Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

De Grasse podjął inicjatywę wywabienia kanadyjskich dzieci w klatkach i biegania dookoła

Po kilku szalonych miesiącach pozbawienia sal do podnoszenia ciężarów i przeszukiwania okolicy w poszukiwaniu pól trawiastych do trenowania, Andre de Grasse mówi, że poradzi sobie z wszelkimi ograniczeniami ze strony pojawiającego się koronawirusa (Covid-19) narzuconego mu przez Tokio. Igrzyska Olimpijskie.

Dzień po tym, jak organizatorzy z Tokio ogłosili codzienny test COVID-19 i inne surowe ograniczenia dla sportowców, trzykrotny medalista olimpijski powiedział, że jedyną opcją jest kontynuowanie tego.

„Musisz wyciągnąć z tego jak najwięcej” – powiedział de Grasse, wracając do domu z praktyki i leczenia w czwartek. „Cokolwiek w nas rzucą… sprawy wymkną się spod naszej kontroli, ale spróbuję sobie z nimi poradzić, daję z siebie wszystko.

„Oczywiście, to może nie być najlepsze doświadczenie, jeśli chodzi o możliwość zobaczenia Tokio, ale jestem tam tylko po to, aby zdobyć medale, wyciągnąć z tego jak najwięcej i wrócić do domu”.

Jednak w szczególności jeden medal może okazać się nieuchwytny. Kanadyjska sztafeta ścigała się 4×100 o brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku, dając De Grasse swój trzeci medal w tych meczach. Jednak ze względu na rozprzestrzenianie się kanadyjskich sztafet w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na Karaibach w ciągu ostatniego roku, z różnymi ograniczeniami podróżowania z powodu COVID-19, zespół nie zakwalifikował się do Tokio.

Kanada wycofała się z tegorocznych światowych zawodów lekkoatletycznych w Polsce w obliczu obaw o pandemię – kolejny wielki cios w walce o miejsce na starcie w Tokio.

De Grasse myśli, że tam będą.

Powiedział: „Nie sądzę, żeby to było negatywne”. „Jestem pewien, że zakwalifikujemy się”.

Kanadyjska drużyna lekkoatletyczna stanęła przed poważnymi wyzwaniami podczas kwalifikacji do Tokio, a wielu sportowców podróżowało w ostatnich tygodniach do Stanów Zjednoczonych, aby trenować i rywalizować z powodu złagodzenia tam ograniczeń.

De Grasse, który mieszka w Jacksonville na Florydzie, spędził pierwsze kilka miesięcy pandemii, zamknięty w ośrodku szkoleniowym swojego zespołu. On i jego grupa treningowa wpadli na boisko do piłki nożnej, ale w końcu pozwolono im wrócić do obiektów na University of North Florida w styczniu, z pewnymi ograniczeniami, takimi jak obowiązkowe maski w siłowni.

READ  Ricciardo jest przekonany, że McLaren może naprawić błąd jednostki napędowej FP2, gdy lamentuje „chaos” w piątek w Soczi

Pomimo zamieszania, De Grasse otworzył sezon outdoorowy na początku tego miesiąca z prędkością 9,99 sekundy w wyścigu na 100 metrów podczas Tom Jones Memorial Invitational. Srebrny medalista olimpijski Justin Gatlin wygrał z czasem 9,98 sekundy.

„Miałem nadzieję na coś w rodzaju 10,1, 10,0, tylko po to, aby móc zobaczyć, gdzie jestem. Ale myślę, że miałem trochę dodatkowej motywacji, ponieważ miałem Gatlin i Noah (Liles, 200. mistrz świata) w wyścigu, a także bycie w Przed tłumem poczułem się podekscytowany.

„Wciąż się tego nie spodziewałem, ale byłem blisko Gatlina i wiedziałem, że biegał przez dziewięć sekund w poprzednim tygodniu, więc pomyślałem, że prawdopodobnie będzie szybki. Byłem z tego bardzo zadowolony”.

Gatlin będą jednymi z najtrudniejszych kanadyjskich zawodów w Tokio. 39-latek został najstarszym olimpijczykiem, który zdobył medal sztafetowy w Rio i powiedział, że planuje rywalizować przynajmniej do Mistrzostw Świata 2022 w Eugene w stanie Oregon.

„Powiedział, że planuje biec, aż spadną koła” – powiedział ze śmiechem de Grasse.

De Grasse ponownie weźmie udział w setnym wyścigu w piątek w Północnej Florydzie.

Gwiazda sprintu ma również nadzieję, że zainspiruje kanadyjskie dzieci do ucieczki i biegania. W tym tygodniu uruchomił swój „Race With Me!” Ośmiotygodniowe wyzwanie, które ma sprawić, że dzieci poczują się uwięzione przez ograniczenia COVID-19 na sofie i podczas biegania.

Ładowanie…

Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…

„Próbując wymyślić pomysły, w jaki sposób możemy skłonić ludzi z powrotem do jakiejś aktywności fizycznej, więc wymyśliliśmy to wyzwanie” – powiedział de Grasse.

Inicjatywa zachęca dzieci do biegania na 400 metrów po torze lub po drodze. De Grasse i inni sportowcy torowi służą radą po drodze.

Wyzwaniem był pomysł Jesse Brisco, 14-latka z Montrealu. Briscoe jest zmęczony siedzeniem w domu i graniem w gry wideo po tym, jak jego sporty zespołowe zostały odwołane z powodu pandemii, więc on i jego ojciec skontaktowali się z De Grasse.

READ  Oglądanie transmisji na żywo z Francji i Niemiec: Jak oglądać mecze Euro 2020 za darmo?

Moment jest idealny, a wiele kanadyjskich miast powraca do stanu zamknięcia, pośród trzeciej fali pandemii.

De Grasse powiedział: „To denerwujące”, że dzieci nie mogą uprawiać sportów zespołowych, takich jak koszykówka i piłka nożna, ale ma nadzieję, że „bieganie pomaga im zadowolić, ponieważ to jest to, czym zarabiam na życie, co kocham, a dzieci uwielbiają to robić. zrobić. ”Uciekaj. Więc może to przynieść im trochę radości, aby podjąć wyzwanie.”

Być może, dodał, ujawni to przyszłą gwiazdę, która pewnego dnia wybierze się do Kanady.

Rejestracja jest bezpłatna, chociaż wszelkie darowizny zostaną przekazane na inicjatywy związane ze zdrowiem psychicznym młodzieży, takie jak Kids Help Phone.

De Grasse nie planował występować z kanadyjską drużyną na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce IAAF w Polsce. Jego partnerka Nia Ali, zdobywczyni 100 w biegu przez płotki ze Stanów Zjednoczonych, ma urodzić drugie dziecko na początku maja. Grass i Ali mają córkę Yuri, podczas gdy Ali ma syna Tytusa z poprzedniego związku.

Ma nadzieję rywalizować w dwóch ligach diamentowych, w zależności od ograniczeń COVID-19, 23 maja w Gateshead w Anglii i 28 maja w Doha w Katarze.

W Internecie: www.racewithme.ca

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 29 kwietnia 2021 roku.

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i im podlegają Zasady zachowania. Gwiazda nie popiera tych poglądów.