Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Echa Rezerwy Federalnej USA | Investing.com

FOMC jako narzędzie komunikacji wbrew łagodzącym oczekiwaniom powinien utrzymać poparcie. Niemiecka recesja stała się nieunikniona. Euro uderza ponownie, wspierane przez jastrzębi Bank Anglii. A dane o PKB dla Europy Środkowo-Wschodniej pokażą, jak blisko jesteśmy recesji

Dolar amerykański pozostanie wspierany w protokole z posiedzenia FOMC

Dolar ma zamiar opublikować minutes FOMC 27 lipca z około 2% spadkiem na tegorocznych maksimach. Spotkanie to wywołało w szczególności wyprzedaż dolara w oparciu o pogląd, że Fed mógł już ustawić stopy procentowe na neutralnym poziomie i że przyszłe podwyżki stóp będą dokonywane na zasadzie spotkania po posiedzeniu.

Pytanie brzmi, czy Fed chce wykorzystać te minuty jako narzędzie komunikacji, aby wycofać pogląd dotyczący cyklu luzowania na 2023 r. List wydany po spotkaniu Fed wskazuje, że prawdopodobnie tak jest – zwłaszcza, że ​​cena kontraktów terminowych na fundusze Fed gwałtownie spadła. 3,60% do 3,20% w drugiej połowie przyszłego roku.

Dodatkowe odrzucenie cen rynkowych powinno pomóc temu dolarowi. Presję na waluty surowcowe może wywierać spłaszczenie w dół krzywej Skarbu USA. Tutaj waluty takie jak ta mogą ponownie znaleźć się pod presją – ponieważ Fed hamuje wzrost i jednocześnie obniża prognozy wzrostu w Chinach.

Zapłać DXY za obszar 107,00.

Euro: konsolidacja blisko najniższych poziomów

Ważony wartościami handlowymi nominalny indeks euro Europejskiego Banku Centralnego (ważony w stosunku do 19 głównych partnerów handlowych) osiągnął najniższy poziom w tym roku. Jasne jest, że kryzys gazowy i jego znaczenie dla perspektyw wzrostu strefy euro tej zimy odbija się na euro. Jak napisał wczoraj Carsten Brzeski w odpowiedzi na prawie rekordowo niski odczyt w Niemczech, recesja w Niemczech jest prawie nieunikniona w drugiej połowie roku. Być może Europejski Bank Centralny, podobnie jak Chiński Bank Ludowy na początku tego roku, przyjmie słabszą walutę?

READ  Agencja Bezpieczeństwa Jądrowego ostrzega przed popularnym produktem anty-5G

Po miesiącu konsolidacji kurs EUR/USD nie wygląda na szczególnie wyprzedany na wskaźnikach technicznych i nadal faworyzujemy wsparcie na 1,0100, które ustępuje miejsca ruchowi w kierunku parytetu.

Funt brytyjski cieszy się rekwotowaniem Banku Anglii

W tym tygodniu funt brytyjski opierał się słabości euro. Oprócz słabego euro w związku z wyższymi cenami gazu, akcja gazowa pomogła również ponownie dokonać ponownej wyceny cyklu BoE. Spójrz na stawki OIS dla stopy procentowej Banku Anglii w marcu 2023 r., stawki rynkowe przesunęły się z 2,72% pod koniec lipca do prawie 3,40% wczoraj. Co więcej, Wielka Brytania przyspieszyła w lipcu do 10,1% r/r, szybciej niż oczekiwano i nowego 40-letniego maksimum.

Te ruchy zapewniają funtowi pewną izolację, a dalsze zwiększenie wzrostu cen gazu może powrócić do 0,8350. Jako eksporter gazu ziemnego Stany Zjednoczone nie stoją przed tymi wyzwaniami, a nasze nastawienie na GBP/USD pozostaje poniżej 1,20.

Europa Środkowo-Wschodnia: Polska najbardziej zagrożona sygnałami recesji

Dzisiejsze dane o PKB pokażą stan gospodarki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w II kwartale, czego możemy się spodziewać po III kwartale i jakie są szanse na recesję. Dwa tygodnie temu Czechy opublikowały dane o PKB, które pozytywnie zaskoczyły 0,2% wzrostem kwartalnym i minimalnie uniknęły deflacji. Dziś poznamy dane w reszcie regionu. W Polsce spodziewamy się spadku o 1,2% Q/Q, co jest gorsze od oczekiwań rynków. Ale w ujęciu rocznym to nadal daje 6,5%. W przypadku Węgier i Rumunii spodziewamy się wzrostu o 0,4%, co jest nieco zgodne z oczekiwaniami, ale we wszystkich przypadkach badania są bardzo szerokie, co odzwierciedla niepewność związaną z drugim kwartałem. Uważamy, że Węgry zdołały uniknąć spadku PKB w porównaniu z poprzednim kwartałem, ponieważ przemysł był w stanie rozwiązać problemy po stronie podaży do końca kwartału. W międzyczasie sprzedaż detaliczna sugeruje, że konsumpcja zaczęła lekko spadać, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na spadek w drugim kwartale. W Rumunii, po bardzo dobrym pierwszym kwartale, wydaje się, że gospodarka weszła w fazę niemal stagnacji. Produkcja przemysłowa prawdopodobnie skurczyła się w drugim kwartale, ale sprzedaż detaliczna pozostała silna.

READ  Woolworths zamienia sklepy Big W w centra szczepień przeciwko koronawirusowi

Na rynku walutowym dolar oparł się znaczącemu ruchowi w górę w ramach silnej wyprzedaży w ostatnich dniach, co powinno zmienić dzisiejsze dane, które wspierają gołębią narrację Narodowego Banku Polskiego. Co więcej, złoty do tej pory ignorował wzrost cen gazu i wahania regionalne w ostatnich dniach, co naszym zdaniem czyni go wrażliwym. Z drugiej strony dolar dotarł już do końca wyprzedaży, chyba że zobaczymy kolejny skok cen gazu lub wzrost dolara, co może mieć miejsce po dzisiejszym protokole Fed. Z drugiej strony słabszy forint wspierał oczekiwania rynku na bardziej zdecydowaną podwyżkę stóp Narodowego Banku Węgierskiego, przy czym

Zastrzeżenie: Niniejsza publikacja została przygotowana przez ING wyłącznie w celach informacyjnych bez względu na posiadane środki, sytuację finansową czy cele inwestycyjne danego użytkownika. Informacje nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej, porady inwestycyjnej, prawnej lub podatkowej ani oferty ani zachęty do kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Czytaj więcej

oryginalny post