Deepika i Mumtaz błyszczą, gdy Indie pokonują Polskę 5:4 w Pucharze Świata Kobiet FIH Hockey5s |  Wiadomości hokejowe

Deepika i Mumtaz błyszczą, gdy Indie pokonują Polskę 5:4 w Pucharze Świata Kobiet FIH Hockey5s | Wiadomości hokejowe

New Delhi: Dipika Sooring i Mumtaz Khan strzeliły po dwa gole, dzięki czemu reprezentacja Indii w hokeju na lodzie kobiet odniosła niewielkie zwycięstwo 5:4 nad Polską w meczu otwarcia grupy C Pucharu Świata Kobiet FIH Hockey5s w środę w Maskacie.

Mumtaz strzelił gola w 4. i 23. minucie, a Deepika przyczynił się do zdobycia bramek w 6. i 29. minucie. Mariana Kujur dodała kolejnego gola dla Indii w 23. minucie.

Polska odpowiedziała bramkami Julii Kucharskiej w 8. minucie, kapitan Marleny Rybacy w 10. minucie, Paoli Sławińskiej w 27. i Moniki Polivczak w 29. Pomimo entuzjastycznego występu Polski, Indie zapewniły sobie zwycięstwo w tym emocjonującym spotkaniu.

Indyjska drużyna szybko rozpoczęła spotkanie, obejmując prowadzenie w czwartej minucie po golu z gry Mumtaza. Dwie minuty później Dipika powiększył przewagę Indii kolejnym imponującym golem z gry.

Polska szybko odpowiedziała, a Kucharska i kapitan Rybaca strzelili gole z gry i na pięć minut przed przerwą wyrównali na 2:2. Jednak Mumtaz strzelił ponownie cztery minuty później, zdobywając drugiego gola i dając Indiom prowadzenie 3-2 do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, obie drużyny przerywały próby zdobycia bramki. Indie, które utrzymywały presję na Polce precyzyjnymi podaniami, powiększyły prowadzenie, gdy Kujur strzelił oszałamiającego gola.

Na trzy minuty przed końcem Sławińska przechwyciła podanie Indianina i strzeliła gola, zmniejszając deficyt do jednego gola. Jednak Deepika natychmiast strzeliła gola, przywracając Indiom dwubramkowe prowadzenie.

poszerza się

Poliwczak szybko odpowiedział bramką i na minutę przed końcem podwyższył wynik na 5:4 dla Indii. Indyjskiej drużynie udało się utrzymać prowadzenie, pozytywnie rozpoczynając kampanię.