Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Celem jest wdrożenie porozumienia paryskiego

Marcin Opara / PAP

Prezydent RP stwierdził, że pełna realizacja porozumienia paryskiego jest celem wszystkich odpowiedzialnych państw i władz.

„Od wczoraj rozmawiamy o polityce klimatycznej, wyzwaniach związanych z polityką klimatyczną, a także o podstawowym wyzwaniu dla wszystkich odpowiedzialnych narodów i władz, czyli o tym, jak zapobiec globalnemu ociepleniu o więcej niż 1,5 stopnia” – powiedział prezydent Andrzej Duda. Komitet ds. Klimatu, Gospodarki i Społeczeństwa towarzyszący dwudniowemu Internetowemu szczytowi klimatycznemu zorganizowanemu przez prezydenta USA Joe Bidena.

Polski prezydent przyznał, że wszystkie dyskusje koncentrowały się na tym, „jak w pełni wdrożyć porozumienie paryskie”.

Duda stwierdził, że Polska jest pionierem w tej dziedzinie. „To Polska przygotowała„ Katowicki regulamin ”i„ sprawiedliwą transformację ”, czyli zasady transformacji i sprawiedliwych zmian, które uwzględniają potrzebę ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, ale także skupiają się na potrzebach mieszkających tu ludzi ,” powiedział.

Prezydent wyjaśnił, że mówi „o poziomie życia, pracy i wszystkich elementach, które sprawiają, że jesteśmy krajem wysoko rozwiniętym… i krajem z ambicjami rozwoju gospodarczego” i przyznał, że nie jest łatwo połączyć te wszystkie elementy. .

Powiedział też, że transformacja energetyczna może być ogromną szansą dla polskiej gospodarki, ponieważ mogłaby stać się bardziej innowacyjna i dla polskiej flagi.

„Moim zdaniem transformacja (energetyka – PAP) nie jest ciężarem, ale szansą i ogromną szansą rozwojową, aby wejść w prawdziwie innowacyjną rzeczywistość gospodarczą i przemysłową” – powiedział Duda.

Duda przyznał, że węgiel jest nadal głównym źródłem energii w Polsce i powiedział, że bez wątpienia kraj musi dokonać zmiany w swoim miksie energetycznym.

READ  Awaria Telstra pozostawia klientów w NSW i Vic w złym humorze bez obsługi przez wiele godzin we wtorek