Dynamo Kijów przegrywa z Benfiką 2:0 w pierwszym meczu Ligi Mistrzów

Łódź, Polska (AFP) – Nieprawdopodobne starania Dynama Kijów o awans do Ligi Mistrzów zmierzyły się z twardą Benfiką, która w środę wygrała 2:0 w pierwszym meczu play-off.

Piąty mecz kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów Dynamo rozegrał w zeszłym miesiącu w Polsce, ponieważ nie mogło ono gościć meczów UEFA na Ukrainie podczas rosyjskiej inwazji, która rozpoczęła się w lutym.

Benfica zaczęła mocno i objęła prowadzenie w dziewiątej minucie, kiedy brazylijski obrońca Gilberto interweniował w ataku, aby strzelić gola od nasilającego się strzału.

Napastnik reprezentacji Portugalii do lat 21, Gonzalo Ramos, podwoił cel transferowy kilku drużyn, awansując na 37. miejsce po podaniu Davida Neresa.

Ramosa, który strzelił hat-tricka w trzeciej rundzie eliminacji przeciwko Midtjellandowi, w drugiej połowie zastąpił były napastnik Dynama Roman Yarimchuk.

Benfica jest gospodarzem rewanżu w Lizbonie w przyszły wtorek, a stawką jest miejsce w lukratywnej fazie grupowej.

Ukraiński zespół Szachtar Donieck zakwalifikował się już do 32-drużynowej fazy grupowej.

W pozostałych meczach pierwszego meczu we wtorek w play-off Maccabi Hajfa pokonała zwycięzcę Pucharu Europy w 1991 roku Czerwoną Gwiazdę Belgrad z wynikiem 3:2, a Karabach zremisował 0:0 z Viktorią Pilzno.