Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump traci 1,5 miliarda dolarów w ciągu jednego dnia w wyniku spadku cen akcji

Donald Trump traci 1,5 miliarda dolarów w ciągu jednego dnia w wyniku spadku cen akcji

Donald Trump jest znacznie biedniejszy niż wczoraj – przynajmniej na papierze.

Były prezydent USA i przypuszczalny kandydat Partii Republikańskiej niedawno znalazł się na liście 500 najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wzrósł w czwartek o 5 miliardów dolarów australijskich wraz z wejściem na giełdę jego spółki z branży mediów społecznościowych Truth Media & Technology Group.

Trump jest właścicielem aż 78 750 000 akcji, których wartość na akcję sięga 79,38 dolarów, co daje firmie astronomiczną kapitalizację rynkową wynoszącą 10 miliardów dolarów (15 miliardów dolarów australijskich).

Jednakże A Zgłoszenie regulacyjne Jak poinformowała w poniedziałek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Trump Media straciła w 2023 r. 58,2 mln dolarów (90 mln dolarów australijskich) po osiągnięciu zysku w wysokości 50 mln dolarów w roku poprzednim.

Firma osiągnęła przychody na poziomie zaledwie 4,1 mln dolarów w porównaniu do 1,4 mln dolarów osiągniętych w 2022 roku.

the Wspomniał o składaniu: „Niezależna, publiczna firma księgowa TMTG wskazała, że ​​sytuacja finansowa TMTG budzi poważne wątpliwości co do jej zdolności do kontynuacji działalności.”

Inwestorzy zareagowali na tę wiadomość negatywnie, a cena akcji spółki spadła o 21,5 proc. W tym roku cena akcji nadal rośnie o 200 procent.

Spadek ten zaszkodził ogólnej wartości netto Trumpa aż o 1,5 miliarda dolarów. To jest offline Według szacunków Forbesa Osiągając 8,7 miliarda dolarów.

Eksperci ostrzegają, że wycena spółki jest znacznie zawyżona, porównując ją do „akcji memów”.

Trump Media and Technology Group jest właścicielem należącej do Trumpa firmy Truth Social zajmującej się mediami społecznościowymi, z której miesięcznie korzysta około 5 milionów użytkowników, a liczba ta spada.

A to tylko plusk w wodzie w porównaniu z 1 miliardem ludzi na Tiktoku, 1,4 miliarda na Instagramie i 2,2 miliarda na YouTube.

Facebook ma ogromną bazę aktywnych użytkowników, liczącą prawie 3 miliardy użytkowników.

READ  Klient szokuje personel restauracji, zostawiając napiwek w wysokości 10 000 dolarów z rozdzierającego serce powodu

Jay Ritter, profesor finansów w Warrington College of Business na Uniwersytecie Florydy, powiedział CNN, że Trump Media jest przewartościowany i może być wart zaledwie 2 dolary za akcję.

„Podstawowa działalność nie wydaje się być wiele warta. Nie ma dowodów na to, że stanie się to dużą, wysoce dochodową firmą. Powiedział CNN.

„Mam wystarczającą pewność, że cena akcji ostatecznie spadnie do 2 dolarów za akcję, a może nawet spaść poniżej tej wartości, jeśli firma przetrwoni pieniądze uzyskane z fuzji”.

Trumpowi przez sześć miesięcy nie wolno sprzedawać ani zaciągać pożyczek pod zastaw swoich akcji.

Również dzisiaj w wiadomościach opublikowanych w Trump World były prezydent wpłacił kaucję w wysokości 175 mln dolarów (270 mln dolarów australijskich), aby odwołać się od decyzji w sprawie o oszustwo cywilne toczącej się w Nowym Jorku.

W zeszłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku obniżył kwotę kaucji, którą miał pierwotnie zapłacić w wysokości 454 milionów dolarów, do 175 milionów dolarów i dał mu 10 dni na spłatę tej mniejszej kwoty, podało AFP.

Knight Specialty Insurance ubezpieczało obligację i nie jest jasne, jakiego zabezpieczenia użył Trump, aby ją uzyskać.

Przeczytaj powiązane tematy:Donalda Trumpa