Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Egipt organizuje międzynarodowe spotkania, aby zwiększyć eksport, turystykę i bezpośrednie inwestycje zagraniczne

Federacja Egipskich Izb Handlowych odbyła szereg intensywnych międzynarodowych spotkań w celu rozwijania eksportu towarów i otwierania nowych rynków dla produktów egipskich.

Spotkania miały również na celu rozwój relacji turystycznych z krajami, które zaczęły zezwalać na podróż do Egiptu.

O tym oświadczył Ibrahim Al-Arabi, przewodniczący Rady Współpracy Gospodarczej Państw Afryki Środkowej i przewodniczący Unii Izb Handlowych, Przemysłu, Rolnictwa i Zawodów Afrykańskich (UACCIAP). Spotkania mają również na celu przyciągnięcie nowych bezpośrednich inwestycji zagranicznych na rynek egipski.

Al-Arabi dodał, że spotkania te mieszczą się w ramach unijnego planu wspierania gospodarki narodowej, ponieważ Egipt wchodzi w trzecią falę nowej pandemii koronawirusa (Covid-19).

Powiedział, że w ramach tych działań zorganizowano egipsko-kazachskie forum biznesowe w Sharm El-Sheikh, w obecności gubernatora południowego Synaju i wiceministra handlu z obu stron. Ponadto w forum wzięło udział 120 firm kazachskich.

Inne działania obejmują organizację egipsko-chorwackiego forum biznesowego w obecności ministrów spraw zagranicznych obu krajów i 40 firm chorwackich. To dodatek do egipsko-gwinejskiego forum biznesowego, które odbyło się w obecności ministrów spraw zagranicznych i energii elektrycznej.

Ponadto odbyło się ponad 10 wirtualnych międzynarodowych konferencji i wystaw z Chinami, Unią Europejską, Ukrainą, Koreą Południową i krajami członkowskimi UACCIAP.

Wydarzenia te zapewniają bezpośrednie możliwości inwestycyjne i wspólne inwestycje, podkreślając jednocześnie przewagę komparatywną Egiptu jako centrum eksportu produkcji do stref wolnego handlu.

Podczas spotkań FEDCOC omawiano wykorzystanie korytarza Kanału Sueskiego jako globalnego węzła logistycznego.

Al-Arabi dodał, że w nadchodzącym okresie odbędzie się więcej wydarzeń międzynarodowych. W tym miesiącu Fedcock weźmie udział z delegacją 20 firm w egipskich targach produktów, które odbędą się w stolicy Sudanu Południowego, Dżubie, w celu otwarcia innych rynków na produkty egipskie.

Delegacja egipsko-afrykańska bierze również udział w czwartej białorusko-afrykańskiej konferencji i wystawie w Mińsku. Ma to na celu omówienie możliwości wykorzystania Egiptu jako bazy produkcyjnej do eksportu białoruskich produktów na rynki afrykańskie. Nastąpi to w ramach afrykańskiej kontynentalnej strefy wolnego handlu (AfCFTA).

READ  Kiedy Apple, Microsoft i SpaceX nakazano powrót do biur po Covid-19, udało im się zaradzić poważnym konsekwencjom.

W czerwcu Fedcock weźmie udział w organizacji Egipsko-Polskiego Forum Biznesu w obecności wiceministrów spraw zagranicznych obu krajów oraz 25 polskich firm chcących zainwestować w Egipcie. Firmy działają w obszarach gospodarki cyfrowej, transportu, logistyki i przemysłu.

Wkrótce ma też zostać podpisane porozumienie o utworzeniu polskiej strefy przemysłowej na osi Kanału Sueskiego.

FEDCOC organizuje również egipsko-ukraińskie forum biznesowe we współpracy z Federacją Ukraińskich Izb. Dzieje się to na marginesie ósmego posiedzenia Ministerialnego Komitetu ds. Współpracy Gospodarczej i Naukowej.

Odbędzie się w obecności ministrów współpracy międzynarodowej obu stron. Ponadto delegacja firm egipskich pojedzie na Ukrainę i do Kazachstanu, aby pracować nad pobudzeniem egipskiego eksportu, przyciągnięciem nowych inwestycji i wsparciem sektora turystycznego.