Dania dotarła do play-offów Euro 2020 ze szczęśliwym zwycięstwem nad Rosją po upadku Christiana Eriksena w pierwszej rundzie

Jeśli tydzień w piłce nożnej to długi czas, dwa tygodnie to wieczność.

Wystarczy zapytać graczy i kibiców z Danii, którzy dwa tygodnie temu rozpoczęli Euro 2020 z szokiem i smutkiem, ale wyjechali z całkowitą radością po ekscytującym ostatnim poranku w grupie B.

Dwie porażki w pierwszych dwóch meczach oznaczały, że szanse Danii na zakwalifikowanie się do ostatnich szesnastu były w najlepszym razie niewielkie i po prostu poza ich kontrolą.

Turniej rozpoczął się w najgorszy możliwy sposób, gdy Duńczycy przegrali 1:0 ze swoimi skandynawskimi kolegami z drużyny, Finlandią, w meczu, w którym ostatnią rzeczą, jaką ludzie pamiętają, był prawdziwy futbol.

Zamiast tego klucz Sceny na całym świecie skupiały się na nagłym upadku pomocnika Christiana Eriksena, który z uciekającego gola przeszedł do leżenia na trawie, walcząc o życie po zawale serca.

Ze łzami płynącymi z pola i trybun personel medyczny pracował nad Eriksenem przez pół godziny, zanim zabrał go do szpitala.

Podczas gdy Eriksen dochodzi do siebie, Kolejna porażka z Belgią nastąpiła po emocjonalnym powrocie na boisko Przez zespół, pozostawiając Duńczyków na skraju dyskwalifikacji.

Wchodząc do ostatniego meczu grupy z Rosją, w Danii istniało silne pragnienie, aby zakończyć mecz w wielkim stylu.

Przed meczem duńscy kibice tłoczyli się na stadionie Barken w Kopenhadze, a na trybunach morze czerwieni dopingowało swoją drużynę.

Rzędy i rzędy duńskich fanów czekają na rozpoczęcie meczu Euro 2020 z Rosją.
W Parken był mur poparcia dla Duńczyków przed ich ważnym finałem grupy B.(

AFP/Baraka: Hannah McKay

)

Im dłuższy mecz, tym większe napięcie, zwłaszcza że w drugim meczu Finlandia zremisowała z Belgią, przez co szanse na awans Danii nie były dobre.

Ładowanie

Wreszcie, gdy zbliżał się początek pierwszej połowy, Mikel Damsgaard otrzymał piłkę od Pierre-Emile Hojberga 25 metrów w centrum parku.

Młody napastnik Sampdorii spojrzał w górę, zrobił krok w prawo i oddał strzał z łuku, który pozostawił rosyjskiego bramkarza Matwieja Safonowa.

To wywołało dzikie świętowanie na stadionie i uwolniło trochę napięcia. Pod koniec pierwszej połowy wynik wynosił 1-0 i wszyscy wiedzieli, że pojedynczy błąd w obronie może zniszczyć nadzieje Danii.

Josef Poulsen strzelił dla Danii przeciwko Rosji
Joseph Poulsen wykorzystał słabe podanie z Rosji, aby strzelić pierwszego gola dla Danii w wygranym 4:1 meczu.(

AP/basen: Martin Meissner

)

Jednak kiedy nastąpiła wpadka, była z Rosji, z przerażającym podaniem w tył, które pozwoliło Josefowi Poulsenowi strzelić gola i podwoić prowadzenie Danii.

Na 20 minut przed końcem mecz przybrał kolejny obrót, ponieważ Rosja otrzymała rzut karny za faul w polu karnym, a Artem Dziuba trafił z rzutu karnego.

Nerwy wróciły, po zaledwie kilku minutach odpoczynku, gdy pojawiła się wiadomość o prowadzeniu Belgii z Finlandią w drugim meczu.

Ładowanie

Następnie, gdy piłka wpadła gładko do Andreasa Christensena na skraju pola karnego 11 minut przed lewą stroną, duński prawy obrońca strzelił najczystszą wolejem prawą nogą, która o mało nie trafiła Safonowa obok Rosji w siatkę – i wybuchł hałas. na polu.

Duńscy gracze i kibice świętują gola Andreasa Christensena
Radość z Parcken była nieograniczona, gdy Andreas Christensen zapewnił, że mecz był bezpieczny dla wszystkich Duńczyków.(

Punkt dostępu/pula: Jonathan Nakstrand

)

Gracze i personel z całego świata podbiegli do Christensena w pobliżu Alam Zawiyah, ponieważ duńscy kibice zaczęli myśleć, że ich drużyna jest bezpieczna.

Trzy minuty później wszelkie ostatnie wątpliwości zostały rozwiane, gdy Joachim Mehli zdobył czwartą bramkę.

Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek, hałas osiągnął punkt kulminacyjny, gdy impreza rozpoczęła się na trybunach i na boisku.

Kibice przytulają się, zawodnicy i trenerzy uderzają w powietrze. Pośrodku ptasiego odgłosu Duńczycy zebrali się na środku parkietu i wydali znajomy teraz dźwięk z kurtyny, wszyscy stali w kolejce i trzymali się za ręce, a następnie tańczyli do przodu i kłaniali się.

Gracze tańczą i machają do tłumu po decydującym zwycięstwie Danii nad Rosją na Euro 2020.
To była impreza w Barken, gdy duńska drużyna rezonowała z ekstatycznymi kibicami w domu po zwycięstwie nad Rosją.(

Punkt dostępu/pula: Stuart Franklin

)

Była mieszanka radości, dumy i ulgi, że duńska historia na Euro 2020 jeszcze się nie skończyła.

Ładowanie

W dzielnicy Kopenhagi Nørrebro po meczu świętowanie kontynuowano po meczu.

Duńska dziennikarka Gisele Thorsen zamieściła na Twitterze wideo, na którym fani wiwatują, z podpisem, który tłumaczy się jako: „Norebro. To będzie długa i piękna noc”.

Kiedy jutro kibice i piłkarze odetchną, zaczną skupiać się na niedzielnym poranku czasu australijskiego, kiedy Duńczycy spotkają się z Walią w Amsterdamie o miejsce w ćwierćfinale Euro 2020.

Tymczasem wszyscy w Danii, nie wspominając o większości fanów piłki nożnej na całym świecie, są zachwyceni, że drużyna po dwóch ciężkich tygodniach ma jeszcze coś do świętowania.