Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

CBA, Macquarie i ANZ obniżyły niektóre stopy procentowe po podwyżce RBA

Możesz być zaskoczony, widząc, że niektóre banki obniżyły oprocentowanie kredytów mieszkaniowych. Chociaż często jest to problem, oto dlaczego powinieneś odebrać telefon.

Oto słowa, które wielu Australijczyków ucieszyłoby teraz usłyszeć: Twój bank obniża stopy procentowe.

Być może widziałeś ostatnio doniesienia o bankach obniżających swoje zmienne oprocentowanie kredytów hipotecznych – często wkrótce po ich podniesieniu w następstwie podwyżki oficjalnej stopy RBA.

Commonwealth Bank obniżył w czwartek najniższą zmienną stopę procentową o 0,15 procent, ME Bank obniżył niektóre zmienne stopy we wtorek, Macquarie Bank obniżył zmienne oprocentowanie kredytów mieszkaniowych nawet o 25 punktów bazowych w zeszłym tygodniu, a ANZ zrobił podobny ruch w maju.

Ale dyrektor ds. badań RateCity, Sally Tindall, ostrzega, że ​​istnieje problem.

„Dużym problemem związanym z tymi obniżkami cen jest to, że zazwyczaj są one przeznaczone tylko dla nowych klientów” – powiedziała news.com.au.

„Te cięcia pokazują, że konkurencja na rynku zmiennych kredytów mieszkaniowych pozostaje tak gorąca jak zawsze, pomimo podwyżki stóp gotówkowych przez RBA”.

Przesyłaj więcej wiadomości finansowych na żywo i na żądanie dzięki Flash. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

Jeśli jesteś już klientem jednego z tych banków, możesz być rozczarowany słysząc o lepszym oprocentowaniu oferowanym nowym klientom. Ale pani Tindall ma dla ciebie kilka rad.

„Jeśli Twój bank oferuje niższe stawki nowym klientom, podnieś słuchawkę i zapytaj, gdzie leży ich lojalność” – powiedziała.

Jeśli nie ustąpią, być może nadszedł czas, aby odebrać kredyt hipoteczny i przekazać go pożyczkodawcy, który jest gotów zaoferować konkurencyjną stawkę.

„Jeśli korzystasz ze zmiennej stopy, która rośnie, możesz podjąć kroki w celu zmniejszenia szkód poprzez refinansowanie do bardziej konkurencyjnego pożyczkodawcy.

READ  Polski Tusk wraca na linię frontu, by zmierzyć się ze swoim starym przeciwnikiem Kaczyńskim

„Większość klientów o zmiennym oprocentowaniu ma teraz do czynienia ze znacznie wyższymi płatnościami, a kolejne podwyżki będą spadać w nadchodzących tygodniach.

„Jednak klienci, którzy chcą kupić kredyty mieszkaniowe, mogą sami obniżyć stopy procentowe, aby złagodzić cios”.

Bank Rezerw Australii Podnieś oficjalną stawkę gotówkową 50 punktów bazowych w czerwcu – po wzroście o 25 punktów bazowych w maju.

Podwyżka jest oczekiwana trzeci raz z rzędu w najbliższy wtorek, po spotkaniu zarządu RBA w lipcu.

Właściciele domów nie czuli się zbyt komfortowo, gdy gubernator RBA Philip Lowe powiedział niedawno podczas dyskusji panelowej w UBS w Zurychu, że to się dzieje Nie będzie tak duży, jak wielu się obawiałoTym razem jednak żądanie podwyżki o 0,75 punktu procentowego „nie jest wykluczone”.

Bank Rezerw Australii będzie w nadchodzących miesiącach nadal podnosić stopę pieniężną, aby spowolnić inflację.

Po pierwszej podwyżce stóp procentowych przez Bank Rezerw Australii w maju, szef globalnej strategii Macquarie, Victor Shvets, powiedział, że wierzy, iż banki centralne rozważą ponowne obniżenie stóp procentowych w ciągu 12 miesięcy.

Powiedział na konferencji Macquarie Australia, zgodnie z ocena finansowa.

„Co się stanie, gdy Fed zacznie zacieśniać – poprzez zacieśnienie ilościowe i podwyżki stóp – a stopy będą coraz bardziej zbliżać się do stóp neutralnych, zmienność cen aktywów wzrośnie wykładniczo.

„Kiedy tak się stanie, indeks warunków finansowych przejdzie przez dach i w tym momencie inflacja i stopy wzrostu zaczną znikać, a Fed nie będzie miał innego wyboru, jak tylko cofnąć się”.