Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rządowe ograniczenia dotyczące pozostawiania nieprzygotowanych sportowców i drużyn sportowych

Wydaje się, że wysoko cenione mistrzostwa ISSA chłopców i dziewcząt w lekkiej atletyce odbywają się na Kingston National Stadium w dniach 11-15 maja.

Zgoda została wydana przez rząd Jamajki niedawno po kilku miesiącach lobbowania przez regulatora, ISSA. Należy zaznaczyć, że impreza, jeden z najpopularniejszych turniejów licealnych na świecie, została w zeszłym roku odwołana ze względu na skutki nowej pandemii koronawirusa. Będzie odbywać się za zamkniętymi drzwiami z mniejszą liczbą sportowców i bardziej rygorystycznymi protokołami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Rozumie się, że podjęto środki, aby zapobiec gromadzeniu się sportowców przed lub po zawodach, zmniejszając w ten sposób ryzyko tworzenia się grupy.

Poza wyścigami konnymi lekkoatletyka była jedną z niewielu dyscyplin sportowych, które w zeszłym roku otrzymały rządowe pozwolenie na wznowienie działalności. Jednak wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19 to zezwolenie zostało cofnięte, pozostawiając wielu widzów zdezorientowanych, ponieważ sport nie jest uważany za sport kontaktowy, a ponadto, na podstawie wszystkich raportów, uczestnicy spotkań dozwolonych w zeszłym roku przestrzegali ustalonych protokołów. na jej .

Było wiele obaw, gdy technokraci debatowali w rządzie o zaletach i wadach wydawania pozwolenia na wznowienie zawodów lekkoatletycznych, w tym popularnych Mistrzostw Chłopców i Dziewcząt ISSA GraceKennedy.

Naszym zdaniem w tej chwili sympatyzujemy z podejściem rządu do zarządzania sportem, ale jasne jest, że należy zresetować jego myślenie.

Zdrowie publiczne w każdym kraju jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego rządu i ma pierwszeństwo.

Jednak wielu uważa, że ​​chociaż może tak być, rząd jest również odpowiedzialny za ochronę zdrowia psychicznego swoich obywateli, a czasami istnieje bardzo cienka linia wzywająca do delikatnej równowagi, aby tę równowagę osiągnąć. .

Z jednej strony wielu może się wydawać, że rząd nie jest zainteresowany tym sportem w porównaniu z innymi krajami o podobnych gospodarkach.

READ  Australijska drużyna piłkarska zaprasza Manchester City na mecze towarzyskie z Ekwadorem | Australia

W tym roku odbywają się Igrzyska Olimpijskie, a sportowcy tego kraju, którzy ugruntowali swoją pozycję w poprzednich edycjach, mają zaprezentować się tego lata w Japonii w Japonii.

Ale jak mogliby być, gdyby nie byli w stanie odpowiednio przygotować się w domu, nawet gdy zawodnicy dawno temu otrzymali pozwolenie na przygotowanie i rywalizację na wysokim poziomie, a wszystko to w ramach przygotowań do Japonii?

Rzeczywiście, Administracyjne Stowarzyszenie Lekkoatletyki Jamajki wycofało się ze światowych zawodów sztafetowych w Polsce zaplanowanych na przyszły miesiąc. Zarząd wskazał na kwestie techniczne i logistyczne jako winowajcę, ale gotowość również może być czynnikiem.

Dopiero niedawno gracze w krykieta w tym kraju zostali zmuszeni do wzięcia udziału w turnieju regionalnym, niestety nieprzygotowanym, ze względu na ich niezdolność do odpowiedniego przygotowania się z powodu blokady narzuconej przez rząd. Zostali należycie zdemontowani przez opozycję, która nie spotkała się z takimi restrykcjami w swoich krajach.

The Reggae Boys również ponieśli podobną porażkę, gdy w zeszłym miesiącu rywalizował w międzynarodowym meczu towarzyskim ze Stanami Zjednoczonymi w Austrii z dziewięcioma graczami w drużynie, która nie grała rywalizacyjnie od ponad roku. Czyste szaleństwo.

Pamiętaj, że Reggae Boyz weźmie udział w Złotym Pucharze CONCACAF w lipcu i we wrześniu rozpocznie swoją kampanię kwalifikacyjną do przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA w Katarze. Krajowa Premier League nie otrzymała jeszcze zgody rządu i każdego dnia Reggae Boyz jest dalej w tyle.

Z powodu przedłużającej się blokady na Jamajce ich praca praktycznie ustała.

Czy lekkoatletyka i piłkarze wyzdrowieją przed igrzyskami olimpijskimi, złotymi pucharami i kwalifikacjami do mistrzostw świata? Tylko czas powie.