Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inwestowanie, podatki, super i nieruchomości: finansowe błędy lat dwudziestych

Większość dwudziestokilkulatków skupia się bardziej na dzisiejszej zabawie niż na planowaniu jutra, ale jeśli nie jesteś mądry pod względem finansowym w wieku dwudziestu lat, musisz poświęcić więcej w nadchodzących latach, aby dostać się tam, gdzie chcesz.

Możesz (i powinieneś) cieszyć się latami dwudziestymi, ale skupiając się na sukces finansowy Będzie to miało ogromny wpływ. Jest kilka kluczowych rzeczy, które należy wprowadzić, aby twoje dwudziestki miały czas na położenie fundamentów pod sukces finansowy.

ratować

Oszczędzać pieniądze To umiejętność, którą niełatwo opanować. Wymaga to budowania dobrych nawyków i zachowań, które bezpośrednio zaprzeczają naszej wewnętrznej ludzkiej naturze, aby przedkładać przyjemność, którą masz teraz, nad przyjemność uderzania później.

Może to łatwo doprowadzić do wpadnięcia w pułapkę wydawania zbyt dużych pieniędzy dzisiaj i braku dużej nadwyżki, której chcesz lub potrzebujesz, aby uruchomić swoje pieniądze.

Po dwudziestce powinieneś skupić się na tworzeniu dobrych nawyków i zachowań związanych z wydawaniem pieniędzy. Jasne, baw się dobrze, ale jednocześnie upewnij się, że oszczędzasz.

Jeśli stwierdzisz takie zachowania w wieku dwudziestu lat, gdy twoje dochody są niskie w stosunku do tego, co prawdopodobnie zarobisz w nadchodzących latach, ułatwi to. Ma 30 lat i musi być naprawdę dobra w oszczędzaniu.

Aby to osiągnąć, pierwszym krokiem jest określenie swojego budżetu, pieniędzy, które włożysz i z czego zyskasz, abyś mógł zobaczyć resztę. Następnie sprawdź, dokąd trafiają Twoje pieniądze, i zmień priorytety na wszystko, co nie przynosi Ci prawdziwej wartości, abyś mógł zaoszczędzić więcej.

Kiedy już masz plan oszczędnościowy, potrzebujesz systemu oszczędnościowego, aby go wykonać. Jestem wielkim fanem posiadania wielu kont bankowych na różne kombinacje twoich pieniędzy; Rachunki, długi, wydatki uznaniowe, oszczędności krótkoterminowe (na wydatki) oraz oszczędności i inwestycje długoterminowe.

READ  Komisja Europejska przyjmuje program prac na 2021 r.

Efektem końcowym jest to, że zautomatyzujesz zarządzanie pieniędzmi i sukces w oszczędzaniu, a będziesz krystalicznie jasny, ile pieniędzy masz do zaoszczędzenia i zainwestowania.

inwestycja

Łatwo zwlekać inwestycja Po dwudziestce, ale wartość działania jest wysoka. Jeśli zostawisz dwudziestkę z inwestycją o wartości 5000 USD, w wieku 60 lat będą one warte około 67 358 USD, opierając się na średnim długoterminowym zwrocie na giełdzie wynoszącym 8,7 proc.

Jeśli zostawisz swoje dwudziestki z 50 000 $, będzie to 673 580 $, a jeśli będzie to 100 000 $, będzie to aż 1347 161 $.

Inwestowanie to coś, co można studiować przez dziesięciolecia i nadal nie wiedzieć wszystkiego, ale istnieją pewne podstawowe zasady, które mają długą drogę. Wiele nauczysz się z „działania”, jeśli chodzi o inwestowanie, więc powinieneś zacząć już po dwudziestce.

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo dobrych platform inwestycyjnych opartych na technologii, które można wykorzystać do rozpoczęcia z niewielką kwotą przy niskich kosztach.

Większość ludzi myśli, że potrzebujesz dużo pieniędzy, aby zacząć inwestować, ale to nieprawda. Siła czasu i pieniędzy to piękna rzecz i Inwestowanie 43 USD tygodniowo sprawi, że z czasem staniesz się milionerem – Dopóki jesteś konsekwentny.

Po dwudziestce zacznij regularnie inwestować – nie ma znaczenia, jak mała jest na początku liczba, kluczem jest budowanie nawyków. Następnie wraz ze wzrostem dochodów i możliwości oszczędzania w miarę upływu czasu możesz zwiększyć kwotę, którą zainwestujesz.

Stworzenie fundamentu inwestycyjnego i budowanie wiedzy inwestycyjnej w wieku dwudziestu lat będzie stanowić długą drogę do sukcesu w nadchodzących latach.

Nieruchomość

Prawdopodobnie tuż po dwudziestce jego pochodzenie To będzie naciągane i ważne jest, aby nie wskoczyć na własność, dopóki nie zrobisz tego we właściwy sposób. Powinieneś jednak wiedzieć, że własność to kolejny duży krok, jeśli chodzi o sukces Twoich finansów, a nawet jeśli jest daleko, powinieneś mieć plan, aby się tam dostać.

READ  Matteo Salvini: „Nie chcę myśleć o zastąpieniu 10 milionów włoskich imigrantów 10 milionami” | Matteo Salvini

Praca w kierunku naprawdę dużego celu finansowego jest trudna. Ale kiedy ten cel nie jest do końca jasny, jest to prawie niemożliwe.

Kiedy oszczędzasz na nieruchomość, Twoim celem jest depozyt. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie określić, ile potrzebujesz, a następnie wykreśl swoją oś czasu, aby wiedzieć, kiedy dotrzesz na miejsce.

To pokaże Ci, że Twój cel jest możliwy do osiągnięcia, dokładnie co musisz zrobić, aby go osiągnąć i kiedy to nastąpi. To da ci motywację do pracy, aby się tam dostać.

doskonały

Po dwudziestce możesz zrobić kilka drobiazgów, które znacznie pomogą, jeśli chodzi o ustawienie twojego supera na właściwym torze.

Łatwo (i często) zebrać dużo super gotówki poprzez różne prace na początku swojego życia zawodowego, ale prowadzenie wielu funduszy może zniszczyć super kredyt poprzez opłaty i składki ubezpieczeniowe. Monoteizm jest tutaj twoim przyjacielem.

Powinieneś również wybrać dobrą opcję inwestycyjną, która pasuje do faktu, że masz dużo czasu na dotarcie do super. Będziesz potrzebować większości (lub wszystkich) swoich super inwestycji w inwestycje „wzrostowe”, takie jak akcje, które mają osiągać lepsze wyniki niż inwestycje „obronne”, takie jak gotówka i obligacje.

Niskie opłaty to nie wszystko, ale stosunek jakości do ceny ma znaczenie. Rynek superfunduszy jest bardzo konkurencyjny, a superfundusz z roku na rok tanieje. Spójrz na opłaty, które płacisz i upewnij się, że nie ma tańszej opcji, która zrobi to samo dla Ciebie.

Dokonywanie niewielkich regularnych składek na fundusz oszczędności emerytalnych poprzez poświęcanie pensji obniży Twoje rachunki podatkowe i pomoże Ci szybciej się rozwijać.

Składki na ofiary z pensji są potrącane z Twojej wypłaty przed opodatkowaniem, co oznacza również, że „czujesz” mniej składek. Rozpoczęcie niewielkich regularnych składek na Super również zbuduje nawyk, który będzie ci dobrze służył w nadchodzących latach.

READ  Sprzedający i kupujący dzielą największy rynek mieszkaniowy od 40 lat

pokrywa

Często zdarza się, że ludzie przekraczają dwudziestkę, nie poświęcając zbyt wiele uwagi i uwagi swoim pieniądzom. Po dwudziestce czas jest po twojej stronie, więc małe zmiany na początku będą miały duże znaczenie później.

Jeśli wycofasz swoje oszczędności, zaczniesz budować swoją siłę inwestowania, opracujesz jasną strategię własności i usprawnisz swoją super kwotę, znajdziesz się na granicy finansowej w wieku dwudziestu lat. To znacznie ułatwi nadchodzące lata, poszerzy horyzont Twojego potencjału finansowego.

Ben Nash jest ekspertem komentatorem finansowym, reżyserem podcastów, doradcą finansowym i założycielem kluczowe bogactwoi autorka Bestsellera Amazona”Pozbądź się barier: Twój przewodnik po tworzeniu życia poza pieniędzmi”.

Ben właśnie uruchomił serię bezpłatnych internetowych wydarzeń edukacyjnych, które pomogą Ci uzyskać wstęp do finansów. Mógłbyś Sprawdź wszystkie szczegóły i zarezerwuj miejsce tutaj.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie uwzględniają Twoich osobistych celów, sytuacji finansowej ani potrzeb. W związku z tym przed podjęciem działań na ich podstawie należy rozważyć, czy informacje są odpowiednie dla Państwa sytuacji, a także, w stosownych przypadkach, zasięgnąć profesjonalnej porady specjalisty ds. finansów.