Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wilder powróci przeciwko Heleniusowi w październiku

Boks – Tyson Fury vs. Deontay Wilder – WBC Heavyweight Championship – T-Mobile Arena, Las Vegas, Nevada, USA – 9 października 2021 r. Deontay Wilder walczy w swoim rogu REUTERS / Steve Marcus

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

18 sierpnia (Reuters) – Promotorzy byłego mistrza świata wagi ciężkiej Deontay Wilder powiedzieli, że powróci na ring przeciwko fińskiemu Robertowi Heleniusowi 15 października, w swojej pierwszej walce od ukończenia hat-tricka przeciwko Tysonowi Fury w zeszłym roku.

Wilder (42-2-1) w rundzie 11 został zatrzymany przez Fury’ego w Las Vegas za drugą z rzędu przegraną z Brytyjczykiem, który zachował tytuł wagi ciężkiej WBC. Ich pierwsza walka w grudniu 2018 roku zakończyła się remisem.

„To była dla mnie długa podróż i trwa do dziś” – powiedział 36-latek, który na początku tego roku został uhonorowany pomnikiem w swoim rodzinnym mieście Tuscaloosa w Alabamie. oświadczenie Środa.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Wiele razy zastanawiałem się, czy powinienem trzymać się z dala od pracy, czy wrócić. Kiedy dostałem posąg w moim rodzinnym mieście i zobaczyłem tak wielu ludzi modlących się i imprezujących ze mną … poczułem, że moja praca nie została wykonana. „

Walka odbędzie się w Barclays Center na Brooklynie, a Wilder wygra przez nokaut z Dominikiem Brizelle, Luisem Ortizem i Bermanem Severnem.

Helenius (31-3) ostatni raz walczył w meczu trzykartowym Fury Wilder, wygrywając w szóstej rundzie Polaka Adama Konaki.

– Długo czekałem na tę okazję i będę gotowy – powiedział 38-latek.

– Zamierzam sprawić jeszcze większą niespodziankę niż z Kownackim. Idę po pas, więc to jest walka, która przygotuje mnie do tego gola.

Dodatkowa sprawozdawczość Dhruv Munjala w Bengaluru; Montaż przez Petera Rutherforda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.