Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Elon Musk tytułem magazynu TIME Osobą Roku 2021

Opisany przez magazyn Time jako „klaun, geniusz, władca krawędzi, wizjoner, przemysłowiec, showman”, magazyn Time nazwał Teslę CEO Elona Muska Jako Osoba Roku 2021.

Musk, który jest także założycielem i dyrektorem generalnym firmy zajmującej się badaniem kosmosu SpaceX, wyprzedził założyciela Amazona Jeffa Bezosa jako najbogatszego człowieka na świecie, ponieważ wysoka cena Tesli zwiększyła jego wartość netto do około 300 miliardów dolarów (420,8 miliardów dolarów).

Jest właścicielem około 17 procent akcji Tesli, które w poniedziałek zostały sprzedane za prawie 1000 USD (1 402 USD).

Elon Musk został wybrany Osobą Roku 2021 magazynu Time. (czas przez AP)

Czas przytaczał zakres przedsięwzięć Muska od momentu założenia SpaceX w 2002 roku, a nawet jego wkład w stworzenie alternatywnej firmy energetycznej SolarCity oraz Tesli, najcenniejszej firmy samochodowej na świecie.

Pismo zapewnia, że ​​coroczne wyróżnienie, które wydaje, nie jest nagrodą, ale raczej „wyróżnieniem osoby, która miała największy wpływ na wydarzenia roku, dobre lub złe”.

Magazyn zwrócił również uwagę na wpływ, jaki Musk ma na armię lojalnych zwolenników (i inwestorów) w mediach społecznościowych, dyskredytując zarówno potężnych, jak i regulatorów, którzy starają się trzymać kierownictwo pod kontrolą z dala od tradycji.

Przed swoimi 66 milionami obserwujących na Twitterze zapewniał dziwną pomoc światu, a nawet doprowadzał swoich obserwatorów i inwestorów do szaleństwa na słabnących rynkach.

Chociaż firma stała się rentowna dopiero w ostatnich latach, Tesla jest najcenniejszą firmą motoryzacyjną na świecie, ponieważ w pewnym momencie tego roku przekroczyła próg kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona (1,4 biliona dolarów). Firmy wagi ciężkiej z Detroit, Ford i General Motors, mają łączną wartość netto poniżej 200 miliardów dolarów (280,5 miliarda dolarów).

Musk powiedział w zeszłym miesiącu, że SpaceX podejmie w styczniu próbę wystrzelenia na orbitę przyszłego statku kosmicznego w kształcie pocisku.

NASA zleciła firmie SpaceX wykorzystanie statku kosmicznego do dostarczania astronautów na powierzchnię Księżyca już w 2025 roku. Musk powiedział, że planuje użyć statków wielokrotnego użytku, aby ostatecznie wylądować ludzi na Marsie.

Czas podkreślił, że Musk niedawno przyznał swoim 66 milionom obserwatorów na Twitterze, że połowa jego tweetów została „umieszczona na porcelanowym tronie”.

Na swoim profilu na prowokacyjnym dyrektorze generalnym zajęło trochę czasu wyszczególnienie jednej z tych burz na Twitterze w toaletach, zanim stwierdziła: „To człowiek, który dąży do uratowania naszej planety i uczynienia nas nową planetą do zamieszkania”.