Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Belfast Irish Millers Meet: Ireland Global Women’s Relay Team 4 x 200m odbędzie się 29 maja

Irlandzka czwórka, w skład której weszli Uff Lynch, Kate Doherty, Sarah Quinn i Sophie Baker (z lewej), zajęła zaskakujące drugie miejsce w finale 4 × 200 m w ostatnich światowych zawodach lekkoatletycznych.

Irlandzka drużyna 4x200m, która zajęła drugie miejsce w imprezie, będzie rywalizować w ostatnich światowych zawodach lekkoatletycznych podczas Belfast Irish Milers Meet 29 maja.

Kwartet, w skład którego weszli Ove Lynch, Kate Doherty, Sarah Quinn i Sophie Baker, był drugą niespodzianką Irlandii po goszczeniu Polski w meczu finałowym.

Irlandzcy mistrzowie sztafety będą ścigać się z Philem Healy na 200m w Belfaście.

„Cieszę się, że zdecydowali się przyjechać do Belfastu” – powiedział dyrektor imprezy, Eamonn Christie.

„Wydaje się, że te irlandzkie występy w World Relays wzbudziły bardzo małe zainteresowanie wśród bractwa lekkoatletycznego.

„Andrew Mellon, który był częścią mieszanej drużyny 4×400 m, która osiągnęła kwalifikacje olimpijskie w Polsce, również wystartuje w biegu na 400 m mężczyzn 29 maja wraz z Brianem Greganem, który powróci do wyścigu w tym roku.”

Gregan, lat 31, zajął szóste miejsce na Mistrzostwach Europy w Helsinkach od 2012 roku, ale przez ostatnie pięć lat zmagał się z chorobami i kontuzjami.

W lipcu 2017 roku zdobył swój rekord życiowy na 400 metrów na 45,26, a kilka tygodni później dotarł do półfinału mistrzostw świata w Londynie.

Alexandra Bell ma nadzieję na zdobycie 800-metrowego miejsca dla Wielkiej Brytanii w Tokio
Brytyjska mistrzyni olimpijska Alexandra Bell dołączyła do biegu na 800 m kobiet na mityngu w Belfaście

Brytyjska zawodniczka olimpijska Alexandra Bell połączyła siły w biegu kobiet na 800 m na zjeździe w Belfaście.

Na boisku znajduje się już 800 milionów najlepszych irlandzkich kobiet, George’a Hartigan i Louise Shanahan, mieszkająca w Dublinie Sinead Denny z Carrickfergus została wyznaczona do wykonania zadań rozrusznika serca po imponującym wykonaniu tej roli na małym spotkaniu w Dublinie w lutym.

Przy tej okazji praca Denny’ego Hartigan pomogła jej zdobyć najlepszy wynik na 800 m w hali 2: 01.48, zdobywając irlandzką kurtkę na Halowe Mistrzostwa Europy dwa tygodnie później.

Hartigan znajdzie się w licznej grupie irlandzkiej ekipy, która startowała w Toruniu i będzie ścigać się w Belfaście.

Wśród tych 1500-metrowych finalistów znajdą się Andrew Coscoran i Paul Robinson, a także Mark English i Sean Tobin oraz nastolatek z Longford, Sian McPhillips.

READ  Douglas A Hitchcock | Wiadomości, sport, praca

Do Coscorana i Robinsona dołączą McPhillips i Tobin na 1500 m, gdzie angielski trzykrotny europejski medalista będzie rywalizował w specjalistycznym wyścigu na 800 m.

Wyścig na 5000 metrów będzie również częścią programu imprezy, a Heiko Tonuza, urodzony w Etiopii z Dundrum na południe od Dublina, powiedział, że w tej chwili imponuje treningiem, przygotowując się do wyścigu w Belfaście.

Wydarzenie w Belfaście po raz pierwszy otrzyma europejską przepustkę w tym roku, a przełomowe irlandzkie spotkanie ma się odbyć w 2021 r., A zarówno Morton Games, jak i Cork City Sports odwołane z powodu trwających trudności spowodowanych globalną pandemią.