Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Daryl Mitchell został skrytykowany za swój komentarz dotyczący „braku wyniku” po porażce Nowej Zelandii z Australią 2:0

Daryl Mitchell został skrytykowany za swój komentarz dotyczący „braku wyniku” po porażce Nowej Zelandii z Australią 2:0

Wygląda na to, że Nowa Zelandia została zarażona angielskim krykietem w stylu baseballowym po przegranej z Australią 2:0 w serii Trans-Tasman Test.

Mitch Marsh (80), Alex Carey (98*) i Pat Cummins (32*) poprowadzili Australię do cudownego zwycięstwa trzema bramkami w drugim teście w Christchurch w ekscytującym pościgu w czwartej rundzie.

Oglądaj na żywo każdy mecz sezonu IPL 2024 w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Nie miałem pojęcia, że ​​to było w 98” | 00:34

Zwycięstwo oznacza suszę Nowej Zelandii, która nie pokonała Australii w teście od 2011 roku i kontynuowała serię testów od 1993 roku.

Nowa Zelandia rozpoczęła czwarty dzień na szczycie, a Australia potrzebowała 199, aby wygrać z pięcioma bramkami w ręku, gdy Travis Head wyszedł wcześnie.

Odbijacz Nowej Zelandii Daryl Mitchell powiedział SEN po meczu, że drużyny Nowej Zelandii „nie definiują wyniki”.

„Jako Blackcaps zawsze mówiliśmy, że nie definiują nas wyniki, definiuje nas sposób, w jaki gramy w krykieta i mamy nadzieję, że zainspirujemy nasz kraj do gry” – powiedział Mitchell SEN.

„Jesteśmy naprawdę dumni z wysiłków, jakie włożyliśmy podczas testów.

„Mimo że nie odnieśliśmy takiego zwycięstwa, jakiego chcieliśmy, myślę, że jeśli nadal będziemy przychodzić i grać w krykieta w ten sposób, wypinając klatkę piersiową i robiąc to z uśmiechem na twarzach, i, miejmy nadzieję, zainspirujemy wiele młodych dzieci tutaj w Nowa Zelandia będzie w przyszłości grać w krykieta testowego, to wtedy podejmiemy właściwą decyzję.

Darryl Mitchell z Nowej Zelandii twierdzi, że Nowozelandczyków nie definiują wyniki. (Zdjęcie: Sankha Vidanagama/AFP)Źródło: Agence France-Presse
To bardzo dobry wynik Pata Cumminsa i Australii. (Zdjęcie: Sankha Vidanagama/AFP)Źródło: Agence France-Presse

Komentarze Mitchella przywołały wspomnienia twierdzenia Anglii, że losowanie Popiołów w zeszłym roku było „moralnym zwycięstwem” Pomów.

READ  Wietnam vs Australia wynik meczu, wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata: stadion piłkarski, wiadomości piłkarskie 2021

Przed piątym testem w The Oval Harry Brook z Anglii powiedział, że wyrównanie w serii 2:2 będzie dla jego zespołu „moralnym zwycięstwem”. Anglii się to udało, ale Australijczyk zatrzymał urnę.

Komentarze Mitchella zostały szybko skrytykowane przez wielkich nowozelandzkich krykieta Jeremy’ego Cooneya i Iana Smitha.

„W pełni popieram pogląd, że jesteś międzynarodowym sportowcem i że trenujesz tak ciężko, jak tylko możesz” – powiedział Cooney.

„Trenujesz swoje indywidualne umiejętności i cokolwiek to jest, nie oznacza to tylko odbijania czy gry w kręgle, ale oznacza twoją pozycję na boisku, to, co będziesz robić i jakie są wymagania związane z tą pozycją.

Nowa Zelandia vs Australia: drugi test, najważniejsze informacje z dnia 4 | 08:19

„Nie chcesz zawieść swoich kolegów z drużyny… Robisz te wszystkie rzeczy po co? Po co przegrać?

„Daj mi spokój. (Robisz to), żeby wygrać.

„Właściwie zwycięstwo jest kluczem do wszystkiego.

„Nie trzeba też być sportowcem, aby to osiągnąć.

„Każdą pozycję, którą zajmiesz, musisz zrobić dobrze, aby móc ją kontynuować od początku. Jeśli zrobisz to słabo, odpadasz.

„Więc nie mów mi, że wyniki nie mają nic wspólnego ze sportem międzynarodowym.

„W pewnym sensie rozumiemy, co to oznacza. Ale tak naprawdę małe dzieci będą podążać za drużyną Nowej Zelandii, gdy ona wygra”.

„Obiecuję Darylowi, że zostaną przy tobie”.

Australia odzyskała jednego ze swoich młodszych braci. (Zdjęcie: Sankha Vidanagama/AFP)Źródło: Agence France-Presse

Legendarny komentator i były bramkarz drużyny Kiwi, Ian Smith, powiedział, że zasada „nieokreślona na podstawie wyników” nie sprawdza się w sportowym świecie, w którym wygrywają i przegrywają.

„Ryzykuję, że wpadnę w kłopoty” – powiedział Smith.

„Wezmę tutaj dwa lub trzy głębokie oddechy, a potem nadal powiem: „Nie sądzę, żebym właśnie usłyszał, jak nowozelandzki krykiecista powiedział: „Nie definiują nas wyniki” w meczu testowym przeciwko Australia.

READ  Parramatta Ailes pokonał Gold Coast Titans po kontrowersyjnym Ben-Sin do Juniora Paulo, Latrell Mitchell kontuzjowany w zwycięstwie Souths

„Gdybyśmy zapytali Daryla Mitchella: «Czy wstali i wygrali ten test?», zadalibyśmy im to samo pytanie.

„Nie powiedziałby: «Właściwie zwycięstwo nie było dla nas ważne, chodziło o to, jak jesteśmy doceniani i szanowani przez naszych fanów i nasze dzieci, które przychodzą zagrać w mecz.»

„Przykro mi… chyba że odszedłeś tak daleko od gry. Nie rozumiem tego.”

„Po prostu nie wiem i mam nadzieję, że jestem całkowicie szczery, mam nadzieję, że to tylko pomyłka”.

– Jesteś pewien, że to nietoperz? – Marshowi się poszczęści? | 01:43

W wyniku tej serii Australia przeskoczyła Nową Zelandię na drugie miejsce za Indiami w rankingach Mistrzostw Świata w testach.

Kontynuuje także kompleks starszy brat-młodszy brat między obydwoma krajami – tę opinię powtórzył wszechstronny australijski wszechstronny Brendon Julian w komentarzu, gdy Australijczycy byli coraz bliżej zwycięstwa.

„To wielkie zwycięstwo Australii” – powiedział Julian w relacji Fox Cricket.

„Nie martw się, że będzie to mecz przeciwko Nowej Zelandii czy coś”.