Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Historia walki Curtis Scott vs Joey Leilua, szczegóły, wywiad, zapowiedź, aktualności NRL

Historia walki Curtis Scott vs Joey Leilua, szczegóły, wywiad, zapowiedź, aktualności NRL

Curtis Scott nie ma problemu z oddaniem do 20 kg Joeyowi Leilui podczas środowej piłkarskiej rywalizacji, jak powiedział: „Nie wiem, w który podbródek mam uderzyć”.

Zdobywca tytułu z Melbourne w 2017 r. również odpowiedział Leilui, twierdząc, że nie pamięta pary krzyżującej się na boisku piłkarskim. „Nie pamięta, kiedy jako dziecko umieściłem go w Szalonym Poniedziałku?” – i oskarżył go po tym tygodniu o brak szacunku dla wielkich NRL, takich jak Anthony Minichiello i Breath Anasta.

Boks: Goodman kontra Schlebs i Hardman kontra Saavedra | środa, 13 marca | Zamów teraz z wydarzeniem głównym w Kayo Sports.

„Najniebezpieczniejszy cios w boksie”: jak były mistrz świata planuje wstrząsnąć australijskim boksem

Scott kontra Leloa – łeb w łeb | 21:00

Zaledwie kilka miesięcy po odmowie powrotu do NRL Scott ma teraz zadebiutować w zawodowym boksie na pierwszej gali No Limit w systemie pay-per-view w 2024 roku w Wollongong.

Pomimo tego, że ważył 94 kg i chciał w tym roku walczyć o tytuł Australii w wadze cruiser, były Stormer zadebiutuje w wadze ciężkiej przeciwko Leilua, który ostatnio walczył w wadze 120 kg.

Zapytany na poniedziałkowej konferencji prasowej o niepokojącą rozbieżność, Scott zauważył, że żołądek Leilui był „miękki jak wszystko…”, po czym wkrótce potem powiedział reporterom: „Nie wiem, w który podbródek mam uderzyć”.

W rozmowie z Fox Sports Australia 26-latek odniósł się również do niedawnych twierdzeń Leilui, że nie pamięta żadnego spotkania tej pary w trakcie ich karier w NRL.

Scott podkreślił, że jego obecny rywal bokserski z pewnością zapamięta ostatnią rundę sezonu 2017, kiedy Stormers pokonali Raiders 32-6 na AAMI Park, zanim zdobyli tytuł.

Następnie w rundzie 20 następnego roku Scott miał dwie próby przeciwko Leilua's Raiders po południu, a Melbourne ponownie wygrało z łatwością 44-10.

– Więc nie pamięta, kiedy jako dziecko umieściłeś go w „Szalonym Poniedziałku”? Scott roześmiał się, wspominając drugie spotkanie.

READ  Jak Australia może zakwalifikować się do półfinału, Anglia – kursy, terminarze, drabinka, wyniki, aktualności, wideo

„To był rok 2018.

„Miałem 19 lat, stałem przeciwko niemu i walczyliśmy ramię w ramię.

„Przez cały mecz naciskaliśmy, naciskaliśmy i uderzaliśmy głowami.

„Ale on nie pamięta?

„Być może jest to mecz, którego nie chce pamiętać, ponieważ dziecko mu go narzuciło”.

„Uderzyć się nawzajem.” 00:30

Kiedy Lelois został zapytany przez Fox Sports Australia o wspomnienia związane z piłkarzem Scottem, wzruszył ramionami i powiedział: „Nie chcę okazywać braku szacunku Curtisowi ani jego karierze, ale go nie pamiętam.

„Jeśli chodzi o Melbourne, pamiętam grę z Willem Chambersem.

„Może był po drugiej stronie? Naprawdę nie wiem, co robił”.

Scott podzielił się własnymi wspomnieniami z ich konfrontacji w 2018 roku i kontynuował: „Wielki, agresywny mężczyzna o mentalności tyrana.

„Ale szybko się dowiedział, że nie mam zamiaru odejść.

Trzymałem się z nim przez cały mecz i udało nam się wygrać.

„Pamiętam też, jak poklepałem Beliascha (trenera Craiga Bellamy’ego) po plecach, kiedy wróciliśmy do szop.

„Nigdy nie wycofałem się na korcie i nie wyjdę na ring w środowy wieczór”.

W innym miejscu Scott oskarżył także Leiluę o brak szacunku dla swoich byłych kolegów z drużyny, gdy pod koniec zeszłego tygodnia obaj usiedli naprzeciw siebie podczas ognistego wywiadu w ramach głównego wydarzenia „Face Off”.

Podczas kilku wymian Scott oskarżył swojego rywala o wycofywanie się z meczów, „chowanie się za skrzydłami” i „przynoszenie zawstydzenia” podczas jego dwóch lat w Wests Tigers.

„Za każdym razem, gdy cię oznaczyłem, ty… siebie” – dodał Scott.

Goodman uderza Schlipsa w ognistej wymianie zdań 01:29

Tymczasem Leiloa upierał się, że nawet nie pamięta, jak stał przeciwko młodszemu centrum, które uważał za „nieśmiertelne”.

Jednak zdaniem Scotta najbardziej utkwiła w pamięci Leilua, która grała w wielkim finale drużyny Roosters w 2010 roku i powiedziała: „Miałeś najlepszych zawodników w swojej drużynie, ja nie miałem nikogo, to byłem ja”.

READ  Paul Pogba opuszcza Manchester United, wolny agent, kontrakt, transfer, aktualności

„To brak szacunku” – stwierdził Scott po poniedziałkowej konferencji prasowej, odnosząc się do długiej listy byłych kolegów z drużyny Leilua, na której znaleźli się Minichiello, Anasta, Jason Riles, Jack Wighton i Darius Boyd.

„Chcieć powiedzieć, jak to się stało, że miałem wokół siebie tylu wspaniałych graczy, a nie miał ich nikt?

„Nie wiem, co mu chodzi po głowie.

„Człowiek naprawdę wierzy, że jest darem od Boga.

„Nie chcę go więcej kupować, ale pokazuje, jakim jest człowiekiem”.

W międzyczasie Leiloa ujawnił, że jest zdeterminowany, aby wykorzystać różnicę w wadze, zamieniając środową nocną rozgrywkę w „bójkę”.

„To był jego wybór, czy stoczyć tę walkę” – wzruszył ramionami.

„Chcesz walczyć w wadze cruiser? Tak.

„Ale nie idźcie na bitwę, a potem narzekajcie. Takie są zasady”.

Zapytany, czy chce podejść bliżej i dokonać wymiany zdań, Leilua uśmiechnął się: „Taki jest plan, zrobić z tego bójkę.

„Przygotowywałem się do tego z kilkoma dużymi chłopakami, którzy na pewno uderzają mocniej od niego.