Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dochodzenie w sprawie oszustwa GFG Alliance rodzi więcej pytań na temat przyszłości Whyalla Steel

Dochodzenie brytyjskiej agencji ds. Oszustw w sprawie właściciela huty Whyalla po raz kolejny poddało w wątpliwość przyszłość działalności regionalnej w Australii Południowej.

Brytyjski Urząd ds. Poważnych Nadużyć Finansowych (SFO) ogłosił wczoraj, że tak Dochodzenie w sprawie Gupta Family Group (GFG) Alliance, właściciela huty, Sanjeev Gupta.

Biuro Kontroli Przestępczości Finansowej powiedziało, że zajmie się podejrzanymi nieuczciwymi transakcjami i praniem brudnych pieniędzy, w tym porozumieniami finansowymi z GFG Główny pożyczkodawca, Greensel Capital, upadł w zeszłym miesiącu.

Rzecznik GFG Alliance powiedział, że firma będzie „w pełni współpracować w dochodzeniu”.

Dochodzenie Pojawia się w tym samym czasie, gdy GFG próbuje refinansować Do huty żelaza i stali oraz prażalnictwa kopalni węgla w Nowej Południowej Walii po upadku Greensel.

Lokalny przedstawiciel Eddie Hughes powiedział, że najnowsze osiągnięcie „tylko zwiększa niepewność w Yala i 2000 pracowników huty”.

„Są to jedyne zintegrowane huty w kraju, które produkują stal konstrukcyjną i koleje, więc stanowią integralną część naszych suwerennych zdolności produkcyjnych” – powiedział Hughes.

Dlaczego Bóg żelazo działa w nocy pod światłem
Przemysł stalowy jest największym pracodawcą w Walliala.(

Półwysep ABC Eyre: Judy Hamilton

)

„Rozczarowujące” osiągnięcie dla pracowników

Sekretarz oddziału Australijskiego Związku Pracy, Peter Lamps, powiedział, że związek był „bardzo rozczarowany wiadomościami z Wielkiej Brytanii, które nastąpiły w ciągu nocy”.

„Przez cały ten proces konsekwentnie powtarzaliśmy, że rozwiązanie zajmie kilka tygodni, jeśli nie miesięcy, a nie kilka dni” – powiedział Lamps.

„Chociaż było to rozczarowujące… nasi członkowie zdali sobie sprawę jakiś czas temu, że był to długi proces i kontynuują, tak jak robili to przez cały ten proces, wytwarzając stal”.

„W miarę upływu dni i tygodni”, powiedział, związek pozostaje przekonany, że finansowanie zostanie uregulowane, a Wella Allah uzyska większą jasność.

Kobieta o czarnych włosach i czarnych okularach
Prokurator generalny Vicki Chapman powiedziała, że ​​nie ma żadnego dochodzenia w sprawie GFG w Australii.(

wiadomości ABC

)

W międzyczasie prokurator generalny Australii Południowej Vicki Chapman powiedziała, że ​​chociaż w Whyalla to był „biznes jak zwykle”, „znacząca” inwestycja Gupty w stan oznaczała, że ​​„to są rzeczy, na które zawsze patrzymy”.

„Osoby, które prowadzą międzynarodowe firmy, mają sieci i inwestycje na całym świecie, podlegają organom ds. Uczciwości we wszystkich krajach, w których pracują” – powiedział Chapman.

Dodała, że ​​śledztwo należy do władz brytyjskich i że podobne śledztwo nie jest prowadzone w Australii.

Stwierdzono, że chociaż Gupta był właścicielem hut, przeszły one restrukturyzację i „znacznie poprawiły swoją rentowność”.

Burmistrz mówi, że rada „nadal otrzymuje zapewnienia”

Portret kobiety w szatach burmistrza.
Dlaczego Boże Burmistrz Claire McLaughlin.(

Lojalność Rady Miasta wobec Boga

)

Burmistrz Willi Claire McLaughlin powiedziała w oświadczeniu, że rada nie jest w stanie komentować żadnych dochodzeń „po drugiej stronie świata”.

Powiedziała jednak, że zarząd nadal otrzymuje zapewnienia od GFG Alliance, że czyni postępy w refinansowaniu swojej działalności – w tym Whyalla – która jest wspierana przez potencjalnego australijskiego partnera w zakresie refinansowania, White Oak Global Advisors.

Wczoraj White Oak powiedział, że nie będzie kontynuował refinansowania w trakcie dochodzenia, ale dziś powiedział, że kontynuuje swoje wysiłki w celu refinansowania początkowego zadłużenia Liberty Minerals, z zastrzeżeniem finansowej należytej staranności i akceptowalnego zarządzania.

„Nadal rozważamy zapewnienie kapitału dla dobrych firm w kluczowych branżach przy jednoczesnym zachowaniu miejsc pracy” – powiedział rzecznik.

W odpowiedzi na prośbę ABC o komentarz, rzecznik GFG powiedział dziś, że firma „kontynuuje współpracę z White Oak w celu refinansowania Liberty Primary Metals Australia”.

READ  Globalny chaos w podróży po tysiącach odwołanych lotów