Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Bramkarz-odbijający Tasmanii Matthew Wade ogłosił, że odchodzi z najwyższej klasy futbolu przed finałem Sheffield Shield

Bramkarz-odbijający Tasmanii Matthew Wade ogłosił, że odchodzi z najwyższej klasy futbolu przed finałem Sheffield Shield

Australijski krykiecista Matthew Wade ogłosił, że odchodzi z najwyższej klasy futbolu, a przyszłotygodniowy finał Sheffield Shield w Perth będzie jego ostatnim meczem czerwonej piłki.

Bramkarz-odbijający z Tasmanii zadebiutował w pierwszej klasie w 2007 roku, notując 9183 runy z wynikiem 40,81, 19 setnych i 54 pięćdziesiątych. W 165 meczach zaliczył także 442 połowy i 21 odbić.

Wade zdobył cztery tytuły Sheffield Shield w ciągu dziesięciu lat swojej kariery w Victorii, w tym dwa zwycięstwa jako kapitan, zanim wrócił na Tasmanię przed sezonem 2017/18.

36-latek reprezentował także Australię w 36 testach po debiucie w 2012 roku, zdobywając 1613 runów z wynikiem 29,87 i czterema setkami, w tym dwa stulecia podczas angielskiej kampanii Ashes w 2019 roku.

Oglądaj na żywo każdy mecz sezonu IPL 2024 w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Wade poinformował swoich kolegów z drużyny z Tasmanii o swojej decyzji przed zeszłotygodniowym meczem z Australią Południową w Hobart.

„Po pierwsze, chciałbym podziękować mojej rodzinie, mojej żonie Julii i moim dzieciom Winterowi, Goldie i Duke’owi za poświęcenie, jakiego dokonali przez całą moją karierę, gdy podróżowałem po Australii i świecie jako krykiecista w czerwonych koszulach” – powiedział Wade. . W obecnej sytuacji.

„Bardzo podobały mi się wyzwania, jakie niesie ze sobą długa gra i chociaż nadal będę grać w krykieta białą piłką, noszenie luźnej zielonej koszulki podczas gry dla mojego kraju pozostaje najważniejszym wydarzeniem w mojej karierze.

„Jestem wdzięczny wszystkim moim kolegom z drużyny przez całą moją karierę, a także Cricket Victoria za zapewnienie mi podstaw niezbędnych do rozwoju jako pierwszorzędny krykiecista oraz Cricket Tasmania za wsparcie mnie w zakończeniu kariery krykieta w moim rodzinnym stanie. ”

Matthew Wade z Australii. Zdjęcie: Ryan Pierce/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Wade grał w krykieta białą piłką dla Tasmanii, Australii i Hobart Hurricanes w lidze Big Bash. Oczekuje się, że będzie nosił rękawiczki dla Australii podczas tegorocznych Mistrzostw Świata T20 w Indiach Zachodnich i USA.

READ  Penrith Panthers są niepokonane po wygodnym zwycięstwie 40-12 nad Brisbane Broncos

„Chciałbym osobiście podziękować i pogratulować Matthew za wszystko, co zrobił dla Tasmanii i Australii w krykiecie czerwonej piłki. Zawsze był profesjonalistą i nigdy nie wycofywał się z zawodów” – powiedział w oświadczeniu trener Tasmanii Geoff Vaughan.

„Chociaż jego kariera w naszej drużynie Shield może dobiegać końca, nie możemy się doczekać, aż przez wiele lat będzie nadal otaczał naszą grupę w krykiecie białą piłką, grając dla Tygrysów i fioletowo dla Hurricanes.

„Mamy nadzieję, że pomożemy mu zdetronizować go dzięki zwycięstwu w przyszłotygodniowym finale Sheffield Shield i wiemy, że za każdym razem, gdy grał dla Tasmanii, dawał z siebie wszystko dla naszej drużyny”.

Wade zdecydował się opuścić początek indyjskiej Premier League i wziąć udział w przyszłotygodniowym finale Sheffield Shield przeciwko Australii Zachodniej na stadionie WACA. Gospodarze liczą na trzy tytuły mistrzowskie, a Tasmania nie zdobyła tytułu mistrzowskiego pierwszej ligi od sezonu 2012/13.

„Ostatni mecz Shield, jaki udało mi się wygrać, był pierwszym od długiego czasu zwycięstwem drużyny na wyjeździe” – Wade powiedział w piątek reporterom w Hobart.

Mam nadzieję, że uda mi się cofnąć czas i zrobić to jeszcze raz”.

Finał Sheffield Shield rozpocznie się w czwartek 21 marca.