Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eksperci wzywają do szybszego testowania antygenu na kolejnym etapie życia z COVID-19

Każdego dnia Brian Bardwell odwiedza ponad 50-letnią żonę w jej centrum opieki nad osobami starszymi.

Codziennie jest testowany na COVID-19.

Helen Bardwell cierpi na demencję i od dwóch i pół roku mieszka w wiosce emerytów Nellie Melba w Wheelers Hill.

W zeszłym tygodniu jego operator Ryman Healthcare wprowadził obowiązkowy szybki test antygenowy dla wszystkich odwiedzających i wykonawców w placówkach opieki nad osobami starszymi po pogorszeniu się epidemii w Melbourne.

„Myślę, że to bardzo miłe, ponieważ nawet jeśli oboje jesteśmy w pełni zaszczepieni, zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa” – powiedział Bardwell.

„Nie martw się o codzienne wykonywanie testu”.

Brian Bardwell, ubrany w niebieską bluzkę, patrzy prosto przed siebie.
Bryan Bardwell przechodzi testy, aby umożliwić mu codzienne wizyty w jego wiosce emerytów.(

ABC News: Michael Barnett

)

Szybki test antygenowy oznacza, że ​​Pan Bardwell może wykonać test na miejscu przez pracownika służby zdrowia w centrum zaraz po jego przybyciu i otrzymać wynik 10 minut później.

Szybkie włączenie „innego narzędzia” do walki z COVID

Paul Sutton, dyrektor ds. operacji wiktoriańskich Ryman Healthcare, szacuje, że co tydzień około 160 osób będzie poddawanych szybkim testom w każdej z trzech placówek, z wyłączeniem powracających gości.

Zgodnie z obecnymi ograniczeniami COVID-19 odwiedzanie mieszkańców ośrodków opieki nad osobami starszymi jest ograniczone, ale wizyty u schyłku życia lub osoby pracujące jako wsparcie emocjonalne, takie jak pan Bardwell, są wykluczone.

Mężczyzna, Paul Sutton, nosi garnitur.
Paul Sutton mówi, że szybkie testy to kolejne narzędzie w arsenale Ryman Healthcare do ochrony mieszkańców.(

ABC News: Michael Barnett

)

Nie ma jednak wymogu, aby ośrodki opieki nad osobami starszymi wdrażały obowiązkowe badania dla odwiedzających.

„Ostatni rok był druzgocący dla domów opieki nad osobami starszymi” – powiedział Sutton.

„Nie chcemy COVID. Wiemy, że jeśli dotrze do placówki, wielu pracowników zostanie bardzo szybko zwolnionych, co oznacza, że ​​nie można zagwarantować jakości opieki.

W zeszłym roku w Melbourne podczas drugiej fali zmarło 655 mieszkańców placówek opieki nad osobami starszymi wspieranych przez Wspólnotę.

„Nawet przy 70 procentach szczepień możemy żyć w nowym świecie, w którym COVID jest nadal obecny w społeczności” – powiedział Sutton.

„To kolejne narzędzie w naszym arsenale… to kolejny sposób na upewnienie się, że nie ma niebezpieczeństwa, że ​​COVID przejdzie przez nasze drzwi”.

Dostępne testy dla zdalnych witryn regionalnych

W tym tygodniu wiktoriański premier Daniel Andrews przyznał, że stan musi porzucić swój pierwotny cel, jakim jest zero przypadków COVID w społeczności i zamiast tego skupić się na tłumieniu epidemii, dopóki nie zostanie osiągnięty większy zasięg szczepień.

Dla mikrobiologa Paula Wooda zmiana strategii Victorii oznacza konieczność zintensyfikowania testów i powiedział, że jest zaskoczony, że rządy federalne i stanowe jeszcze nie wprowadziły programów szybkich testów.

„Prowadziliśmy z nimi tę rozmowę od maja zeszłego roku, mówiąc, że muszą użyć wszystkich dostępnych im narzędzi” – powiedział profesor Wood.

Jest to odczucie podzielane przez profesor Deborah Williamson z Doherty Institute w Melbourne, która mówi, że Australia stała się „ofiarą własnego sukcesu”, ponieważ nie zaoferowała szybkiego testu antygenowego na dużą skalę.

Prof. Williamson powiedział: „Przeszliśmy przez długi okres, w którym nie mieliśmy wielu, jeśli w ogóle, przypadków. A więc nie było takiej potrzeby”.

„Ale teraz, niestety, potrzeba jest tutaj – i rośnie”.

Kobieta nosi sprzęt ochrony osobistej, w tym osłonę twarzy, i przechodzi szybki test antygenowy.
Pracownik służby zdrowia Rymana z szybkim testem antygenowym.(

ABC News: Michael Barnett

)

W porównaniu ze standardowymi testami reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), wymaz z nosa do szybkiego testu antygenowego jest szybszy i mniej inwazyjny.

Jest też znacznie tańszy. Ryman Healthcare twierdzi, że szybki test antygenowy, którego używasz, kosztuje około 12 USD za test.

W przeciwieństwie do tego testy PCR kosztują średnio 100 dolarów każdy, z rabatem 85 dolarów dla specjalnego patologa.

Minusem jest jednak to, że szybki test antygenowy jest mniej dokładny niż test PCR – ale jest to porównanie, które zdaniem profesora Wooda jest zbytnio skupiane.

Mikrobiolog Paul Wood siedzi przy stole ze splecionymi rękami.
Mikrobiolog Paul Wood twierdzi, że szybkie testy antygenowe powinny być stosowane szerzej, aby pomóc w ograniczeniu epidemii.(

ABC News: Michael Barnett

)

„Kiedy te testy zostały po raz pierwszy zaproponowane, ludzie mówili:„ Och, to nie jest dobre ”- powiedział.

„To nie jest właściwie pytanie. Pytanie brzmi, w jakich okolicznościach byś go użył?

„I teraz je mamy: opiekę nad osobami starszymi, udział w wydarzeniach sportowych”.

„Przemysł wydobywczy – po co mieliby go używać? Ponieważ mają odległe miejsca wydobycia, odwierty morskie… co ma sens”.

W przypadku odległych lub regionalnych społeczności, które nie mają laboratorium patologii, profesor Wood powiedział, że korzyści logistyczne wynikające z braku konieczności wysyłania szybkich testów antygenowych są oczywiste.

Powiedział, że jeśli wyniki PCR nie zostaną zwrócone w ciągu pięciu dni, stanie się to prawie „bezużytecznym” testem, ponieważ urzędnicy służby zdrowia nie uzyskają dokładnego obrazu tego, jak bardzo wirus krąży w społeczności.

Profesor Wood powiedział: „Jeśli masz populację, w której myślisz:„ Zastanawiam się, co się tam dzieje, zastanawiam się, czy jest tam choroba, mogę iść i po prostu skanować za pomocą szybkich testów.

„Te testy uzupełniają to, co robimy, a nie je zastępują [PCR testing].

„To właśnie powinniśmy robić od samego początku, naprawdę musieliśmy rzucić w to wszystko.

„Ale zamiast tego złapaliśmy się w pułapkę zbyt uproszczonego reżimu testowego”.

Badane wykorzystanie przemysłu

W tym tygodniu wiktoriański minister zdrowia Martin Foley potwierdził, że władze prowadzą rozmowy z kilkoma branżami wysokiego ryzyka w celu wprowadzenia szybkiego testu antygenowego.

„Pracodawcy naprawdę chcą mieć pewność, że mogą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby wyprzedzić miejsca, w których ma miejsce transmisja wirusa, a szybkie testowanie antygenu i testowanie śliny jest tego częścią” – powiedział Foley.

Znak, który mówi o szybkim teście antygenowym na placu budowy
Eksperci chcą używać szybkich testów antygenowych w celu uzupełnienia testów PCR, aby pomóc w zarządzaniu wirusem.(

ABC News: John Joon

)

Prof. Williamson mówi, że szybki test antygenowy byłby szczególnie przydatny w miejscach pracy, takich jak opieka zdrowotna, opieka nad osobami starszymi, fabryki dystrybucji żywności, a nawet place budowy, gdzie ludzie pracują razem w „stosunkowo bliskim sąsiedztwie”.

„Dowody sugerują, że testy te odgrywają obiecującą rolę w powtarzanych testach dla tej samej grupy osób i że wielokrotne testowanie może pomóc zrównoważyć zmniejszoną czułość poprzez testowanie” – powiedziała.

Ale dla Briana Bardwella poddanie się testom oznacza po prostu, że może odwiedzić swoją żonę podczas blokady bez narażania jej na ryzyko infekcji.

„To daje mi spokój ducha, ponieważ wiem, że jest w dobrych rękach i jest pod dobrą opieką” – powiedział.

Mówi, że nie może się doczekać wielu kolejnych lat spędzonych z Helen – w zwykłym świecie COVID.

„Ostatni rok mógł być szokiem dla naszego stylu życia, ale teraz jesteśmy znacznie bardziej przyzwyczajeni i osiedleni” – powiedział Bardwell.

„Minęło 55 lat, więc była to bardzo dobra podróż. Świetnie się bawiliśmy”.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 4 minuty 46 sekund

Czy szczepionki w Chinach są skuteczne?

Pobierz formularz…

READ  Niemcy oburzone pogardą Ukrainy dla wizyty prezydenckiej