Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nie potrafię wyjaśnić powodów niedawnego upokorzenia Polski

Nie potrafię wyjaśnić powodów niedawnego upokorzenia Polski


SPORT.es

aktualizować. O 12:40

CEST


Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, zaapelował o „duże zmiany, aby pojawiło się światełko w tunelu”, przez który obecnie przechodzi skład, który pociemniał po wczorajszej porażce z Albanią (2:0).


W wywiadzie telewizyjnym dla państwowej polskiej telewizji zawodnik Barcelony przyznał, że czuje się „bezradny” i „nie potrafi wyjaśnić przyczyn” katastrofalnego wyniku w Tiranie, a zwłaszcza słabego występu, jaki on i jego koledzy z drużyny uzyskali jednym strzałem. Osiągi docelowe i ogólnie fatalna wydajność.

Polska gwiazda przyznała, mówiąc: „Od początku fazy kwalifikacyjnej mamy problemy”, pytając: „Co się stało z drużyną, która kiedyś grała znacznie lepiej i w niemal takim samym składzie?” Podsumował: „Wiem, że możemy grać lepiej i wygrywać”.

Lewandowski nie chciał komentować przyszłości portugalskiego trenera Fernando Santosa, ale coraz głośniej słychać głosy nawołujące do zmiany kierownictwa drużyny. Santos był ostro krytykowany za niespójne dobory składów, m.in. za Kamila Grosickiego, który był nieobecny w swoim najlepszym okresie w lidze, a zaczynał, gdy jego występy uległy pogorszeniu.


Wczorajszy wynik skomplikował szanse Polski na awans do mistrzostw Europy, pozostawiając ją na czwartym miejscu w grupie E, ustępując jedynie Wyspom Owczym i Albanii (prowadzącej z 10 punktami) oraz Czechom i Mołdawii (remis z 8 punktami).

Przy różnicy bramek wynoszącej -8 i wszystkich meczach wyjazdowych kończących się porażkami, Polskie Orły muszą zmienić sytuację, jeśli chcą wystąpić na Euro 2024 w Niemczech. W tej chwili zagrożone jest nawet drugie miejsce w grupie i jeśli utrzymają się na tym poziomie, być może będą musieli powalczyć w play-offach i polegać na dobrej pozycji w Lidze Narodów.

Co więcej, reprezentację Polski, a zwłaszcza Lewandowskiego, nękają liczne kontrowersje. Niedawno Lewy został oskarżony o zaproszenie kolegów z drużyny do luksusowej restauracji podczas mundialu w Katarze, a następnie wystawienie faktury Federacji Polskiej, czemu zawodnik zaprzeczył. Kontrowersje wokół jednego z jego ochroniarzy, zaangażowanego w działalność neonazistowską, wciąż są żywe w świadomości ludzi.

READ  Hubbard został zestrzelony przez Polaków w bitwie obronnej Wiadomości, sport, praca