Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dziś w historii |  Wiadomości, sport, praca

Dziś w historii | Wiadomości, sport, praca

5 września 1774 roku w Filadelfii zebrał się Pierwszy Kongres Kontynentalny.

W tym dniu:

W 1698 roku Piotr Wielki w Rosji nałożył podatek na brody.

W 1864 roku wyborcy z Luizjany zatwierdzili nową konstytucję stanową, która zniosła niewolnictwo.

W 1939 roku, cztery dni po wybuchu wojny w Europie, prezydent Franklin Roosevelt wydał proklamację, w której ogłosił neutralność Stanów Zjednoczonych w konflikcie.

W 1960 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie amerykański bokser Cassius Clay (później Muhammad Ali) pokonał Polaka Zbigniewa Pietrzykowskiego (zuh-BIG’-nee-ehf pee-eht-chah-KAHF’-skee) i zdobył złoty medal wagi półciężkiej. ; Amerykanka Wilma Rudolph zdobyła drugi ze swoich trzech złotych medali na 200 metrów.

W 1961 roku prezydent John Kennedy podpisał ustawę uznającą porwanie samolotu za przestępstwo federalne.

W 1972 r. palestyńska grupa Czarnego Września zaatakowała izraelską delegację olimpijską na igrzyskach olimpijskich w Monachium, zabijając 11 członków izraelskiej drużyny olimpijskiej i funkcjonariusza policji. Siły niemieckie zabiły pięciu bojowników.

W 1975 roku Prezydent Gerald R. Forda o zamachu dokonanym przez Lynette „Squeaky” Fromme, uczennicę Charlesa Mansona, w Sacramento w Kalifornii.

W 1986 r. czterech porywaczy, którzy porwali jumbo jet Pan Am na ziemi w Karaczi w Pakistanie, otworzyli ogień, gdy w samolocie zgasły światła; Zanim pakistańscy komandosi wtargnęli na samolot, zginęło w sumie 20 osób.

W 1991 r. w Las Vegas otwarto 35. doroczne sympozjum lotnictwa morskiego stowarzyszenia Tailhook Association; Podczas czterodniowego wiecu pojawiły się doniesienia, że ​​dziesiątki osób, w większości kobiety, padły ofiarą napaści na tle seksualnym lub innego rodzaju molestowania.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejREAD  Tłumy schodzą na Albert Park na ciepłą i wietrzną imprezę F1