąć szereg oddziałów w dwóch miastach, w miarę jak kraj zmierza w stronę „społeczeństwa bezgotówkowego”.

Bank z Melbourne Westpac ma zamiar zamknąć szereg oddziałów w dwóch miastach, w miarę jak kraj zmierza w stronę „społeczeństwa bezgotówkowego”.

Autor: Padraig Collins dla Daily Mail Australia

14:04 12 marca 2024, aktualizacja 15:03 12 marca 2024

Jeden z największych australijskich banków został oskarżony o przedkładanie zysków nad klientów po decyzji o zamknięciu oddziałów w dwóch miastach.

Westpac ogłosił, że zamknie cztery oddziały Bank of Melbourne w Broadmeadows, Airport West, Werribee Plaza i South Morang w Wiktorii.

W mieście Newcastle w Nowej Południowej Walii przekształca się we wspólne „centrum bankowe” z St. George Bank na przedmieściach Hamilton po tym, jak Westpac nie przedłużył umowy najmu.

Bank twierdzi, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na klientów, ponieważ jest „połączony cyfrowo” z St George, Bank of Melbourne i BankSA oraz udostępnia prawie 7 000 bankomatów w całym kraju.

„To tylko przypadek banku, który kocha zyski i nie dba zbytnio o ludzi, w tym o swoich klientów i pracowników” – stwierdziła Wendy Streets ze Związku Sektora Finansowego (FSU).

Westpac ogłosił, że zamknie cztery oddziały Bank of Melbourne w Broadmeadows, Airport West, Werribee Plaza i South Morang w Wiktorii (zdjęcie stockowe).

Ross Miller, dyrektor ds. zaangażowania klientów w firmie Wespac. Powiedział: „W związku z większym wyborem miejsca, w którym klienci korzystają z usług bankowych i rosnącą preferencją dla usług cyfrowych, podjęliśmy decyzję o zamknięciu niektórych oddziałów.

„Wdrożyliśmy solidny proces, który pomaga pracownikom znajdować nowe możliwości w związku z inwestycjami i rozwojem naszych ofert mobilnych, cyfrowych i wirtualnych. W większości przypadków pracownicy, których to dotyczy, będą nadal współpracować z Westpac.

Zamknięcie ogłoszono zaledwie kilka tygodni po tym, jak Westpac zaobserwował zyski za pierwszy kwartał w wysokości 1,5 miliarda dolarów w roku finansowym 2023–2024.

Dwa tygodnie temu okazało się również, że zwolniono kolejne 132 stanowiska pracy, a część z tych stanowisk została wysłana za granicę do firm w Indiach i na Filipinach.

Nastąpiło to po styczniowych zwolnieniach 20 pracowników działu wsparcia sprzedaży Westpac w dziale usług hipotecznych, który został zlecony firmie Concentrix Corp, podała NFL.

READ  Szef Woolies Brad Banducci rezygnuje: szef supermarketu otrzyma 24,4 mln dolarów, zapytanie cenowe w supermarketach, ABC Four Corners
Bank twierdzi, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na klientów, ponieważ jest „połączony cyfrowo” z St George's, Bank of Melbourne i Bank SA oraz udostępnia prawie 7 000 bankomatów w całym kraju.

Przeczytaj więcej: Jeden z największych australijskich banków zwolnił ponad 130 pracowników i przeniósł ich do Indii i Filipin

Kolejnych 50 stanowisk pracy zostanie przeniesionych z jednostki operacyjnej banku do takich firm informatycznych jak Genpact, TATA Consulting Services i Concentrix.

Rzecznik Westpac powiedział Daily Mail Australia: „Od czasu do czasu zmieniamy sposób pracy, co może mieć wpływ na niektóre role i obowiązki”.

„Kiedy tak się dzieje, ściśle współpracujemy z pracownikami, aby zapewnić dostosowane do ich potrzeb wsparcie i pomoc w procesie zmiany kariery”.

Pani Streets stwierdziła, że ​​niedawne zamknięcie oddziałów „nie dotyczy preferencji klientów w zakresie bankowości cyfrowej, jak twierdzi Westpac…

„Po osiągnięciu zysku w wysokości 1,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale ubiegłego miesiąca można by pomyśleć, że Westpac może w dalszym ciągu świadczyć usługi bankowe klientom w ramach istniejącej sieci oddziałów.

„Zamiast tego Westpac nadal ogranicza swoją infrastrukturę i ludzi”.

Kiedy w zeszłym miesiącu ujawniono zwolnienia w banku, sekretarz krajowa FFA Giulia Angresano powiedziała: „Strategia Westpac polegająca na ciągłym zlecaniu pracy zewnętrznym usługodawcom w żaden sposób nie poprawia morale pracowników i wysyła sygnał, że pracownicy muszą przestrzegać zasad, bo w przeciwnym razie… „Ich praca może zostać przeniesiona za granicę”.

„Zamiast prowadzić zintegrowaną działalność bankową, Westpac wygląda teraz bardziej jak mieszanina zewnętrznych dostawców usług”.

Skontaktowaliśmy się z bankiem w celu uzyskania dalszych komentarzy.

Przeczytaj więcej: Niepokojącym sygnałem jest to, że Australia może całkowicie zrezygnować z gotówki w ciągu zaledwie dwóch lat

Australia może stać się „technicznie bezgotówkowa” w ciągu trzech lat, ponieważ karty lub płatności cyfrowe są obecnie wykorzystywane do trzech czwartych drobnych zakupów (na zdjęciu klient Bondi Gelato)