Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Djokovic, Federer i Nadal w „śmiesznej” zrównanej farsie

Rafa Nadal (na zdjęciu po lewej), Novak Djokovic i Roger Federer (na zdjęciu po prawej) po raz pierwszy zostali wciągnięci na tę samą stronę Wielkiego Szlema. (Getty Images)

Novak DjokovicRafael Nadal i Roger Federer stanęli przed trudną drogą do finału Rolanda Garrosa po tym, jak po raz pierwszy w historii wylądowali po tej samej stronie remisu.

Następne pokolenie będzie oblizało usta po tym, jak wielu uniknęło 13-krotnego mistrza French Open Nadala i numer 1 świata Djokovica w szalonym losowaniu, które ma zapewnić ekscytujący mecz półfinałowy.

’Dostać w twarz’: Burza z powodu „niedopuszczalnego” zachowania Naomi Osaki

epicki: Świat tenisa eksploduje nad portretem Ash Party i Naomi Osaka

Federer powraca w Wielkim Szlemie Przedstawiłby także kolejne zaskakujące starcie, gdyby szwajcarski Maestro znalazł kształt.

1. miejsce na świecie Djokovic zajął pierwsze miejsce, a 13-krotny obrońca tytułu Nadal uplasował się na trzecim miejscu, a French Open został zaliczony do rankingu ATP.

Czwartkowe losowanie w Paryżu to pierwszy przypadek w ich długiej i znakomitej karierze, w którym trio z 58 tytułami singlowymi Wielkiego Szlema zajęło miejsce po tej samej stronie łuku w jakimkolwiek turnieju.

Oznacza to, że nie więcej niż jeden z nich może awansować do finału na Roland Garros, który rozpoczyna się w niedzielę.

Z bezprecedensowym remisem „Wielkiej Trójki”, apetyczny mecz ćwierćfinałowy mógłby wyglądać tak: Djokovic z Federerem, Nadal z Andriejem Rublowem, Alexander Zverev z Dominikiem Timem i Stephanosem Tsitsipasem z Danielem Miedwiediewem.

Wygląd Nadala kieruje się ku Rolandowi Garrosowi

Nadal pokonał Djokovica w prostych setach w finale 2020 roku, po ustanowieniu rekordu w swoim 13. turnieju na czerwonym korcie podczas French Open, ale jeśli tym razem spotkają się ponownie, będą musieli awansować do półfinałów.

Nadal udaje się na French Open w najlepszej formie na błocie „Wielka Trójka” po pokonaniu Djokovica w Rzymie i wygraniu Barcelona Open.

READ  EMU Tennis zbiera wyróżnienia od całego zespołu akademickiego ITA

Federer, który przez większość tygodni pobił rekord Djokovica w niedawnym rankingu ATP 40 z 8 sierpnia, w przyszłym tygodniu obchodzi 35 urodziny Nadala; Djokovic był 34. w zeszłym tygodniu.

Federer zajmuje obecnie 8. miejsce po rozegraniu tylko trzech meczów w ciągu ostatnich 15 miesięcy z powodu dwóch operacji prawego kolana.

Dzięki AAP

Obejrzyj „Mind Games”, nową serię Yahoo Sport Australia, która bada brutalny umysłowy trud elitarnych sportowców w pogoni za wielkością:

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości z Australii i całego świata.