Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pozyskanie Mourinho i Conte było błędem – Levy, prezes Tottenhamu

Pozyskanie Mourinho i Conte było błędem – Levy, prezes Tottenhamu

Reutera21 września 2023 o 23:263 minuty na przeczytanie

Kane opowiada o swoim smutku w Lidze Mistrzów z Tottenhamem

Harry Kane mówi, że ból po porażce w finale Ligi Mistrzów stanowi dodatkową zachętę do zdobycia tytułu z Bayernem Monachium.

Prezes Tottenhamu Hotspur Daniel Levy powiedział, że „błędem” było mianowanie Jose Mourinho i Antonio Conte na trenerów drużyny, dodając, że… Premier League Klub „musi wrócić do swoich korzeni” pod okiem nowego trenera Ange Postecoglou.

W marcu były trener Juventusu Conte został drugim multimedalowym trenerem, który opuścił klub z północnego Londynu w ciągu nieco ponad trzech lat. Zwolnili także Mourinho dwa lata temu po mianowaniu Portugalczyka na miejsce popularnego Mauricio Pochettino.

Transmisja w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i więcej (USA)

Levy był w przeszłości krytykowany, a niektórzy kibice Tottenhamu obwiniali 61-latka za to, że klub nie zdobył żadnego trofeum od 2008 roku.

„Chcę wygrywać jak wszyscy” Levi powiedział na forum fanów. „Ffrustracja związana z niepowodzeniem i presja ze strony niektórych graczy i dużej części fanów polega na tym, że musimy wygrać, musimy wydać pieniądze, potrzebujemy dużego menedżera, wielkiego nazwiska. I to mnie dotknęło. „

Prezes Tottenhamu Hotspur Daniel Levy mianował Ange Postecoglou na pełnoetatowego następcę Antonio Conte latem.Glenn Kirk/AFP za pośrednictwem Getty Images

Pochettino został zwolniony w 2019 roku, zaledwie pięć miesięcy po doprowadzeniu Tottenhamu do finału Ligi Mistrzów. Argentyńczyk był trenerem Paris Saint-Germain, zanim tego lata przejął Chelsea. „Przechodziłem okres, gdy byliśmy blisko zwycięstwa, a z Mauricio było nam bardzo dobrze” – powiedział Levy. „Nie osiągnęliśmy jeszcze celu, ale byliśmy już blisko i zmieniliśmy strategię.

„Strategia polegała na sprowadzeniu trenera z tytułami i zrobiliśmy to dwa razy. Trzeba uczyć się na błędach”.

Jednak Levy powiedział, że odzyskali Spurs dzięki nominacji Postecoglou, który już rozwiał mrok wiszący nad klubem, prowadząc ich do najlepszego rozpoczęcia sezonu ligowego od 57 lat.

Tottenham zajmuje drugie miejsce w lidze z 13 punktami po pięciu meczach, zaledwie dwa punkty za Manchesterem City, zdobywcą potrójnej korony. W niedzielę Tottenham zmierzy się ze swoim londyńskim rywalem Arsenalem, a następnie 30 września podejmie trzeci w tabeli Liverpool.

„Oni [Mourinho and Conte] Levy dodał: „To wspaniali trenerzy, ale może nie dla tego klubu. Aby osiągnąć to, czego chcemy, chcemy grać w określony sposób, a jeśli to oznacza, że ​​zwycięstwo zajmie nam trochę więcej czasu, to może będzie to dla nas właściwa decyzja. .” . „Dlatego moim zdaniem włączenie Anga było absolutnie słuszną decyzją”.

READ  Rząd nie będzie grał w sportowe lato