Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były szef bezpieczeństwa Twittera twierdzi, że kierownictwo „wprowadza opinię publiczną w błąd”, ponieważ akcjonariusze popierają zakup Elona Muska

Informator na Twitterze powiedział Kongresowi Stanów Zjednoczonych, że platforma zignorowała jego obawy dotyczące bezpieczeństwa, co było zeznaniem, które pojawiło się, gdy akcjonariusze firmy dali zielone światło dla umowy przejęcia Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów (65 miliardów dolarów).

Twitter podał w oświadczeniu, że prawie 99 procent głosów oddanych przez akcjonariuszy poparło porozumienie z Muskiem w sprawie sprzedaży firmy technologicznej za 54,20 USD za akcję.

Twitter dodał, że jest gotowy do sfinalizowania umowy o połączeniu natychmiast, nie później niż do 15 września, zgodnie z harmonogramem przewidzianym w umowie.

Decyzja akcjonariusza toruje drogę do zamknięcia umowy, mimo że miliarder Musk próbuje się z niej wycofać. Twitter pozwał go za zmuszenie go do tego.

„Jestem tu dzisiaj, ponieważ kierownictwo Twittera wprowadza w błąd opinię publiczną, polityków, regulatorów, a nawet zarząd” – powiedział podczas przesłuchania Peter Zatko, haker powszechnie znany jako „Mudge”.

Powiedział, że podczas swojej kadencji jako szefa bezpieczeństwa platformy od końca 2020 r. do zwolnienia w styczniu tego roku próbował ostrzec kierownictwo o poważnych lukach w zabezpieczeniach hakerów lub kradzieży danych – ale bezskutecznie.

„Nie wiedzą, jakie mają dane, gdzie mieszkasz ani skąd pochodzą. Nic więc dziwnego, że nie mogą ich chronić” – powiedział Zatko podczas przemówienia inauguracyjnego do Komisji Sądownictwa.

Przesyłaj więcej wiadomości technicznych na żywo i na żądanie dzięki Flashowi. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

Podkreślił, że pracownicy w całej firmie mają niezwykle wysoki dostęp do danych użytkowników. Zatko zeznał, że dostarczył kierownictwu dowodów problemów i „od czasu do czasu bił na alarm”.

„Szczerze mówiąc, kierownictwo Twittera zignorowało swoich inżynierów, ponieważ kluczowym elementom przywództwa brakuje kompetencji, aby zrozumieć zakres problemu” – powiedział.

READ  Kia Sportage 2022 szczegółowo, premiera w Australii październik/listopad 2021 20

„Ale co ważniejsze, ich motywacje dla kadry kierowniczej skłoniły ich do przedkładania zysków nad bezpieczeństwo”.

Prawnicy Zatko opisali przesłuchanie jako „przełomowy moment”, który, jak ma nadzieję, oświeci opinię publiczną i przyczyni się do bardzo potrzebnego ustawodawstwa dotyczącego platform technologicznych.

Twitter odrzucił skargę 51-latka jako bezpodstawną. Ale ujawnienie jego raportu o nieprawidłowościach w amerykańskiej prasie w sierpniu było idealne dla szefa Tesli Muska, który wykorzystał to jako część swojego uzasadnienia rezygnacji z niechcianej 44-dolarowej oferty przejęcia.

W swoim raporcie Zatko odnosi się bezpośrednio do pytań Muska dotyczących kont botów na Twitterze, mówiąc, że narzędzia i zespoły firmy do znajdowania takich kont są niewystarczające.

Właściciel konta wymienił bota jako jeden z powodów wycofania się z transakcji. Pozywa Twittera, aby zmusił go do zakończenia przejęcia, a proces ma się rozpocząć 17 października.

Analityk Wedbush, Dan Ives, powiedział AFP, że zeznania Zatko „wywierają większą presję na obóz Twittera przed procesem Muska i Twittera”.

„Akcjonariusze Twittera, którzy zgodzili się na tę umowę, byli oczywiści, ale główne wyzwanie zaczyna się teraz od procesu Muska” – powiedział.

„Słoń w pokoju to postawa Zatko, która może być albatrosem obozowym na Twitterze i niszczy tę umowę”. Jeśli Twitter wygra proces, sędzia może nakazać szefowi Tesli zapłacić firmie miliardy dolarów, a nawet sfinalizować zakup.

Senator Chuck Grassley powiedział, że dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, odmówił zeznań na wtorkowym przesłuchaniu, powołując się na pozew Muska.

Zatko upierał się, że nie ujawnił swoich ustaleń „ze złośliwości lub w celu zaszkodzenia Twitterowi”.

„Daleko od tego, nadal wierzę w misję firmy” – powiedział na wtorkowym przesłuchaniu.

Musk, który sam jest zapalonym użytkownikiem Twittera, nie skomentował od razu przesłuchania – ale zamieścił na Twitterze emoji popcornu podczas przemówienia Zatko, sugerując, że uważnie obserwował przebieg przesłuchania.

READ  Boom na rynku nieruchomości w Sydney i Melbourne – ale ceny wciąż rosną w innych krajach

„Zeznania Zatko nie dostarczyły wielu nowych informacji” – powiedziała Yasmine Enberg, analityk Insider Intelligence.

„Nie było również wzmianki o botach, ale to nie znaczy, że Musk nie wykorzysta twierdzeń Zatko, że Twitter nie był zainteresowany usuwaniem botów w celu wzmocnienia jego argumentu za trzymaniem się z dala od umowy”.

z AFP

Przeczytaj powiązane tematy:Elona Muska