Polska zakwalifikowała się do finału piłkarskiej klasy D w Nowym Jorku

GOSHEN — Dzięki zwycięstwu 2:1 w Goshen High School w piątkowe popołudnie drużyna Poland Tornadoes przedłużyła swój sezon piłkarski o jeden dzień i zapewniła sobie miejsce w meczu o mistrzostwo klasy D chłopców klasy D nowojorskiego Public Secondary School Athletic Association przeciwko swojemu przeciwnikowi nie są obce.

Mistrz III ligi, Polska (19-3-0), strzelił oba gole przed przerwą w piątkowym zwycięstwie nad Ellicottville z VI ligi i zachodniego Nowego Jorku. Zespół Cyclones powróci na to samo boisko w sobotę o godzinie 13:15 na mecz o mistrzostwo z Chazym (19-0-1), niepokonanym mistrzem Sekcji VII i zwycięzcą 2:1 w piątek nad Sekcją II Loudonville Christian.

„Jest tu wiele czynników zewnętrznych – kibice, media” – powiedział trener reprezentacji Polski Greg Haver. „Staramy się zaimponować graczom, dobrze się bawić i wchłaniać wszystko. To samo dotyczy jutra. Wiesz, że grasz z drużyną, którą możesz pokonać, jeśli będziesz dobrze grać”.

Polska zaatakowała od początku i w piątek objęła prowadzenie 1:0 już po niecałej minucie meczu, kiedy starszy zawodnik Daytin Jones strzelił gola przy pomocy juniora Cartera Cockenhama. Drugi gol padł w 30. minucie, kiedy Cockenham, najlepszy strzelec drużyny, głową skierował piłkę z kopnięcia bezpośredniego do swojego starszego kolegi z drużyny, Jasona Victora, zdobywając w ten sposób swojego 43. gola w sezonie.

Noah Lamphere, bramkarz drugiego roku, zanotował sześć obron.

Cheesy, wicemistrz Fillmore Sekcji V zeszłej jesieni, jest sześciokrotnym mistrzem stanu i dwukrotnym współmistrzem. Czazy pokonał Polskę w rundzie mistrzowskiej o ówczesną National Soccer Hall of Fame w 2005 i 2007 roku; Obydwa mecze zakończyły się remisem. Eagles byli niedawnymi mistrzami stanu, zdobywając tytuły jeden po drugim w 2017 i 2018 roku.

Polska wygrała siedem meczów z rzędu i 11 z ostatnich 12, nie tracąc ani jednej bramki, ani nic w żadnym z tych zwycięstw.

Klasa A Westhill, druga drużyna Sekcji III występująca w piątek, została pokonana 1:0 przez Sekcję V Aquinas Institute of Rochester. Baldwinsville, trzecia i ostatnia drużyna Sekcji w półfinale, gra w sobotę półfinał przeciwko Sekcji VI Lancaster w klasie AAA.

READ  Czy mecz Polska-Walia w telewizji? Kanał, bezpłatna transmisja na żywo, godzina rozpoczęcia i wiadomości drużynowe dotyczące meczu Ligi Narodów UEFA

Final Four dziewcząt, w którym biorą udział klasy A New Hartford i klasa C Sauquoit Valley, rozpoczyna się w sobotę półfinałami w Cortland i okolicach.