Bramkarz Melbourne City zostaje uderzony w twarz kodem Penn Code, gdy mecz A-League pogrąża się w chaosie

Bramkarz Melbourne City był zakrwawiony po tym, jak został uderzony w twarz przez nokaut, gdy gra A-League pogrążyła się w chaosie, gdy fani szturmowali boisko, aby zaprotestować przeciwko kontrowersyjnemu podpisaniu kontraktu z Nową Południową Walią za 10 milionów dolarów.

• Melbourne Derby pogrążyło się w chaosie, gdy fani wtargnęli na boisko
  • Kibice A-League są oburzeni decyzją o przeprowadzeniu Wielkiego Finału w Nowej Południowej Walii
  • Nowa Południowa Walia zapłaciła 10 milionów dolarów za prawa do organizacji Wielkiego Finału przez trzy lata
  • Bramkarz Melbourne City był zakrwawiony po uderzeniu głową

Melbourne Derby zostało przerwane po szokujących scenach z sobotniej nocy, w których fani wtargnęli na boisko i zaatakowali bramkarza City na AAMI Park.

Rozgniewani decyzją A-League o wysłaniu kolejnych trzech Wielkich Finałów do Sydney, fani planowali zorganizować masowy strajk w 20. minucie, aby wyrazić swoje niezadowolenie z tej decyzji.

Jednak nastrój się pogorszył iw 21. minucie fani wtargnęli na boisko, a bramkarz City Thomas Glover został zaatakowany, a Penn uderzył w twarz.

W AAMI Park doszło do przerażających scen, gdy fani piłki nożnej zaatakowali gracza Melbourne City

Pochodnie zostały uwolnione, gdy fani swobodnie szturmowali boisko w AAMI Park w Melbourne

Kilku fanów wspina się na bramkę, podczas gdy gracze czekają w tunelu

Gra została przerwana ze względów bezpieczeństwa po tym, jak Thomas Glover został uderzony koszem na śmieci

Sędzia rozmawia z bramkarzem City w tunelu po meczu

24-latek wykrwawił się i gra została zawieszona, zanim została później przerwana.

City potwierdziło, że Glover prawdopodobnie doznał wstrząsu mózgu i był leczony w szatni.

Od powstania A-League w 2005 roku kluby musiały zdobyć prawo do organizacji Wielkiego Finału na podstawie ich wyników w serii finałowej. Decyzja NSW była sprzeczna z tradycją A-League.

24-latek był cały we krwi i został porwany przez kolegów z drużyny

W tym tygodniu grupy kibiców w całym kraju zatrzasnęły umowę – wartą 10 milionów dolarów – i zadeklarowały zamiar wyrażenia sprzeciwu, opuszczając mecze po 20 minutach.

W piątkowy wieczór kibice Newcastle Jets tłumnie wyszli po przegranej 1:0 z Brisbane Roar, z wywieszonym banerem z napisem „Fani > $$”.

Australijskie ligi zawodowe podwoiły swoją decyzję pomimo ogromnego sprzeciwu fanów i gwiazd piłki nożnej, który skłonił menedżera APL Anthony’ego Di Pietro do rezygnacji.

Bohater futbolu amerykańskiego Craig Goodwin dołączył w poniedziałek do chóru potępienia, tweetując: „Nie zgadzam się na to”. Jestem graczem, ale też fanem. Jak wielu fanów w całym kraju i tak jak powiedziałem, ja również jestem rozczarowany tą decyzją.