Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trener Hiszpanii zwolniony po kontrowersjach związanych z pocałunkiem Lucy Rubiales podczas Mistrzostw Świata Kobiet

Trener Hiszpanii zwolniony po kontrowersjach związanych z pocałunkiem Lucy Rubiales podczas Mistrzostw Świata Kobiet

the hiszpański piłka nożna Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej zwolniła trenera reprezentacji kobiet Jorge Villedę niecałe trzy tygodnie po zdobyciu przez jego drużynę tytułu mistrza świata kobiet, w atmosferze kontrowersji, w których brał udział zawieszony prezes federacji Luis Rubiales.

Trener był jednym z tych, którzy oklaskiwali Rubialesa, gdy ten odmówił rezygnacji, mimo że był powszechnie krytykowany za pocałowanie w usta zawodniczki Jenny Hermoso bez jej zgody podczas uroczystości zdobycia tytułu w Sydney w zeszłym miesiącu.

Rubiales, który po finale chwycił się za genitalia w nieprzyzwoitym geście zwycięstwa, został tymczasowo zawieszony przez FIFA i grozi mu pozew złożony przez hiszpański rząd w związku z zachowaniem, które wywołało burzę krytyki i powszechne wezwania do jego rezygnacji.

Czytaj więcej: Bellamy kończy kontrowersje wokół roli Papenhausena

Czytaj więcej: Pytania dotyczące Demona zadawane po „brutalnej” stracie.

Czytaj więcej: Oferta Luai Penritha doprowadzi rynek do „szału”

Velda powiedziała później, że zachowanie Rubialesa było niewłaściwe. Trener drużyn męskich Luis de la Fuente również pochwalił przemówienie Rubialesa przeciwko tym, co określił jako „pseudofeministki”, i przeprosił w piątek za oklaski w związku z, jak to określił, „niewybaczalnym błędem ludzkim”.

Kapitanowie męskiej reprezentacji Hiszpanii potępili w poniedziałek „niedopuszczalne zachowanie” Rubialesa podczas okazywania wsparcia drużynie, która zdobyła Puchar Świata Kobiet.

Velda objął przywództwo w Pucharze Świata, mimo że niecały rok temu niektórzy gracze zbuntowali się przeciwko niemu w wyniku kryzysu, który zagroził jego pracy.

15 zawodników opuściło drużynę narodową ze względu na stan zdrowia psychicznego, domagając się bardziej profesjonalnego środowiska. Tylko trzech wróciło do drużyny, która zdobyła Puchar Świata.

W trakcie całego procesu Velda była mocno wspierana przez Rubialesa.

Obecny prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Pedro Rocha wystosował we wtorek list, w którym przeprasza świat piłki nożnej i całe społeczeństwo za zachowanie Rubialesa.

Rocha powiedziała, że ​​federacja ma obowiązek zażądać „najszczerszych przeprosin od całego świata piłki nożnej”, a także instytucji piłkarskich, kibiców i zawodników – zwłaszcza reprezentacji kobiet – za „całkowicie niedopuszczalne zachowanie”. Najlepszy aktor.”

„Jego zachowanie w żaden sposób nie reprezentuje wartości hiszpańskiego społeczeństwa jako całości, jego instytucji, przedstawicieli, sportowców i liderów hiszpańskiego sportu” – napisał Rocha.

READ  Euro 2021: Jakie są mecze Euro 2020 dzisiaj, w sobotę 19 czerwca? Godziny rozpoczęcia i gdzie oglądać Węgry - Francja, Portugalia - Niemcy, Hiszpania - Polska