Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Billy Gilmore: Szkocki pomocnik pozytywnie testuje Covid-19

Daktyle: 11 czerwca – 11 lipca miejsca: Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Sewilla, Sankt Petersburg. pokrycie: Na żywo w BBC TV, BBC Radio 5 Live, iPlayer oraz na stronie i aplikacji BBC Sport. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji

Prezydent Szkocji, Steve Clark, mówi, że wymuszona nieobecność Billy’ego Gilmore’a jest „okazją, by ktoś inny przyjechał i stał się bohaterem narodowym”.

20-latek uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i przegapi we wtorek kluczowy mecz Euro 2020 z Chorwacją.

Pomocnik Chelsea był znakomity, ponieważ drużyna Steve’a Clarke’a zremisowała w piątek 0:0 z Anglią w swoim pierwszym meczu.

Nie zidentyfikowano żadnych bliskich kontaktów z obozu, ponieważ jest 25 graczy gotowych do zmierzenia się z Chorwacją.

Jednak Anglia zdecydowała się usunąć swoich kolegów z drużyny Gilmore Mason Mount i Ben Chilwell Z ich meczu z Czechami po tym, jak duet wszedł w interakcję z Gilmore na Wembley.

Szkocja i Chorwacja muszą wygrać w Hampden, aby mieć nadzieję na awans z grupy D. Obie drużyny mają punkt po dwóch meczach, podczas gdy Anglia i Czechy mają trzy punkty.

„To ewidentny cios dla nas, jeśli chodzi o zespół”, powiedział Clarke, który potwierdził, że Gilmore był „zaniepokojony”, ale nie miał żadnych objawów. „Billy zamierzał zacząć, teraz nie chciał, więc jest to szansa, aby ktoś inny przyszedł i stał się bohaterem narodowym.

„Dzisiejszy trening był trochę nieukończony, ale większość pracy już została wykonana. Zawodnicy dokładnie wiedzą, co robić, gdy wyjdą na boisko.

„Mam nadzieję, że możemy nadal się poprawiać. Jeśli osiągniemy ten sam poziom wyników zeszłej nocy na Wembley, myślę, że będziemy bardzo konkurencyjni”.

Szkocja i Chorwacja mają punkt po dwóch meczach, podczas gdy Anglia i Czechy mają cztery przed spotkaniem na Wembley.

READ  Prezydent Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wśród bojkotu USA

Jeśli drużyna Clarka awansuje, 20-letni Gilmore również zostanie zdyskwalifikowany z gry w ostatnich 16.

Poprzednie oświadczenie brzmiało: „Szkocki Związek Piłki Nożnej może potwierdzić, że członek szkockiej reprezentacji narodowej, Billy Gilmore, uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19”.

„Po kontakcie z Public Health England od czasu odnotowania pozytywnego testu, Bailey izoluje się teraz przez 10 dni i dlatego przegapi mecz grupy D UEFA Euro 2020 z Chorwacją w Hampden”.

Testy odbyły się, gdy członek szkockiej drużyny, John Flick, zaraził się wirusem Corona przed turniejem i nie zremisował z Holandią 2:2, wraz z wykluczeniem sześciu graczy na wszelki wypadek.

Tych sześciu graczy wróciło na czas, by wygrać 1:0 z Luksemburgiem, a Flick był gotowy na porażkę Szkocji 2:0 z Czechami i remis z Anglią.

„To sprawia, że ​​są lepsi, ale są inni gracze”

Były szkocki skrzydłowy Pat Nevin w BBC Radio 5 Live

Grał tylko w jedną grę, grał bardzo dobrze i jest dobrym graczem, ale potrzebna jest odrobina perspektywy

Szkocja z pewnością wygląda dużo lepiej z Gilmore’em w składzie – to wyjątkowy zawodnik. Miał zamiar rozpocząć mecz z Chorwacją, więc to był strzał w dziesiątkę, ale Szkocja dotarła tutaj i nie użyła Baileya.

To sprawia, że ​​są lepsi, ale są tam inni gracze. Może to oznaczać, że Scott McTominay będzie musiał przełamać linię obrony i wejść do pomocy.