Brumbies są systematycznie rozbijani przez The Blues w ramach „pozakonkursu”, podczas gdy ludzie Larkhama wystawiają się na ciężką próbę rzeczywistości – The Roar

Brumbies Stephena Larkhama przeszli przez okopy zdeterminowani, aby złożyć oświadczenie przeciwko jednemu z pretendentów do tytułu Super Rugby.

Do przerwy mecz był tak dobry, jak tylko mógł, a na koniec nastąpił żenujący występ trzeciego w tabeli Brumbies, który w sobotni wieczór został pokonany przez Blues 46-7 na Eden Park.

Była to kolejna konfrontacja z rzeczywistością w wykonaniu najwyższej klasy nowozelandzkiej drużyny, która wcześniej została pokonana przez Chiefs 46-12 w Melbourne.

Doświadczony komentator Tony Johnson powiedział, że Brumbies byli „systematycznie rozbijani przez The Blues” i opisał mecz jako „bez konkursu”. Tak też było i Larkham ma teraz trochę do zrobienia po ich miernym i przeciętnym występie.

„Misja wyburzenia Bluesa” – dodał Justin Marshall.

Jednak nie musiało tak być.

Po obronie w 15 fazach na początku meczu, Brumbies zdołali przedostać się na zewnątrz drużyny Blues, gdy Noah Lolesio przyjął piłkę do linii bramkowej i podał ją do Hudsona Creightona, który wypuścił Olliego Sapsforda, aby skierował się na linię bramkową.

Prowizoryczny skrzydłowy został na krótko zawieszony, ale drużyna The Blues liczyła 14 zawodników po tym, jak Ben O'Keefe zauważył pomocnika Taofę Funakiego trzymającego piłkę na pozycji spalonej, gdy ten wracał na linię prób.

Następnie rozpoczęła się historia nieszczęścia Brumbies, gdy goście woleli szybkie uderzenie, zamiast wspierać zwykle potężną sekwencję akcji.

Dalton Papale świętuje po zdobyciu gola podczas ogromnego zwycięstwa drużyny Blues nad ACT Brumbies w Eden Park 20 kwietnia 2024 r. w Auckland. (Zdjęcie: Hannah Peters/Getty Images)

Przyniosło to odwrotny skutek, gdy Mark Telia wkrótce potem złapał kontrę i zdołał odzyskać piłkę, a kilka minut później Blues rozpoczęli pierwszą próbę po trafieniu Hoskinsa Sotutu.

Pomimo zaskakującej decyzji, Brumbies mieli więcej szans w ciągu następnych 10 minut, ponieważ mieli kilka formacji na 22-metrowej linii Blues i wokół niej.

READ  WTA Tour: Top rozstawiona Magda Linette jest w Austin

Jednak chęć Brumbies, by wycelować w Bluesa ze ślepej strony na mokrej nawierzchni, nie powiodła się, ponieważ gospodarze wielokrotnie odpychali gości słabą piłką, jaką dysponowali.

Po pół godzinie Brumbies po prostu trzymali się mocno.

Rob Valetini raz przyjął piłkę, uniemożliwiając The Blues, ale jego kluczowa strata nie miała większego wpływu, ponieważ wkrótce potem Caleb Clarke strzelił gola, gdy podkręcił się z bliskiej odległości i po 33 minutach podwyższył na 14-0.

Brumbies dominowali w posiadaniu piłki i terytorium, wykonując 100 odbiorów w ciągu 25 minut po 36 minutach.

Potem, gdy Harry Plummer podwyższył na 17:0, Brumbies spotkała tragedia nie raz, ale dwa razy.

Sapsford podkręcił kopnięcie w pobliżu linii prób, a następnie, po odmowie Ricky'ego Riccitelliego, który trzymał dziwkę, Lolessio kopnął piłkę od początku do końca, tracąc bramkę prawie po upływie czasu. James Sleeper, który właśnie otrzymał ciężki cios, przewrócił oczami, gdy poproszono go o ponowną wizytę.

Drugiej szansy The Blues nie zmarnowali, gdyż Sotuto podjął kolejną próbę. Do przerwy 24:0.

Następny ból miał nadejść, gdy kapitan Brumbies Ryan Lonergan miał niezapomnianą drugą połowę.

Jego niezdarny błąd na imprezie pozwolił The Blues zyskać większą przewagę, a gwiazda Dalton Papalii strzelił głową po czwartej próbie The Blues.

Po tym, jak Caderne Neville złapał zimną piłkę, Brumbies stracili Jamesa Slippera w 48. minucie po żółtej kartce za wysoki strzał.

Wrócił 10 minut później, ale do tego momentu The Blues dołożyli jeszcze dwie próby, gdy Funaki odbił się na zapomnianym błędzie Lonergana na mokrej nawierzchni. Następnie Riccitelli wpisał się na tablicę wyników.

James Sleeper reaguje po tym, jak został wysłany na ławkę faulów za wysoki strzał przeciwko Blues w Eden Park 20 kwietnia 2024 r. w Auckland. (Zdjęcie: Hannah Peters/Getty Images)

Luke Reimer umieścił Brumbies na tablicy wyników, ale ich reakcja była krótkotrwała, ponieważ Kurt Eklund zakończył rzeź golem w 76. minucie.

READ  New Hartford w Soquet Valley w Polsce zwycięża w regionalnych play-offach piłki nożnej

„To był ciężki, bardzo intensywny tydzień” – powiedział kapitan Blues Patrick Topoloto.

Wiedzieliśmy, że musimy szanować Brumbies i ich grę.

„[I’m] Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu. W ostatniej kwarcie było trochę nierówno, ale jesteśmy z tego zadowoleni.

Zapytany, czy był zaskoczony występem Brumbies, Tuipulotu natarł ranę solą.

„Wspieraliśmy naszą siłę fizyczną i spodziewaliśmy się takiego wyniku” – powiedział.

Lonergan, którego nadzieje na Wallaby odniosły ogromny sukces po fatalnym występie, podsumował, gdzie mecz został wygrany, a który przegrany.

„Fizycznie kontrolowaliśmy cały mecz” – dodał.

Nie mieliśmy żadnego prowadzenia w ataku i nie mogliśmy w ogóle spowolnić piłki ani jej pędu.

„W pierwszych 20 minutach mieliśmy kilka sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich zamienić na punkty, a potem było jeszcze gorzej”.

Zapytany, czy żałuje, że nie zastosował presji wcześniej, Lonergan powiedział, że będzie to częścią przeglądu, ale dodał, że druga ciężka porażka z czołowym przeciwnikiem w Nowej Zelandii niepokoi go przed domowym meczem z niepokonanymi Hurricanes.

„Mieliśmy podobne odczucia po meczu z Chiefs na początku sezonu” – powiedział.

„To rozczarowujące, że osiągnęliśmy podobny wynik. Oczywiście zespoły mają wysoką jakość, ale chcemy rozegrać te mecze. Tydzień podsumowań, a potem szybko ruszamy dalej i przygotowujemy się do „trzymania się”.

Larkham powtórzył uwagi swojego dowódcy.

„To była dla nas dobra lekcja, podobną lekcję odbyliśmy przeciwko Chiefs na początku sezonu” – powiedział.

„Byli dziś bardzo dobrzy. Warunki były trudne, było bardzo ślisko, a oni poradzili sobie z tym znacznie lepiej niż my”.

Larkham zwrócił uwagę na niezdolność Brumbies do wykorzystania szans, jakie mieli w pierwszej połowie.

„Po prostu będziemy trochę bardziej kliniczni, gdy wejdziemy do 22” – powiedział. – W pierwszej połowie mieliśmy pięć szans, ale prawdopodobnie wykorzystaliśmy część z dziewięciu i straciliśmy passę zwycięstw. W defensywie kilka razy graliśmy szybką grą.