Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

V4 może zostać zwycięzcą post-pandemicznego „Nowego Porządku Świata”

Dzięki współpracy kraje Grupy Wyszehradzkiej mogą zostać zwycięzcami w pandemicznym „Nowym Porządku Świata”, minister spraw zagranicznych Peter Szeggarto Powiedział w piątek.

Przemawiając po spotkaniu szefów dyplomacji V4 w Łodzi, centralnej Polsce, Szijjártó powiedział na konferencji prasowej, że sojusz Czech, Węgier, Polski i Słowacji realizuje „strategie polityki gospodarczej i bezpieczeństwa oparte na zdrowym rozsądku” oraz dodał, że dzięki ich wspólnym wysiłkom, obowiązkowym kwotom na dystrybucję migrantów w Unii Europejskiej, Europa Środkowa stała się najbardziej atrakcyjnym celem inwestycji w Europie.

Powiedział: „W wyniku pandemii koronawirusa nie jest przesadą mówienie o nowym porządku światowym wyłaniającym się zarówno w gospodarce, jak i polityce”. Dodał: „Ścisła współpraca między krajami V4 zapewnia szybkie ożywienie gospodarcze w przyszłości i pozwala grupie należeć do zwycięzców nowego porządku światowego”.

Szijjártó powiedział, że Europa Środkowa jest obecnie głównym dostawcą dla niemieckiego przemysłu, „kręgosłupa europejskiej gospodarki”, dodając, że wolumen handlu między V4 a Niemcami przekroczył 300 miliardów euro w 2019 roku.

Szijjártó zwrócił uwagę na zdyscyplinowaną politykę fiskalną regionu i niskie podatki, mówiąc, że „Węgry nigdy nie poprą wprowadzenia jakiegokolwiek podatku minimalnego na poziomie globalnym”. Nie będziemy podnosić podatków pod presją międzynarodową. Powiedział, że utrzymanie polityki podatkowej w kompetencji krajowej jest gwarancją naszej konkurencyjności.

W innym przypadku Szijjártó powiedział, że węgierski rząd nalegał na swoje poprzednie stanowisko w sprawie obowiązkowych kwot imigrantów. „Widzieliśmy, że idea takich kwot nie została porzucona ani w Brukseli, ani w Nowym Jorku”.

„Musimy być czujni, aby to, co udało nam się zapobiec, nie zostało raz przemycone i zagroziło bezpieczeństwu i samostanowieniu w Europie” – powiedział.

Powiązane artykuły

Węgry opowiedziały się za 4 ostrzejszymi środkami przeciwko Rosji i nie wydalą dyplomatów

Węgry opowiedziały się za 4 ostrzejszymi środkami przeciwko Rosji i nie wydalą dyplomatów

Relacje rosyjskie wpłynęły na współpracę czterech sojuszników Grupy Wyszehradzkiej po tym, jak Węgry zawetowały propozycję Polski w sprawie V4, by zająć twardsze stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Czechów – wynika z doniesień Euractive. Państwa V4 zgodziły się wydać w poniedziałek oficjalne oświadczenie potępiające rosyjską operację wojskową, która doprowadziła do zniszczenia Czech […]Czytaj

READ  Ponad 150 pracowników szpitala w Houston zostało zwolnionych za odmowę szczepienia przeciwko COVID

Szijjártó powiedział, że Węgry są zainteresowane silną Europą, „nie może istnieć bez silnych wartości i społeczeństw chrześcijańskich”, dodając, że w związku z tym rząd węgierski będzie „nadal wspierał prześladowanych chrześcijan na świecie i nalegał na promowanie podstawowych wartości chrześcijańskich w Europa.”

Minister wyraził również nadzieję, że wkrótce zostaną zawarte porozumienia w ramach Grupy Wyszehradzkiej, na mocy których certyfikaty szczepień przeciwko koronawirusowi będą wzajemnie akceptowane.

Zdjęcie z Facebooka Strona Péter Szijjártó