Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dina Asher Smith pokonuje Sha Carrie Richardson w Gateshead Diamond League

Brytyjka Dina Asher-Smith odniosła imponujące 100-metrowe zwycięstwo nad amerykańską supergwiazdą Shakary Richardson na spotkaniu Wet & Wind Diamond League w Gateshead.

Asher-Smith dotarł do domu w 11,35 sekundy, 0,11 sekundy za In-Form Richardsonem, najszybszą kobietą roku.

Asher Smith opuścił także Mary Jose Ta Lu i jamajską mistrzynię świata Shelly Ann Fraser Price.

Szkocka Laura Muir przebiła się przez deszcz i odniosła zdecydowane zwycięstwo na 1500 m.

Asher Smith ledwo przystąpiła do wyścigu w 2020 roku, ograniczając się do trzech dyskretnych wypadów na swoim własnym torze w Bromley. Zamiast tego 25-latka skupiła się na budowaniu siły i technik, wykonując najnowocześniejsze sesje treningowe z 300 powtórzeniami ćwiczeń wzmacniających brzuch.

Ta dodatkowa siła była widoczna, gdy odepchnęła Richardsona, który spadł poniżej 10,80 już trzy razy w tym sezonie, na ostatnich 20 metrach.

Asher Smith, zdobywca srebra na 100 m, oprócz tytułu na 200 m na Mistrzostwach Świata 2019 w Doha, zminimalizował psychologiczny wpływ, jaki wynik może mieć na jej olimpijskich rywali. Ona i Richardson (21 lat) planują przebiec wyścig podwójnego sprintu na 100 mi 200 m w Tokio.

„Myślę, że dzisiaj wszystko było bardziej doświadczeniem” – powiedziała. „ Jedyną rzeczą, która może wskazywać na Tokio, jest sam finał olimpijski.

„Czuję się naprawdę dobrze. Warunki były dalekie od idealnych na sprint, ale najważniejsze było to, aby wyjść z dobrym wynikiem i wygrać, a ja byłem bardzo szczęśliwy, mogąc to zrobić”.

Muir jest „bardzo zadowolony” ze zwycięstwa

Mistrzyni Europy Muir, jedna z niewielu innych osób grożących medalem olimpijskim w drużynie brytyjskiej, była cztery sekundy przed swoim najbliższym konkurentem Rababem Arfi z Maroka, podczas gdy jej brytyjska koleżanka z drużyny Katie Snowden była trzecia.

Jednak pod nieobecność takich osób jak Sivan Hassan, Muir wie, że nadejdą bardziej rygorystyczne testy.

READ  Wyniki Adelaide Strikers vs Brisbane Heat Score Run Out Video Reaction Scores Hand

„Jestem naprawdę szczęśliwa” – powiedziała po zdobyciu 4: 03,73.

„Chciałem po prostu usiąść i wykorzystać swoje siły podczas mojej ostatniej połowy, co właśnie zrobiłem. Po prostu poczułem to w domu i szkoda, że ​​to było ostatnie 100 metrów, kiedy jesteś zmęczony, ale nadal czuję naprawdę mocny.”

Cindy Semper Dała publiczności kolejne brytyjskie zwycięstwo do kibicowania, pokonując 100-metrowe przeszkody, wyprzedzając swoją siostrę Tiffany Porter na czwartym miejscu.

Adam Jameli Kto ominął podium najwęższym marginesem w Rio 2016, wydawał się znacznie poniżej tego poziomu, gdy zajął szóste miejsce w 200-metrowym wyścigu wygranym przez Amerykanina Kennetha Bednarika.

Sophie Hahn – Zwycięzca T38 na 100 m na Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 – wygrał 13,31 w inauguracyjnym wyścigu dnia.

Zwycięstwo Kendricks i Ingebrigtsen w deszczu

Mondo Duplantes trzyma parasol rywala Sama Kendricksa w skoku o tyczce

Gdzie indziej amerykański mistrz świata Sam Kendricks Pokonał szwedzkiego rekordzistę świata Armanda Duplantesa w ostatniej części zawodów w skoku o tyczce. Para na zmianę niosła na sobie parasole, ponieważ ciągły deszcz utrudniał warunki w Gateshead.

Kendricks wygrał 5,74 m do 5,55 m od Duplantes, który sądził, że w swoim ostatnim skoku przekroczył 5,80 m, tylko po to, by zobaczyć, jak poprzeczka kołysze się, a potem spada.

Norwegia jest dwukrotnym mistrzem Europy Jakob Ingbrigtsen 20, dał liderowi zwycięstwo na 1500m w 3: 36.27, a następnie skomentował: „To normalna pogoda na zachodnim wybrzeżu Norwegii – jestem przyzwyczajony do warunków”.

Ale mistrzyni świata Maria Lasitskini była świadkiem 14 wydarzeń, które zakończyły się w skoku wzwyż jako Polska. Kamila Licwinko Zwyciężyli, na drugim miejscu z różnicą 1,91 metra, Brytyjka Emily Borthwick.

Spotkanie oznaczało powrót światowej lekkoatletyki do Gateshead po raz pierwszy od 2010 roku. Wszedł na to miejsce, gdy Rabat nie był w stanie zorganizować pierwszej Diamentowej Ligi w tym sezonie z powodu ograniczeń wirusa Corona.

READ  Pełny harmonogram, mecze, wyniki, mecze piłki nożnej, daty, czas rozpoczęcia dla Australii, AEDT

Oczekuje się, że północny wschód będzie chłodniejszy i bardziej wilgotny niż Afryka Północna, ale społecznie odległe wyprzedaże 2000 fanów były głośne i entuzjastyczne niezależnie od tego.

Co dalej?

Kolejna runda Diamond League odbędzie się w Doha w piątek i będzie można ją oglądać na żywo w BBC Two, BBC iPlayer oraz online od 17:00 GMT.

Na stronie internetowej i aplikacji BBC Sport można również oglądać relacje na żywo z rozgrywek Wielkiej Brytanii w Drużynowych Mistrzostwach Europy w sobotę i niedzielę.