Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

DGA potępia groźby wobec Agnieszki Holland po tym, jak Polska skrytykowała nowy film za przedstawienie kryzysu uchodźczego

DGA potępia groźby wobec Agnieszki Holland po tym, jak Polska skrytykowała nowy film za przedstawienie kryzysu uchodźczego

Directors Guild of America stoi wraz z dyrektorką Green Borders Agnieszką Holland w obliczu ostrej reakcji na sposób, w jaki Polska traktuje syryjskich uchodźców.

IndieWire otrzymało oświadczenie DGA w sprawie „bardzo popularnego reżysera i członka DGA” Hollande’a, który spotkał się z krytyką polskiego Ministra Sprawiedliwości i otrzymał setki gróźb śmierci od ekstremistów po premierze filmu „Zielona granica” z powodu jego promocję. Ukazanie negatywnego traktowania imigrantów w Polsce.

Więcej z IndieWire

„The Directors Guild of America wspiera twórczą ekspresję poprzez sztukę filmową i potępia niedawne ataki polskiego Ministra Sprawiedliwości i ekstremistów na naszą członkinię, reżyserkę Agnieszkę Holland, w związku z przedstawieniem w jej filmie brutalności, z jaką spotykają się uchodźcy do Polski”. Zielona granica” – czytamy w oświadczeniu. „Jesteśmy głęboko przekonani, że reżyserzy tacy jak Agnieszka mają do odegrania kluczową rolę w promowaniu debaty i odzwierciedlaniu kwestii społecznych poprzez swoją pracę. Podtrzymujemy oświadczenia Federacji Europejskich Reżyserów Filmowych (FERA) i Europejskiej Akademii Filmowej popierające Agnieszkę i jej film nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Wenecji i nadal będziemy wspierać prawo do wolności wypowiedzi przysługujące wszystkim reżyserom.

Europejska Akademia Filmowa również wydała oświadczenia popierające Holandię.

– stwierdziła Holandia różnorodny Groźby ze strony polskich urzędników państwowych są „odrażające i niebezpieczne”.

„Uważam zorganizowaną nienawiść organizowaną przez wyższych urzędników polskich za odrażającą i niebezpieczną” – powiedział Hollande. „To tylko pokazuje, jak prawdziwy i ważny jest nasz film, że pokazujemy rzeczy i nadajemy twarze ludziom, którzy chcieli to ukryć kłamstwami i propagandą”.

Od tego czasu Holandia zagroziła 7 września podjęciem kroków prawnych przeciwko polskiemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro po tym, jak porównał on film do nazistowskiej propagandy. dla każdego różnorodnyHolandia żąda publicznych przeprosin i zapłaty na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu w Polsce za to, że Ziobro „naruszyła jej dobra osobiste”.

READ  Dlaczego Jürgen Klopp nie zmusi Mohameda Salaha do pozostania w Liverpoolu, jeśli gwiazdor będzie chciał przenieść się do Al-Ittihad za 100 milionów funtów?

„Przestraszonymi ludźmi, o czym minister sprawiedliwości doskonale wie, znacznie łatwiej jest rządzić” – powiedział Hollande.

„Zielona granica” miała swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2023 r., a następnie została sprzedana międzynarodowym dystrybutorom Films Boutique w Japonii (Transformer Inc.), Niemczech (Piffl Medien), Izraelu (Lev Cinema), Szwajcarii (Trigon) i na Bliskim Wschodzie I Afryka Północna (poruszający się żółw). Grecja (Danaos Films) i Ukraina (Arthouse Traffic).

– napisał niezależny krytyk IndieWire, Adam Solomons recenzja I że „Zielone granice” mają „naglący charakter moralny, który wykracza poza przedstawienie trudów, z jakimi borykają się uchodźcy, których członkowie polskiej organizacji Straz Granichna nazywają „turystami”. Gdyby tylko to było proste”.

W recenzji czytamy dalej: „Film Holland jest desperackim, przejrzystym wezwaniem jej kraju do przejęcia kontroli nad sytuacją. Może to brzmieć optymistycznie, ale z pewnością złości ona właściwych ludzi: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, którego sława jako twardogłowego twardogłowego rząd zapewnił mu małą popularność w holenderskim filmie, porównał już „Zieloną granicę” z „propagandą Trzeciej Rzeszy”. Pomimo otaczającego go szumu, który prawdopodobnie pomoże Zielonej Granicy wśród tych, którzy chcą to usłyszeć, opłaca się to że film nie jest zbyt spójny.

Holland wyreżyserował wcześniej nominowany do Oscara film o Holokauście „W ciemności”. Powiedział IndieWire W 2012 roku istotne stało się ukazywanie trudnych tematów na ekranie.

„Kiedy poruszasz takie tematy, które w jakiś sposób są ponadczasowe, nie można po prostu powiedzieć: «Widzieliśmy tę historię o Holokauście, a teraz mamy inną historię»” – stwierdziła Holland. „To historia, która nigdy nie przeminie, ponieważ jest ważną częścią historii ludzkości. Jestem tego pewien, że wraz z ludzką winą będzie ona wciąż powracać. „

To, co najlepsze w IndieWire

Subskrybuj Biuletyn Indiewire. Aby otrzymywać najświeższe informacje, śledź nas dalej Facebook, ŚwiergotI Instagrama.

READ  JD Sports kupiło pozostałe 40% udziałów w polskiej spółce MIG

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.