Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Biegacze Dylan Groenwegen i Fabio Jacobsen gotowi na zemstę i odkupienie na Tour de France 2022

Holenderski kolarz Dylan Groenwegen był dosłownie iw przenośni załamanym człowiekiem po wypadku prawie dwa lata temu, który miał tragiczne konsekwencje dla niego i jego rywala z Tour de France, Fabio Jacobsena.

To był sierpień 2020 roku podczas Tour of Poland, a para jechała ze sobą ramię w ramię na szybkim finiszu, widząc zwycięstwo, kiedy Groenwegen wcisnął Jacobsena w przeszkodę.

Tego dnia nie było zwycięzców.

Biegacze na rowerach szosowych zderzają się podczas wyścigu
W sierpniu 2020 roku Groenewegen i Jacobsen doznali straszliwych obrażeń po wypadku w Polsce.(Getty Images: Luke Clayson)

Jacobsen został umieszczony w indukowanej śpiączce po pęknięciu przegrody, co spowodowało przerażające obrażenia twarzy, które wymagały wielu operacji.

Groenewegen złamał obojczyk, został zawieszony w zawodach na dziewięć miesięcy za odstępstwo od swojej passy i wymagał ochrony policyjnej po otrzymaniu groźby śmierci.

Późniejszy powrót obu panów do grona zwycięzców jest prawdziwym świadectwem ich determinacji.

Po raz pierwszy od czasu tej smutnej opowieści Groenewegen powróci na rozpoczynający się dziś wieczór Tour de France, gotowy na starcie Jakobsena (Quick-Step Alpha Vinyl) i innych sprinterów, takich jak Australijczyk Caleb Ewan (Loto Soudal).

Czterokrotny zwycięzca etapów Tour prowadzi zarejestrowany w Australii BikeExchange-Jayco, do którego dołączył na początku tego sezonu, aby zacząć od nowa po długim okresie spędzonym z holenderską drużyną Jumbo-Visma.

Drużyna kolarska zaprezentowana przed wyścigiem
Groenewegen dołączy do Australijczyków Luke’a Durbridge’a, Michaela Matthewsa, Alexandra Edmondsona i Nicholasa Schultza w ramach Team BikeExchange-Jayco podczas tegorocznego Touru.(Getty Images: Stuart Franklin)

Matt White, dyrektor sportowy BikeExchange-Jayco, przyznał się do kpin z udziału Groenwegen w wypadku, który ostro podzielił opinię publiczną i peleton, ale dodał, że demony zostały z niego wyrzucone, gdy 29-latek chce zrobić większość tego. Jedna z nielicznych okazji dla biegaczy na trasie w tym roku.

„Oczywiście posunął się do przodu. Myślę, że wygrał [several] Od tego czasu White powiedział ABC.

„Ale to jest coś, czego nikt nie chce się wydarzyć. Jestem czymś, wiesz, każdy skłamałby, mówiąc, że zapominasz o takich rzeczach, które zdarzają się w twojej karierze.

White porównał wcześniejszy przypadek Groenwegena do incydentu w Criterium du Dauphine w czerwcu, w którym Sebastien Molano i Hugo Page wdali się w zaciekłą kłótnię po kilku podejrzanych rasistowskich obelgach.

Mulano z Emiratów [Team Emirates] Dwa tygodnie temu uderzył mężczyznę dwa razy i nie skomentował.

„Więc to bardzo hipokryzja. Zawieszenie dostarczone Dylanowi w porównaniu z grzywną nałożoną na człowieka, który fizycznie uderzył mężczyznę dwa razy, a następnie gonił go do mety”.

Groenewegen poprowadzi zespół wraz z Australijczykiem Michaelem Matthewsem podczas Tour. Mistrzowie dążą do zwycięstw etapami, co jest szczególnie ważne dla zespołu, który obecnie boryka się z degradacją w ramach wprowadzonego w tym sezonie systemu wzlotów i upadków.

Ładowanie

„Jest to coś, czego jesteśmy świadomi, a każda z tych drużyn w ostatnich siedmiu punktach, które walczą o pozycję, kłamie, jeśli mówią, że nie zdają sobie z tego sprawy” – powiedział White.

„Ale jesteśmy skupieni na wygrywaniu, skupiamy się na Tour de France. W sierpniu i wrześniu, aż do połowy października mamy wiele wyścigów w ramach Tour de France, więc mamy dobry plan.

„[British sprinter] Simona Yatesa tu nie ma, to się otwiera [it] nad. Mamy naszego topowego kolarza, który będzie mógł zbierać punkty również w okresie po jeździe.

„Ale teraz naszym głównym celem jest wygranie etapu Tour de France i bycie tak konkurencyjnym, jak to tylko możliwe przez następne trzy tygodnie”.

Groenewegen świętował w tym sezonie cztery zwycięstwa, wygrywając dwa etapy w swoim pierwszym wyścigu z BikeExchange-Jayco podczas saudyjskiego Tour w lutym.

Wkrótce nawiązał relację z kolegą z drużyny Lucą Meszczykiem, o którym White powiedział, że jest „niezbędny” do jego płynnej integracji z anglojęzycznym zespołem.

Doprowadzenie biegacza do zwycięstwa w zatłoczonej grupie kolarzy, ostre sprinty i przyspieszanie do 70 km/h może być tak proste, jak prędkość i tu właśnie wpasowuje się Mezgec. Zespół Jakobsena jest punktem odniesienia w pozycjonowaniu.

Groenewegen również przesunął swoje przygotowania, rywalizując w wyścigach górskich w okresie poprzedzającym wyścig, mając nadzieję, że będzie bardziej konkurencyjny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że możliwości dla biegaczy są nagromadzone w pierwszym i ostatnim tygodniu, z pagórkowatym terenem i górskimi szlakami umożliwiającymi przetrwanie pomiędzy .

„Kiedy wcześniej wygrywał etapy Tour de France, właśnie ukończył płaskie wyścigi, aby się przygotować, więc poszedł do mniejszego wyścigu, wygrał dwa łatwiejsze, dostał Tour i wygrał Tour” – powiedział White. .

„Ale każdy, kto śledzi Tour de France, a zwłaszcza sposób, w jaki widzimy to w samochodzie, był w przeszłości pierwszą osobą, która zjechała niektóre z tych górskich etapów i była to dla nich prawdziwa walka.

Rowerzysta szosowy jadący po górze z chmurami w tle
Przygotowania Groenewegena do rundy 2022 obejmowały większy nacisk na alpinizm, z którym zmagał się w przeszłości.(Getty Images: Tim de Waele)

„Myślę, że dzięki temu będzie naprawdę dobry przez te trzy tygodnie. Jesteśmy przekonani, że jest tak dobry – jeśli nie lepszy – niż był wcześniej.”

„Jeśli czujesz się lepiej pod koniec tych faz, możesz również biegać szybciej”.

Matthews zamierza pokonać pofałdowane etapy i wykluczyć rywalizację, a także zieloną koszulkę, którą wygrał w 2017 roku, ale wierzy, że pierwszy tydzień Touru może zrobić miejsce dla czegoś większego.

Tour rozpoczyna się w Kopenhadze 13,2 km próbą, po której następują dwa płaskie etapy, na które może mieć wpływ wiatr, zanim w poniedziałek wyścig zostanie przeniesiony do Francji.

Tam czeka górzysty i szutrowy teren, który z pewnością będzie upiornym peletonem. To dla Matthewsa okazja do noszenia przez jakiś czas żółtej koszulki lidera wyścigu.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwarzanie dźwięku.  Czas trwania: 7 minut 15 sekund

„Wielu kolarzy będzie próbowało wybrać żółtą koszulkę w pierwszym tygodniu” – powiedział Matthews. „Jest to również coś, co bardzo nam zależy na zdobyciu”.

Łącznie w 109. rundzie Touru weźmie udział dziewięciu Australijczyków, w tym Matthews, Luke Dorbridge i Nick Schultz z BikeExchange-Jayco, Caleb Ewan z Lotto Soudal i Ben O’Connor, który wraz z AG2R-Citroen ma ambicje idź w ślady Ritchiego, Burty, Cadel Evans i stanęli na podium – Jack Haig (zwycięstwo Bahrajnu), Simon Clark (Israel-Premier Tech), Chris Hamilton (Team DSM) i Michael Storer (Groupama-FDJ), którzy się zakwalifikują. Jego pierwszy występ.

READ  Roger L. Crowell 1950-2022 | Wiadomości, sport, praca