Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dina Asher Smith pokonuje Sha Carrie Richardson w Gateshead Diamond League

Brytyjka Dina Asher-Smith odniosła imponujące 100-metrowe zwycięstwo nad amerykańską supergwiazdą Shakary Richardson na spotkaniu Wet & Wind Diamond League w Gateshead.

Asher-Smith dotarł do domu w 11,35 sekundy, 0,11 sekundy za In-Form Richardsonem, najszybszą kobietą roku.

Asher Smith opuścił także Mary Jose Ta Lu i jamajską mistrzynię świata Shelly Ann Fraser Price.

Szkocka Laura Muir przebiła się przez deszcz i odniosła zdecydowane zwycięstwo na 1500 m.

Asher Smith ledwo przystąpiła do wyścigu w 2020 roku, ograniczając się do trzech dyskretnych wypadów na swoim własnym torze w Bromley. Zamiast tego 25-latka skupiła się na budowaniu siły i technik, wykonując najnowocześniejsze sesje treningowe z 300 powtórzeniami ćwiczeń wzmacniających brzuch.

Ta dodatkowa siła była widoczna, gdy odepchnęła Richardsona, który spadł poniżej 10,80 już trzy razy w tym sezonie, na ostatnich 20 metrach.

Asher Smith, zdobywca srebra na 100 m, oprócz tytułu na 200 m na Mistrzostwach Świata 2019 w Doha, zminimalizował psychologiczny wpływ, jaki wynik może mieć na jej olimpijskich rywali. Ona i Richardson (21 lat) planują przebiec wyścig podwójnego sprintu na 100 mi 200 m w Tokio.

„Myślę, że dzisiaj wszystko było bardziej doświadczeniem” – powiedziała. „ Jedyną rzeczą, która może wskazywać na Tokio, jest sam finał olimpijski.

„Czuję się naprawdę dobrze. Warunki były dalekie od idealnych na sprint, ale najważniejsze było to, aby wyjść z dobrym wynikiem i wygrać, a ja byłem bardzo szczęśliwy, mogąc to zrobić”.

Muir jest „bardzo zadowolony” ze zwycięstwa

Mistrzyni Europy Muir, jedna z niewielu innych osób grożących medalem olimpijskim w drużynie brytyjskiej, była cztery sekundy przed swoim najbliższym konkurentem Rababem Arfi z Maroka, podczas gdy jej brytyjska koleżanka z drużyny Katie Snowden była trzecia.

Jednak pod nieobecność takich osób jak Sivan Hassan, Muir wie, że nadejdą bardziej rygorystyczne testy.

READ  Pytania w Polsce dotyczące nurków znajdują się w pobliżu dużego portu

„Jestem naprawdę szczęśliwa” – powiedziała po zdobyciu 4: 03,73.

„Chciałem po prostu usiąść i wykorzystać swoje siły podczas mojej ostatniej połowy, co właśnie zrobiłem. Po prostu poczułem to w domu i szkoda, że ​​to było ostatnie 100 metrów, kiedy jesteś zmęczony, ale nadal czuję naprawdę mocny.”

Cindy Semper Dała publiczności kolejne brytyjskie zwycięstwo do kibicowania, pokonując 100-metrowe przeszkody, wyprzedzając swoją siostrę Tiffany Porter na czwartym miejscu.

Adam Jameli Kto ominął podium najwęższym marginesem w Rio 2016, wydawał się znacznie poniżej tego poziomu, gdy zajął szóste miejsce w 200-metrowym wyścigu wygranym przez Amerykanina Kennetha Bednarika.

Sophie Hahn – Zwycięzca T38 na 100 m na Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 – wygrał 13,31 w inauguracyjnym wyścigu dnia.

Zwycięstwo Kendricks i Ingebrigtsen w deszczu

Mondo Duplantes trzyma parasol rywala Sama Kendricksa w skoku o tyczce

Gdzie indziej amerykański mistrz świata Sam Kendricks Pokonał szwedzkiego rekordzistę świata Armanda Duplantesa w ostatniej części zawodów w skoku o tyczce. Para na zmianę niosła na sobie parasole, ponieważ ciągły deszcz utrudniał warunki w Gateshead.

Kendricks wygrał 5,74 m do 5,55 m od Duplantes, który sądził, że w swoim ostatnim skoku przekroczył 5,80 m, tylko po to, by zobaczyć, jak poprzeczka kołysze się, a potem spada.

Norwegia jest dwukrotnym mistrzem Europy Jakob Ingbrigtsen 20, dał liderowi zwycięstwo na 1500m w 3: 36.27, a następnie skomentował: „To normalna pogoda na zachodnim wybrzeżu Norwegii – jestem przyzwyczajony do warunków”.

Ale mistrzyni świata Maria Lasitskini była świadkiem 14 wydarzeń, które zakończyły się w skoku wzwyż jako Polska. Kamila Licwinko Zwyciężyli, na drugim miejscu z różnicą 1,91 metra, Brytyjka Emily Borthwick.

Spotkanie oznaczało powrót światowej lekkoatletyki do Gateshead po raz pierwszy od 2010 roku. Wszedł na to miejsce, gdy Rabat nie był w stanie zorganizować pierwszej Diamentowej Ligi w tym sezonie z powodu ograniczeń wirusa Corona.

READ  Mistrzostwa Świata 2023: Shakari Richardson zdobywa złoto na 100 m, Dina Asher-Smith zajmuje ósme miejsce

Oczekuje się, że północny wschód będzie chłodniejszy i bardziej wilgotny niż Afryka Północna, ale społecznie odległe wyprzedaże 2000 fanów były głośne i entuzjastyczne niezależnie od tego.

Co dalej?

Kolejna runda Diamond League odbędzie się w Doha w piątek i będzie można ją oglądać na żywo w BBC Two, BBC iPlayer oraz online od 17:00 GMT.

Na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport można również oglądać relacje na żywo z rozgrywek Wielkiej Brytanii w Drużynowych Mistrzostwach Europy w sobotę i niedzielę.