Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dokumenty Google: 12 porad i wskazówek

Dokumenty Google: 12 porad i wskazówek

Asha Barbashaw

Wysłane 1 godzinę temu: 30 maja 2023 o 14:52

Już miałem powiedzieć, że Dokumenty Google nie są najbardziej atrakcyjną usługą oferowaną przez firmę, ale wtedy zdałem sobie sprawę, że dokładnie to samo powiedziałem o Kalendarzu Google. Zamiast tego spróbuję cię przekonać, że dzięki tym wskazówkom i sztuczkom to ty Móc Uczyń z Dokumentów Google najbardziej atrakcyjną usługę.

Od pracy w trybie offline po dodawanie zdjęć — oto 10 rzeczy, które mogą nieco poprawić korzystanie z Dokumentów Google.

12 rzeczy, które możesz zrobić w Dokumentach Google

1. Użyj menu @

Możesz użyć @ menu Publikuj przydatne szablony, pliki, osoby i inne elementy bezpośrednio w swoim dokumencie. W rzeczywistości wyświetla monit natychmiast po otwarciu nowego dokumentu.

Zdjęcie: Gizmodo Australia

Jest tak łatwy, jak wygląda w użyciu, wystarczy wpisać @ w dokumencie i pojawi się lista rozwijana, która aktywnie aktualizuje dane kontaktowe, poprzednio otwierane dokumenty/arkusze itp., pozycje kalendarza, zadania i ich nazwy (zawiera również wszystkie opcje formatowania, takie jak nagłówki, do listy wszystkich dostępnych szablony). Ta funkcja jest częścią rozwiązania Google Workspace do współpracy nowej generacji o nazwie Smart Canvas.

2. Nowe skróty do dokumentów

Chcesz utworzyć nowy dokument? Po prostu wpisz dok. nowy Lub dokumenty nowy w przeglądarce i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, będziesz mieć zupełnie nowy dokument. Nie jest to również specyficzne dla Dokumentów Google, więc możesz skonfigurować rząd zakładek dokumenty nowyI świeże liścieI slajdy. nowy W środku masz możliwość otwierania jednym kliknięciem nowych dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji na Dysku Google. Pomyśl o wszystkich sekundach, które zaoszczędzisz, nie używając menu za każdym razem.

3. Dokumenty Google w trybie offline

Moją największą skargą dotyczącą Dokumentów Google (i argumentem, którego używałem, aby pozostać przy Microsoft Word) było to, że musiałem być online. ale ty jesteś Móc Korzystaj z Dokumentów Google offline. Przed włączeniem dostępu offline musisz mieć połączenie z Internetem i korzystać z przeglądarki Google Chrome Lub Microsoft Edge (jednak nie w trybie przeglądania prywatnego). Instalacja i obsługa Rozszerzenie offline Dokumentów Google do przeglądarki Chrome.

READ  Seria upuszczania — technika i produkt

Otwiera się dysk Googlew prawym górnym rogu kliknij ustawienia > biegać Ustawienie offline. Jeśli korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge, nastąpi przekierowanie do Chrome Web Store, aby pobrać rozszerzenie Dokumentów Google offline. Aby pracować w trybie offline, po prostu otwórz Dokumenty Google i zacznij.

Zdjęcie: Gizmodo Australia

Ewentualnie, aby włączyć dostęp offline, otwórz dowolny dokument, arkusz kalkulacyjny lub pokaz slajdów Google. U góry obok tytułu pliku kliknij być widzianym status dokumentu > Uruchom> Jego praca. Typy plików innych niż Google (takie jak pliki PDF, obrazy i pliki pakietu Microsoft Office) można udostępniać w dowolnym momencie, oznaczając je jako „Już dostępnyPodczas korzystania z Dysku Google w internecie. Dzięki tej funkcji możesz uzyskiwać dostęp do plików nawet bez połączenia z internetem.

4. Używaj reakcji emoji

Reakcje emotikonów Pozwól użytkownikom na szybkie zatwierdzenie, reakcję lub pochwałę bezpośrednio w dokumentach. W otwartym dokumencie zaznacz tekst, na który chcesz odpowiedzieć, i podobnie jak w przypadku pozostawienia komentarza wybierz Dodaj emoji reakcjiTo tak proste, jak tylko możesz sobie wyobrazić.

Zdjęcie: Gizmodo Australia

5. Liczba słów w czasie rzeczywistym

Dokumenty Google w Internecie mają opcję obserwowania, jak liczba słów rośnie (i spada) w czasie rzeczywistym, co może pomóc w szybszym dotrzymywaniu terminów. On wybiera narzędzia I Liczba słówa następnie zaznacz zaznaczone pole Wyświetlaj liczbę słów podczas pisania (Inne statystyki też mogą być wyświetlane).

6. Pozwól Smart Write pisać za Ciebie

Inteligentnego tworzenia wiadomości możesz używać w Dokumentach, Prezentacjach, Arkuszach i Rysunkach Google, aby podpowiadać, co piszesz. Aby go włączyć, przejdź do narzędziaI Preferencjei przełącz przed uderzeniem Tak. Na przykład, jeśli zaczniesz pisać, „cześć, jak można” Inteligentny zapis w Dokumentach Google zakłada, że ​​chcesz pisać ’Witam, jak się masz?’ Uzupełnię resztę zdania. Aby go wybrać, po prostu naciśnij Nieopłacony rachunek na klawiaturze. Możesz także użyć plików Prawa strzałka lub przeciągnij palcem, jeśli używasz ekranu dotykowego/urządzenia mobilnego. Jeśli jest źle, po prostu kontynuuj wiązanie tego, co zamierzałeś zrobić.

READ  Australijski młody mężczyzna wyrzucony z restauracji za samotne jedzenie: „Co za frajer”
Zdjęcie: Gizmodo Australia

7. Połącz swoje Dokumenty Google

Czy wiesz, że możesz łączyć dokumenty? kiedy trafisz Ctrl + K (Lub cmd + k na komputerze Mac), po prostu wklej lub wyszukaj adres URL pliku w polu łącza; Możesz zastąpić słowo „edytuj” słowem „podgląd” na końcu dowolnego adresu URL Dokumentów, aby utworzyć łącze do bardziej przejrzystej wersji dokumentu.

8. Dodaj zdjęcia

Dokumenty Google to edytor tekstu, ale świetnie radzi sobie również z obrazami. Tutaj nie musisz się martwić o zepsucie całego dokumentu, ponieważ przesunąłeś obraz piksel po pikselu.

Zdjęcie: Gizmodo Australia

Możesz przeciągnąć i upuścić obraz ze strony internetowej, innego pliku/dokumentu lub pamięci lokalnej. Po dodaniu obrazu użyj niebieskich kwadratów na każdej krawędzi, aby dostosować jego rozmiar. Menu pomoże również dostosować wyrównanie obrazu, tak aby był w jednej linii, zawinięty w tekst lub całkowicie podzielił tekst. Kliknij przycisk menu i wybierz Wszystkie opcje obrazu aby zobaczyć wszystkie opcje edycji obrazu, w tym styl zawijania, marginesy i przezroczystość. Ta funkcja jest teraz dostępna także na urządzeniach z Androidem z dużymi ekranami.

9. Dodaj znaki wodne obrazu do Dokumentów Google

Potrzebujesz stworzyć niestandardowe lub markowe treści? Iść do Wstawić i kliknij znak wodny Aby dodać obraz znaku wodnego bezpośrednio do dokumentu. Idealny do zaproszeń na przyjęcia lub ulotek imprezowych.

10. Przetłumacz swój tekst

Kliknij narzędziaI Tłumaczenie dokumentów. Następnie wprowadź nazwę przetłumaczonego dokumentu i wybierz język. On wybiera Tłumaczyć Przetłumaczona wersja dokumentu otworzy się w nowym oknie i zostanie również zapisana na Dysku Google.

11. Używaj swojego głosu

Czy kiedykolwiek przeprowadzałeś eksperyment, aby sprawdzić, czy możesz mówić szybciej niż pisać? W Dokumentach Google w internecie kliknij narzędzia I Pisanie głosowe, a następnie spróbuj dyktować dokumenty zamiast je przeciągać. Poniższe informacje nie są edytowane, więc funkcja wyraźnie na to pozwalała (nic dziwnego, biorąc pod uwagę funkcję zamiany tekstu na mowę w Google Pixel 7 Pro, jest to coś, czego używam za każdym razem, gdy udzielam wywiadu (i to całkowicie mi imponuje).

READ  Technologia plazmowa zwiększa efektywność ekstrakcji litu
Zdjęcie: Gizmodo Australia

12. Aby podsumować tę listę: Pobierz podsumowanie

Potrzebujesz prezentacji swojego projektu na wysokim poziomie? Dokumenty Google mogą automatycznie utworzyć dla Ciebie konspekt. (Autorzy długich form uwielbiają tę funkcję). Teraz możesz zwiększyć dostępność swojego dokumentu, dodając podsumowanie.

dotknij Zarys i kliknij Plus obok streszczenie sekcja, aby dodać podsumowanie.

Proszę bardzo, 12 rzeczy, które ułatwią korzystanie z Dokumentów Google.

Ten artykuł został zaktualizowany od czasu jego pierwszej publikacji.

Więcej od Gizmodo Australia