Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego coraz więcej Australijczyków wyłącza grzejniki

Dlaczego coraz więcej Australijczyków wyłącza grzejniki

Mimo że rząd federalny zniósł 300-dolarowy rachunek za energię elektryczną dla australijskich gospodarstw domowych, oczekuje się, że tej zimy ponad 50 procent populacji zrezygnuje z grzejników.

Lider opozycji Peter Dutton przedstawi swoje kluczowe inicjatywy polityczne podczas wygłaszania przemówienia w sprawie reakcji na budżet w czwartkowy wieczór. Polityka imigracyjna i mieszkaniowa będą głównymi tematami kampanii wyborczej Koalicji w 2025 r., jeśli w przyszłym roku odbędą się wybory federalne. Dzieje się tak, gdy partia chce zaatakować zewnętrzne przedmieścia i regionalną Australię.

Ankieta Findera, w której wzięło udział ponad 1000 osób, wykazała, że ​​około 50 procent respondentów próbowałoby obniżyć koszty energii elektrycznej, wyłączając światło i nieużywane urządzenia, a także nosząc więcej ubrań.

Kolejna trzecia stwierdziła, że ​​będzie ogrzewać tylko używane pomieszczenie i brać krótsze prysznice, aby zaoszczędzić pieniądze.

Ankieta Findera wykazała, że ​​53% Australijczyków tej zimy zrezygnowałoby z grzejnika i założyłoby więcej ubrań, aby się ogrzać i obniżyć koszty. Zdjęcie: NewsWire/Luis Enrique Asqui

Maryam Gbaji, ekspert ds. mediów w Finder, powiedziała, że ​​gospodarstwa domowe odczuły szczyptę stałego wzrostu kosztów energii w ciągu ostatnich kilku lat.

„W miesiącach letnich wielu Australijczyków musiało płacić wyższe niż zwykle rachunki za prąd” – powiedziała.

„Ludzie biorą teraz sprawy w swoje ręce, aby obniżyć koszty rachunków za energię, zwłaszcza że zbliża się zima i oczekuje się, że ceny energii elektrycznej ponownie ulegną zmianie 1 lipca.

„Nawet po nowych obniżkach spodziewamy się, że w niektórych częściach kraju ceny wzrosną”.

Finder, narzędzie do śledzenia nastrojów konsumentów, ujawnił, że 27 procent Australijczyków uznało rachunki za energię za jedną z głównych przyczyn problemów finansowych.

Mimo to tylko 13 procent zmieniłoby dostawcę energii, aby tej zimy obniżyć rachunki za energię.

Poleciła Australijczykom rozejrzeć się i porównać plany różnych dostawców energii, ponieważ mogłoby to prowadzić do znacznych oszczędności.

READ  Życie stewardessy Emirates

„Możesz nawet wykorzystać swoje porównania jako dźwignię, kontaktując się z obecnym dostawcą w celu wynegocjowania lepszej oferty” – powiedziała.

Finder polecił ludziom rozejrzeć się, aby znaleźć lepszą ofertę na koszty energii elektrycznej.

„Jeśli masz trudności z opłaceniem rachunku za energię elektryczną, skontaktuj się ze swoim sprzedawcą – większość z nich oferuje programy pomocowe, aby pomóc klientom borykającym się z trudnościami finansowymi.

„Będą również w stanie powiedzieć Ci, czy masz prawo do jakichkolwiek rabatów lub koncesji rządowych, które mogłyby pomóc obniżyć Twoje rachunki za energię przez cały rok”.

Pani Gbaji powiedziała, że ​​istnieją sposoby na utrzymanie ciepła w chłodniejszych miesiącach bez konieczności włączania grzejnika.

„Założenie dodatkowej odzieży oraz zamknięcie okien i drzwi może pomóc bezbronnym Australijczykom wykorzystać zimno” – powiedziała.

„Koce elektryczne to także świetny sposób na utrzymanie ciepła i zużywają znacznie mniej energii niż grzejnik”.